خانه بلاگ در ۹ مرحله گوگل AdWord خود را اجرا کنید

در ۹ مرحله گوگل AdWord خود را اجرا کنید

تخمین زمان مطالعه

2 دقیقه
Tuesday 04 Tir 1398
در 9 مرحله گوگل AdWord خود را اجرا کنید

در کتاب راهنما نوشته ی lalperry marsh ,mike rhodes و bryan todd اطلاعاتی در مورد بازدید کننده ی بیشتر و پول کمتر، تبدیل بازدید کننده ها به خریدار و رونق دادن به کار خود، داده شده است. در این مقاله ۹ مرحله برای اجرای کمپین AdWord توضیح داده شده است.

برای شروع به سایت adwords.google.com بروید و دکمه ی get started را بزنید و ثبت نام کنید، هنگامی که وارد شدید روی دکمه ی ساخت اولین کمپین کلیک کنید. 

۱. نوع و نام کمپین خود را انتخاب کنید. ابتدا نوع کمپین را انتخاب کنید( برای شروع ما ylsearch network on را پیشنهاد می کنیم ) سپس نام را انتخاب کنید. همچنین برای الان تیکی که کنار include search partners است را بردارید، بعداً هم می توانید آن را تغییر دهید.

۲. موقعیت جغرافیایی که می خواهید تبلیغات در آنجا نمایش داده شود را انتخاب کنید. سپس در مورد بزرگ یا کوچک بودن منطقه جغرافیایی تصمیم بگیرید. می توانید همه ی کشورها، مناطق، و شهرها را انتخاب کنید. روی let me choose کلیک کنید و مناسب ترین ناحیه ای را که می خواهید انتخاب کنید.

۳. بودجه ی روزانه ی خود را تعیین کنید. گزینه bid strategy را به ill manually set my bid for clicks تغییر دهید. این کار به شما کنترل بیشتری می دهد و کمک می کند که بهتر AdWord را بشناسید. هرگاه بخواهید می توانید آن را تغییر دهید. حداکثر مقداری که گوگل می تواند از شما دریافت نماید، بودجه روزانه شماست. گوگل چند گزینه به شما پیشنهاد می کند...هزینه را قبل از اینکه تبلیغتان نشان داده شود پرداخت می کنید یا بعد از آن پرداخت می کنید. بعضی ها هم بصورت ماهانه پرداخت می کنند. بودجه را طوری تنظیم کنید که اگر اشتباهی مرتکب شدید، حسابتان خالی نشود. شما همیشه می توانید مقدار آن را افزایش دهید ولی بهتر است محتاطانه عمل کنید.

۴. قسمت ad extensions را فعلاً نادیده بگیرید. این بخش مهمی است ولی تا پایان ۹ مرحله صبر کنید سپس آن را اضافه کنید. روی ذخیره و ادامه کلیک کنید.

۵. اولین گروه بنر خود را ایجاد کنید و اولین بنر خود را بنویسید. مردم بیشتر بر روی تبلیغاتی کلیک می کنند که تیترشان کلمه ی کلیدی که جستجو کرده اند را داشته باشد. پس از کلمات کلیدی در تیتر خود استفاده کنید. شما به ۲۵ حرف محدود هستید پس بعضی اوقات باید از جملات مختصر تر یا مترادف های کوتاه استفاده کنید. در خط های دوم و سوم هرکدام ۳۵ حرف می توانید بنویسید. در بسیاری از بازارها اگر مزایا را در خط دوم و ویژگی ها را در خط سوم بنویسید موفق تر خواهید بود. می توانید در آینده تست کنید ببینید کدام ترتیب بهتر است. حتی اگر گوگل مکانی را برای نمایش URL زیر کپی تبلیغتان قرار دهد، هنگامی که تبلیغتان روی صفحه ی نتایج ظاهر شود، URL نیز زیر تیتر وجود دارد. URL باید هم دامنه ی سایت باشد. هرچند لزومی ندارد که URL همان صفحه ای باشد که مدنظر دارید افراد به آن مراجعه کنند. در واقع خط آخر است که مقصد و صفحه ی مورد نظر را تعیین می کند. همچنین می توانید از لینک ردیابی استفاده کنید. 
نسخه کوتاهی از الگوی تبلیغ شما: عنوان: ۲۵ کاراکتر متن
خط دوم: ۳۵ کاراکتر
خط سوم: ۳۵ کاراکتر
خط چهارم: URL شما

۶. کلمات کلیدی را در ناحیه ی مشخص شده در اکانت خود وارد کنید. با یک مجموعه شروع کنید، (+) را وارد کنید، براکت ([ ])، کوتیشن (""). وقتی که شروع به کار میکنید با صدها یا هزاران کلمه کلیدی شروع نکنید، با تعداد کمی از انها که اهمیت بیشتری دارند شروع کنید.

۷. حداکثر هزینه ی هر کلیک را تعیین کنید. ( به آن default bid می گویند). ولی به این موضوع دقت کنید: هر کلمه کلیدی عملاً یک بازار متفاوت است، یعنی هر کلمه کلیدی اصلی هزینه ی جداگانه خود را دارد. گوگل بعدها این امکان را فراهم می کند که برای هر کلمه کلیدی هزینه ای را تعیین کنید. اگر فقط می توانید ۵۰$ در روز پرداخت کنید پس بهتر است هزینه ی کلماتی که قیمتشان پایین تر است را پرداخت کنید تا حداقل بنرتان توسط چند نفر دیده شود. با توجه به محدودیتی که برای بودجه ها وجود دارد، اگر دنبال کلمات گران هستید بودجه تان به سرعت تمام می شود و بنر به جای اینکه 24 ساعت نمایش داده شود فقط نصف روز نمایش داده می شود.

۸. مرور همه چیز. دوباره کلمات را بررسی کنید تا مطمئن شوید که با هم همخوانی دارند. هزینه ی هر کلیک را چک کنید تا مطمئن شوید که در صفجه ای که مدنطرتان است قرار گرفته اید. بودجه ی روزانه ی خود را چک کنید تا از روی عدم آگاهی و شناخت حساب خود را خالی نکنید.

۹. اطلاعات صورت حساب را وارد کنید. بنر شما به محض اینکه اطلاعات پرداخت را تایید کردید نشان داده خواهد شد. 

منبع: ibaner

نظر شما

نظرات