خانه بلاگ ۳۹ روش کم هزینه برای ارتقاء تجارت خود

۳۹ روش کم هزینه برای ارتقاء تجارت خود

تخمین زمان مطالعه

12 دقیقه
Wednesday 06 Shahrivar 1398
۳۹ روش کم هزینه برای ارتقاء تجارت خود

شروع به کار تجارت در کفش ورزشی؟ آیا به دنبال راه هایی برای افزایش بودجه بازاریابی در تجارت کوچک خود هستید؟ بازاریابی در یک کسب و کار نیاز به هزینه زیادی ندارد. در اینجا ۳۹ روش کم هزینه و با تاثیرگذاری بالا برای تبلیغ و ارتقاء مشاغل شما ارائه شده است.

بهترین راه برای ترویج کسب‌وکار شما چیست؟ چگونه می‌توانید کسب‌وکار خود را تبلیغ کنید و زمانی که وضعیت پولی تان کساد است و یا تازه شروع به کار کرده اید، نام خود را در مقابل چشم اندازهای بالقوه، کسب کنید؟ چگونه می توانید با مقرون به صرفه ترین روش در مورد شغل خود صحبت کنید؟

ترویج یک کسب‌وکار یک چالش در حال پیشرفت برای تجارت‌های کوچک است. این ۳۹ استراتژی‌های اثبات شده تبلیغاتی و بازاریابی به شما کمک خواهند کرد تا مشتریان جدید را بدون خرج کردن ثروت پیدا کنید.

 1. برای بازاریابی خود برنامه ریزی کنید. اگر فعالیتهای بازاریابی شما تصادفی و بدون ساختار باشد، وقت و هزینه های گرانبها را هدر خواهید داد. کلید موفقیت-مهم نیست که بودجه شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد - استراتژی بازاریابی خود را قبل از انجام هر کار دیگری تعیین کنید. با مشخص کردن بهترین چشم اندازهای خود شروع کنید و سپس بهترین راه برای رسیدن به آنها را تعیین کنید. تا حد ممکن دقیق باشید. آیا تصمیم گیرنده CTO شرکت، مدیر منابع انسانی است یا یک مادر شاغل ۳۷ ساله؟ آیا آنها را در Twitter ،Google Plus ،Pinterest ،Facebook ،YouTube یا Instagram پیدا خواهید کرد؟ درباره شبکه های حضوری در جلسات تجاری محلی چه می کنید؟ آیا در آن جلسه افرادی را پیدا خواهید کرد که احتمالاً چشم انداز داشته باشند یا افرادی که می دانند و می توانند شما را به چشم اندازهای احتمالی توصیه کنند؟ در مورد تبلیغات چطور؟  آیا مشتریان در جستجوی نوع محصول شما در گوگل یا بینگ خواهند بود؟ آیا آنها به دنبال کوپن در روزنامه ها هستند؟ آیا می خواهید در ابتدای چرخه خرید خود مشاغل خود را برای آنها تبلیغ کنید، یا هنگامی که آنها آماده هستند کارت اعتباری خود را بیرون بکشند و خرید را انجام دهند؟ و قبل از اینکه یک تاکتیک بازاریابی جدید را شروع کنید ، پاسخ های خود را بنویسید و به آنها مراجعه کنید. برای جمع آوری اطلاعات خود از این کاربرگ برنامه بازاریابی استفاده کنید.
 2. اگر وب سایت ندارید، راه اندازی کنید. داشتن یک وب سایت کار برای بازاریابی یک کسب و کار مهم است. بسته به آنچه شما می فروشید، وب سایت شما به عنوان ابزاری برای تولید سرب، بروشور آنلاین، فروشگاه و منبع اطلاعاتی برای مشتریان بالقوه شما خدمت می کند. اگر نمی توانید وب سایت خود را به طور سفارشی طراحی کنید، سایت خود را با استفاده از یکی از شرکت هایی مانندWix ، SquareSpace یا Godaddy تنظیم کنید که قالب ها و ابزارهایی را ارائه می دهند که ایجاد یک وب سایت پایه را آسان می کند. چه الگویی آماده برای استفاده را انتخاب کنید و چه اینکه شخصی سایتی را برای شما ایجاد کند، مطمئن باشید که این طرح پاسخگو است. (به عبارت دیگر، که به نظر می رسد خوب است و خواندن آن در دستگاه های تلفن همراه و رایانه های رومیزی و لپ تاپ آسان است.)
 3. شامل یک وبلاگ است. یک وبلاگ (یا سایر مقالات مکتوب در سایت شما) دو عملکرد را ارائه می دهد. این امر به مشتریان و چشم اندازهای شما آگاهی می دهد و محتوا نیز به نوبه خود شانس یافتن شما در موتورهای جستجو را بهبود می بخشد. لازم نیست یک نویسنده حرفه ای باشید تا یک وبلاگ اضافه کنید. فقط اطلاعاتی را بنویسید که برای مشتریان شما در مراحل مختلف چرخه خرید مفید خواهند بود یا نکاتی درباره استفاده از آنچه می فروشید را ارائه کنید.
 4. از BasicSEO برای وب سایت خود استفاده کنید. SEO به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو است - به عبارت دیگر، تنظیم صفحات وب شما به گونه ای که موتورهای جستجو محتوای صفحات را درک کنند و وقتی شخصی آنچه شما می فروشید یا نوع اطلاعاتی که ارائه می دهید را سرچ می کند، ممکن است با شما لینک برقرار کند. اگرچه برخی از شرکت ها هزینه زیادی را صرف سئو می کنند، تعدادی کار وجود دارد که می توانید خودتان برای بهبود سئوی سایت خود انجام دهید. در میان آنها: استفاده از عنوانی متفاوت برای هر صفحه در وب سایت خود - استفاده از عباراتی که افراد در عنوان صفحه، جستجو می کنند. - از جمله نام کسب و کار، مکان و شماره تلفن تان در تمام صفحات سایت تان
 5. لیستی از مشاغل خود در فهرستهای محلی موتور جستجو تنظیم کنید. Google و Bing هر دو یک لیست رایگان برای مشاغل محلی ارائه می دهند. برای ثبت نام در Google، به Google My Business بروید تا به لیست بینگ اضافه شوید، به Bing Places for Business بروید. یاهو برای لیست های محلی هزینه دارد، اما در صورت خرید خدمات آنها، بیش از یک اکانت یاهو ثبت می شوید. این سرویس با نام یاهو محلی (Yahoo Localworks)، بسته به تعداد دایرکتوری که می خواهید در آن فهرست شوید و خدمات اضافی که می خواهید خریداری کنید، ماهانه بین ۸.۲۵ دلار در ماه (صورتحساب در سال) و۴۱.۵۸ دلار هزینه دارد. مزایای پرداخت: شما یک مکان واحد برای ورود به داده‌های خود دارید تا آن را سازگار و در شاخه‌های مختلف آنلاین در دسترس قرار دهید که مشتریان شما ممکن است به دنبال یافتن چیزی باشند که شما می‌فروشید.
 6. نمایه یا صفحه کسب و کار خود را در سایت های رسانه های اجتماعی مانند LinkedIn ،Facebook ،Instagram ،Twitter و Pinterest تنظیم کنید. مطمئن شوید که نمایه تجاری شما شامل توضیحات خوب، کلمات کلیدی و یک لینک به وب سایت شما است. به دنبال گروه ها یا مکالمه هایی باشید که در مورد نوع محصولات یا خدمات شما صحبت می کنند و در گفت و گوها شرکت می کنند، اما آنها را با تبلیغ های مداوم برای آنچه می فروشید، اسپم نکنید.
 7. اگر تازه شروع به کار کرده اید و کارت ویزیت و لوازم التحریر کسب و کار ندارید، بلافاصله آنها را آماده کنید. کارت ویزیت، سربرگ و پاکت نامه شما به مشتریان آینده نشان می دهد که شما یک حرفه ای هستید که تجارت خود را جدی می گیرید. مطمئن شوید که آدرس وب سایت خود را روی کارت ویزیت، نامه و هر دفترچه ای که ایجاد می کنید ذکر کنید. در صورت امکان لینک اصلی پروفایل رسانه اجتماعی خود را نیز درج کنید.
 8. کارت‌های کسب‌وکار خود را به دست هر کسی که می‌تواند در جستجوی مشتریان جدید به شما کمک کند، بسپارید. با دوستان و بستگان خود تماس بگیرید و به آن‌ها بگویید که یک کسب‌وکار را آغاز کرده‌اید. به آنها مراجعه کنید و دسته‌ای از کارت‌های کسب‌وکار را در اختیار آنها قرار دهید تا به دوستان خود دست پیدا کنید.
 9. اگر یک ارائه دهنده خدمات هستید، چندین کارت کسب‌وکار به مشتریان خود بدهید. به این ترتیب، زمانی که دوستان و همسایگان آن‌ها از آن‌ها درخواست توصیه می‌کنند، راهی آسان برای انتقال نام و نام تجاری و اطلاعات تماس با شما دارند.
 10. برای یک سرویس ایمیل ثبت نام کنید و یک خبرنامه ایمیل و یا پیشنهادات تبلیغاتی را به مشتریان و چشم انداز شغل خود ارسال کنید. مطمئن شوید که قبل از قرار دادن نام ایمیل هر شخص در لیست خود، اجازه ارسال ایمیل را درخواست کرده اید. یک راه خوب برای ساختن لیست ایمیل مبتنی بر اجازه افرادی که خواستار ارسال نامه شما هستند، دادن چیزی است. این می تواند یک کتاب الکترونیکی رایگان یا حتی یک برگه رایگان در مورد نحوه انجام کاری مرتبط با تجارت شما باشد. به عنوان مثال، اگر یک مربی بهداشت هستید، ممکن است به افرادی که در خبرنامه رایگان شما ثبت نام می کنند، یک برگه با "۱۰ روش آسان برای کاهش وزن بدون رژیم غذایی" پیشنهاد دهید. اگر چیزی برای هدیه دادن ندارید، سعی کنید تخفیف ثبت نام در محصولات یا خدمات را به عنوان انگیزه و مشوق ارائه دهید. یک سرویس ایمیل مانند Constant Contact مدیریت لیست شما و ارسال نامه های حرفه‌ای را آسان می کند.
 11. با تمام فروشندگانی که محصولات یا خدمات شما را خریداری می کنند، صحبت کنید. کارت ویزیت خود را به آنها بدهید و سؤال کنید که آیا آنها می توانند از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند یا اینکه آیا کسی را که می شناسند که از این محصولات استفاده کند. اگر آنها تابلوهای اعلانات داشته باشند که در آن کارت های ویزیت به شما نمایش داده می شوند (چاپگرها اغلب این کار را انجام می دهند، و برخی از سوپر مارکت ها، آرایشگاه ها و غیره نیز این کار را انجام می دهند)، از شما می‌پرسند که آیا می‌توانید به هیات‌مدیره اضافه کنید.
 12. در جلسات گروه های حرفه ای و گروه هایی مانند اتاق بازرگانی، سایر گروههای تجاری محلی، بخش های محلی گروه های ملی مانند NAWBO یا انجمنهای مدنی شرکت کنید. کارتهای ویزیت را در جیب خود داشته باشید که به راحتی در دسترس باشد. فراموش نکنید که از افرادی که با آن‌ها صحبت می‌کنید سوال کنید و واقعا به آن‌ها گوش فرا دهید. شما مورد توجه آنها قرار خواهید گرفت و شما را به همین خاطر بهتر به خاطر می آورند.
 13. برای عضویت در گروههایی که مشتریان هدف شما را جذب می‌کنند پرداخت کنید. اگر این گروه وب سایت دارد و لیستی از اعضای سایت را منتشر می کند، اطمینان حاصل کنید که نام و لینک وب سایت شما اضافه می شود. پس از افزودن دوبار، اطمینان حاصل کنید که اطلاعات تماس شما صحیح است و لینک وب سایت شما خراب نیست.
 14. در ۲ یا ۳ این گروه‌ فعال شوید. این به شما فرصت بیشتری برای ملاقات احتمالی با آینده می‌دهد. اما به خاطر داشته باشید: فرصت طلبان به سرعت به خاطر کاری که هستند تشخیص داده می‌شوند و کسب‌وکار کوچکی کسب می‌کنند. در حالی که نمی‌خواهید در بسیاری از سازمان‌ها درگیر شوید که به زمان زیادی نیاز دارند، می‌توانید -- و باید -- با ارائه ایده‌های مفید و کمک به پروژه‌ها در صورت امکان به همه آن‌ها کمک کنید.
 15. اطلاعات و تصاویر جالب را مرتباً به حساب های رسانه های اجتماعی خود ارسال کنید. اطلاعات یا عکس ها باید برای مخاطبان شما جالب باشد. توصیه هایی درباره چگونگی بهبود زندگی یا شغل خود یا پیشنهادهای ویژه احتمالاً بیشترین لایک و اشتراک را دارند.
 16. پرداخت کنید تا محبوب ترین پست های خود را در سایت های رسانه های اجتماعی تقویت کنید. پست های تقویت شده را در گروه هایی که بیشتر مشتری های شما هستند، هدف قرار دهید. این می تواند یک روش ارزان برای دستیابی به مشاغل شما در مقابل مشتریان بالقوه در مکانهای بسیار هدفمند یا افرادی باشد که منافع آنها با آنچه شما می فروشید مطابقت دارد.
 17. اطلاعیه های مطبوعاتی را به روزنامه های محلی، ایستگاه های رادیویی، ایستگاه های تلویزیونی کابلی و مجلاتی ارسال کنید که مخاطبان آنها احتمالاً علاقه مند به خرید آنچه شما می فروشید هستند. اطلاعیه های مطبوعاتی را نیز در یک یا چند سرویس انتشار آنلاین مطبوعات ارسال کنید، و مطمئن شوید که لینک‌هایی برای وب سایت شما را هم در بر می‌گیرند. برای افزایش شانس انتشار مطالب، عکسی (اما نه به ایستگاه های رادیویی) را با انتشار مطبوعات خود ارسال کنید. ویراستاران نشریات چاپ شده اغلب برای پر کردن فضا و شکسته شدن ظاهر خاکستری یک صفحه از متن، به "هنر" (نقاشی یا عکس) نیاز دارند.
 18. به گزارشگران کمک کنید تا شما را پیدا کنند. خبرنگاران دائما در جستجوی منبعی برای نقل قول در داستانهای خود هستند. یک راه برای یافتن این منابع، استفاده از خدماتی است که درخواست آن‌ها را برای منابع سیاسی، متخصصان، بازاریابان و افرادی که می‌خواهند منابع باشند، توزیع می‌کنند. برای اطلاع از اینکه خبرنگاران چه زمانی به دنبال اطلاعاتی هستند که شما تهیه کرده اید، برای این لیست ها ثبت نام کنید و مرتباً آنها را بررسی کنید. یکی از این خدمات HARO (کوتاه برای کمک به یک خبرنگار) و رایگان است. سرویس دیگری با نام PRLeads مبتنی بر هزینه است.
 19. یک مقاله بنویسید که تخصص شما را در حوزه کاری شما نشان دهد. آن را به روزنامه‌ها، مجلات و وب سایت‌ها در حوزه خود بفرستید تا مطالب ارسالی متخصصان را قبول کنند. دقت کنید که نام، نام کسب‌وکار، شماره موبایل و اشاره به محصول یا خدمات شما در پایان مقاله گنجانده شده‌است. اگر این ویرایشگر بتواند از این مقاله برای چاپ نام شما استفاده کند، و احتمالا اطلاعات تماس تان را نیز به طور رایگان چاپ کنید.
 20. تبلیغات خود را تبلیغ کنید. هر زمان که تبلیغ کنید، از ناشر اجازه چاپ مجدد مقاله حاوی تبلیغات را بگیرید. کپی های مربوطه را با نامه های فروش یا هر ادبیات دیگری که برای بازاریابی محصول یا خدمات خود استفاده میکنید پست کنید. کلیپ های تبلیغاتی به ادعاهایی که شما برای محصولات یا خدمات خود ارائه می دهید، اعتبار می دهند.
 21. درخواست کار یا راهنمایی کنید. دوستان، آشنایان، کارفرمایان سابق (اگر شما شرایط خوب را ترک کنید)، سازمان‌های غیرانتفاعی، مدارس و کالج، و حتی کسب و کارهایی که مشتریانی دارند که ممکن است به خدمات شما نیاز داشته باشند. به آنها در زمینه تجارت خود اطلاع دهید و از آنها بپرسید که آیا آنها می توانند از خدمات شما استفاده کنند، یا اینکه آیا می‌توانند اسامی افرادی را که به محصولات شما نیاز دارند را به شما معرفی کنند.
 22. از مشتریان بخواهید که تجارت شما را بررسی کنند. وقتی شخصی آماده انتخاب یک محصول یا ارائه دهنده خدمات است، می خواهد مطمئن شود که انتخاب خوبی را انجام داده است. یک راه برای بدست آوردن این تضمین با نگاه کردن به نظرات است. برای افزایش شانس اینکه مشتریان یک بررسی را ترک می کنند، از آنها بخاطر کسب و کارشان تشکر کنید و از آنها بخواهید که سایت شما را بصورت آنلاین مرور کنند. لینک را به مکانی را که دوست دارید نظر آن ها را بررسی کنید ارسال کنید. مرتبط: نحوه دریافت مراجعه و توصیه ها
 23. شبکه‌ای با دیگران که همان نوع کار را انجام می‌دهند. بگذارید آن‌ها بدانند که شما در دسترس هستید تا کار خود را انجام دهید. (اما سعی نکنید مشتریان آن ها را سرقت کنید. این موضوع برملا می شود و شهرت کسب‌وکار شما را خراب خواهند کرد).
 24. پیشنهاد می شود که یک گوینده باشید. کنفرانس‌های صنعتی، سازمان‌های داوطلب، کتابخانه‌ها، و گروه‌های تجاری محلی اغلب به سخنران برای جلسات نیاز دارند. شما از به رسمیت شناختن نام، تماس‌ها و تبلیغاتی که از گوینده بودن در این رویدادها به دست می‌آورید، سود خواهید برد.
 25. اگر محصول یا خدمات شما مناسب است، آن را به هر گروه یا افراد علاقه مند نشان دهید. یا به دیگران بیاموزید که چگونه از ابزاری که در کار خود استفاده می‌کنید، استفاده کنند.
 26. فیلم های محصول یا خدمات خود را در YouTube و سایر سایت های اشتراک گذاری فیلم و اسلایدها قرار دهید.
 27. اطلاعاتی را برای برنامه های دولت فدرال، ایالتی و محلی در نظر بگیرید تا به شما در شروع کار کمک کنند. بیشتر آنها مشاوره رایگان در زمینه تجارت ارائه می دهند و برخی می توانند  برخی می‌توانند شما را در تماس با آژانس‌های دولتی و شرکت‌های بزرگ که از تجارت‌های کوچک و خانوادگی خریداری می‌کنند، قرار دهند.
 28. اگر شما یک کسب‌وکار دولتی یا خانگی دارید، به دنبال کسب تاییدیه توسط سازمان‌های خصوصی، ایالتی یا فدرال باشید. بسیاری از نمایندگان خرید دارای سهمیه یا راهنما برای میزان کالاها و خدماتی هستند که باید از تجارت‌های اقلیت و زنان خریداری کنند.
 29. نامه های فروش را برای هرکسی که فکر می کنید ممکن است بتواند از آنچه می فروشید، استفاده کند، ارسال کنید. حتماً شغل خود را از لحاظ چگونگی کمک به چشم انداز توصیف کنید. یاد بگیرید که در هر نامه ارسال شده کارت ویزیت رها کنید. بطور دوره ای با نامه های کارت پستال پیگیری کنید.
 30. اگر در تجارت خود از ماشین یا کامیون استفاده می کنید، نام تجاری و اطلاعات تماس خود را بصورت حرفه ای در کنار خودرو نقاشی کنید. به این ترتیب وسایل حمل و نقل شما به وسیله ای برای تبلیغ مشاغل شما تبدیل می شود. اگر نمی خواهید این نام تجاری روی خودرو نقاشی شود، از علائم مغناطیسی استفاده کنید.
 31. گوشی تلفن را بردارید و "تماس‌های سرد" ایجاد کنید. اینها با افرادی که دوست دارید با آن‌ها کار کنید، تماس می‌گیرند. به طور خلاصه آنچه انجام می دهید را توصیف کنید و از یک قرار ملاقات برای صحبت کردن با آن‌ها در مورد روش‌هایی که می‌توانید به آن‌ها برای رفع نیاز یا حل یک مشکل کمک کنید، بهره مند شوید.
 32. نمونه های محصول یا کار خود را تا حد ممکن به دست آورید.
 33. یک مشاوره رایگان و بدون تعهد به افرادی که فکر می کنید می توانند از خدمات شما استفاده کنند، ارائه دهید. در طی این رایزنی‌ها، برخی از پیشنهادات یا ایده های عملی ارائه می شود - و قبل از اینکه درخواست "سفارش" برای اجرای ایده ها داشته باشید.
 34. یاد بگیرید که درخواست مراجعه کنید. مشتری رضایت بخش اغلب خوشحال می شود شما را به دوستان خود معرفی کند. به آنها یادآور شوید که با انجام درخواست مراجعه، و انجام کارت ویزیت و یا آگهی های اضافی که می توانند به دوستان و خانواده خود که نیاز به خدمات شما دارند، این کار را انجام دهند. اگر کسی به شما کمک می دهد، بلافاصله آن را دنبال کنید.
 35. از افراد دیگر برای فروش محصول یا خدمات خود استفاده کنید. به جای این که (یا علاوه بر این که) محصولات خود را بفروشید، در ازای کمیسیون فروش، به دنبال شرکت های وابسته، فروشندگان یا افرادی باشید که به شما کمک می کنند. مطمئن باشید که ساختار قیمت گذاری شما امکان پرداخت هزینه یا کمیسیون شما را برای خرید و فروش های انجام شده را می دهد.
 36. با مشاغلی که در همان بازار خدمت می کنند، همراه باشید اما محصولات و خدمات مختلفی را به فروش رسانید. با عبور از مسیرهای عقب و جلو، اشتراک گذاری نامه های پستی، و مراجعه به موارد دیگر، ترتیبی را برای ارتقاء کالاها و خدمات یکدیگر ایجاد کنید.
 37. نامه‌های فروش، بروشورها، آگهی‌ها و دیگر اطلاعات مربوطه چاپ‌شده و آماده برای رفتن است. از افرادی که تمایلی به خرید از شما ندارند بپرسید: "آیا می‌خواهید من اطلاعات را برای شما ارسال کنم؟" بی درنگ با یادداشت و نامه ای که می گوید "اینجا اطلاعاتی است که از من خواسته شده است ارسال کنم" پیگیری کنید.
 38. مسابقه را اجرا کنید. این جایزه را مطلوب و مرتبط با تجارت خود قرار دهید - این می تواند مثلاً یک سبد هدایای رایگان برای محصولات شما یا خدمات رایگان باشد.
 39. تبلیغات پرداخت خرید به ازای کلیک (PPC) را در موتورهای جستجو تست کنید. اگر هنوز در موتورهای جستجو تبلیغ نمی کنید، پیشنهادهایی را انتخاب کنید که ۵۰ دلار یا ۷۵ دلار در تبلیغات رایگان به شما ارائه دهند. دستورالعمل هایی را برای خدمتی که قصد استفاده از آن را دارید بخوانید، و خیلی دقیق آنچه را که به طور روزانه یا مکرر صرف می کنید، تماشا کنید تا وقتی که از تبلیغات PPC راحت استفاده کنید و ببینید که بازده سرمایه گذاری خود را دریافت می کنید.

نظر شما

نظرات