خانه بلاگ ۷ راهی که تبلیغات فیس بوک می تواند باعث پیشرفت کسب و کارتان شود

۷ راهی که تبلیغات فیس بوک می تواند باعث پیشرفت کسب و کارتان شود

تخمین زمان مطالعه

3 دقیقه
Friday 21 Tir 1398
تبلیغات فیس بوک

فیس بوک دارای ابزاری به نام " بینش مخاطب " است که به شما اجازه وارد کردن اطلاعاتی که به آن علاقه دارید و بدست آوردن اطلاعاتی که شاید مخاطبانتان نیز به آنها علاقه داشته باشند را می دهد.

۱. تحقیقات خود را مرتب کنید.

اولین گزینه به شما این امکان را می دهد که بتوانید سن و جنسیت را مشاهده کنید. گزینه ی دوم لیستی از اطلاعاتی که مخاطبانتان ممکن است به آن علاقه مند باشند را نشان می دهد. همچنین قادر است این علاقه مندی ها را با توجه به میزان اولویتشان لیست کند. و این مقیاس نشان می دهد که چقدر امکان دارد فردی از یک گروه به گروه دیگر علاقه مند باشد.

۲. مجموعه بنر خود را تفکیک کنید.

بسیاری از مردم تحقیقات خود را از مرحله اول شروع می کنند، یعنی ابتدا اطلاعات مورد علاقه خود را جمع آوری می کنند، سپس مطابق این اطلاعات یک لیست طولانی به دست می آورند، به امید اینکه مخاطبان زیادی جذب کنند. ولی این اشتباه بزرگی است که باعث هزینه زیاد تبلیغات می شود. ممکن است نتایج خوبی دربرداشته باشد ولی نمی توانید مشخص کنید که کدام اطلاعات تاثیرگذاری بیشتری دارد.

راه حل: هر مجموعه بنر باید حاوی اطلاعات مربوط به یک علاقه مندی باشد تا شما بتوانید اطلاعاتی که بهترین نتایج و هزینه کمتری را شامل می شود بیابید.

 مرتبط: چگونه شرکت من در 7 روز 1025 لایک ،485 اشتراک گذاری و 50 کامنت دریافت کرده است!!!

۳. آهسته تغییرات را اعمال کنید :

شاید برای دریافت نتایج بهتر وسوسه شوید که بنرها و تصاویر را عوض کنید ولی در واقع بهتر است آرام و به ندرت تغییرات را اعمال کنید. اجازه دهید که الگوریتم فیس بوک خودش را وفق دهد. برای اینکه تبلیغات به مرحله ای برسند که اطلاعات معنی داری برای تحلیل کردن داشته باشند، 3 تا 5 روز زمان می برد. هر زمانی که شما در تبلیغ اشتباهی مرتکب شوید، این اشتباه برای بررسی ارسال می شود و دوباره پروسه از اول شروع می شود. اگر میخواهید بنر دیگری را امتحان کنید یا عکس ها را عوض کنید. بنر جدیدی بسازید و هر دو را اجرا کنید تا ببینید کدام نتیجه ی بهتری می دهد. در واقع ممکن است از بنری که منتخب شده و برنده اعلام شده است متعجب شوید.

۴. داده ها را ببینید و بر این اساس تنظیم کنید :

این مورد بسیار حائز اهمیت است!! با نادیده گرفتن اطلاعاتی که فیس بوک به شما ارائه می دهد، این امکان وجود دارد که در خیلی از موارد اشتباه رخ دهد. بله... اطلاعات مهمی مانند سن، جنسیت، کشور و منطقه ای که بهترین نتایج را برایتان آورده اند را می دهد. با چند ترفند می توانید امتیاز بنر خود را نیز ببینید. مقیاس آن از 1 تا 10 است...1 کمترین و 10 بالاترین امتیاز. هرچه بنرتان مرتبط تر باشد بیشتر نمایش داده می شود و هزینه ی کمتری دارد. شما همچنین می توانید باز خورد مثبت و منفی خود را ببینید. این موارد از رموز کار هستند ولی به طور خلاصه اگر تبلیغی بسازید که مردم آن را دوست داشته باشند و به اشتراک بگذارند ...بازخورد مثبت بالاتری دریافت می کنید. اگر بنر مورد پسند افراد واقع نشود مداوم آن را  پنهان می کنند که ان را نبینند و این بازخورد منفی را بالا می برد. اگر تبلیغاتتان مدت طولانی بازخورد منفی داشته باشد ... حتما تبلیغات فیس بوکتان تعطیل میشود.

۵. همیشه در حال تست کردن باشید.

ما صدها تبلیغ برای مشتریان مختلف اجرا می کنیم و به طور مداوم در آن تغییرات را اعمال می کنیم. علاقه مندی های جدید، عکس های متفاوت، متن های جدید را امتحان می کنیم.

۶. جمع آوری بازنده ها و نمره دادن به برنده ها.

تبلیغاتی هستند که نتایجی تولید نمی کنند. این موضوع در تبلیغات فیس بوک یک واقعیت است....هرچه سریعتر بتوانید تبلیغاتی که تاثیری ندارند را حذف کنید و آنهایی که موفق هستند را ارتقا دهید، زودتر می توانید نتایج مطلوبی ببینید. هر تبلیغی نهایتاً بعد از 3 تا 5 روز باید تغییر کند...که در بسیاری از موارد این امکان را فراهم می کند که ببینید آیا تاثیر مثبتی خواهد گذاشت یا نه! ولی به جای اینکه تبلیغاتی که تاثیری ندارند را پاک کنید فقط آن ها را متوقف کنید، این به شما این امکان را می دهد که اشتباهتان را تکرار نکنید!

۷. کارها را به دست افراد دیگر بسپارید.

نگاه کنید...فرقی ندارد من با چند نفر از موسسان شرکت ها صحبت کرده باشم، ولی وقت گذاشتن روزانه برای تبلیغات فیس بوک از کارهایی نیست که آنها برایش وقت بگذارند. 
مرتبط : برای داشتن تبلیغات فیس بوک خوب :
زمانی که شما روی کارتان تمرکز می کنید درحالی که فردی دیگر پیگیر تحقیقات و آزمایش کردن و عوض کردن تبلیغات است خیلی سریعتر پیشرفت خواهید کرد.

منبع: ibaner

نظر شما

نظرات