ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
بورس بهتر است یا فرابورس؟
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
10 اپلیکیشن برتر در سایت مشروح

شباهت بلاک‌چین با جشنواره ی مرد‌سوزان (برنینگ من)

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • سه شنبه, 22 خرداد 1397
 • شباهت بلاک‌چین با جشنواره ی مرد‌سوزان (برنینگ من)

  اما از چه نظر بلاک‌چین با فستیوال برنینگ‌من مشابه است؟

  در بسیاری از موارد، قوانین بلاک چینی شباهت زیادی به قوانین مرد سوزان دارند، جشنواره ی دیوانه واری که هر ساله در صحرای نوادا برگزار میشود. لری هاروی بنیان گذار این جشنواره که به تازگی از دنیا رفت، اصول هدایت جشنواره را در سال 2004 به عنوان قوانینی برای شرکت کنندگان و به عنوان بازتابی از اخلاق و فرهنگ جامعه، نوشت. در اینجا  برخی از اصلول این جشن به قوانین بلاک چین تشبیه شده است.

  امنیت در درجه سوم

  یکی از اساسی ترین اصول "مرد سوزان"  که "امنیت در درجه سوم" نام دارد، در واقع نوعی اصلاح طلبی است. به این صورت که سوزاندن مرد که بسیار کار جالبی است به عنوان "تفریح" در درجه ی اول قرار میگیرد، اجتماع مردم در درجه دوم  و امنیت در درجه ی سوم.

  بهتر است با یک مثال این مسئله را بهتر توضیح بدهیم، اگر شما در این فستیوال در درجه ی اول به امنیت خود در هنگام سوزاندن مرد حصیری فکر کنید، کم تر لذت میبرید و از طرفی دیگر کم تر با جمعیت همراه میشوید. به همین ترتیب برای شرکت هایی که بر بستر بلاک چین کار میکنند، امنیت سرمایه گذاران در درجه ی سوم یعنی بعد از بحث نوآوری محض و رویای آینده‌ی عالی و فنا ناپذیر قرار میگیرد.

  شباهت بلاک‌چین با جشنواره ی مرد‌سوزان (برنینگ من)

  برای باند هایی که با بلاک چین سروکار دارند اهمیتی ندارد که تعداد کمی در این بازی اعتبار و سرمایه خود را از دست بدهند. این موضوع به این حقیقت اشاره میکند که بسیاری از انقلاب بیزینس های بزرگ مانند اینترنت، راه آهن با حباب همراه بودند، پس برای سیستمی چینین بزرگ اهمیتی ندارد که چند نفر در این راه قربانیان اولیه باشند. و این حقیقت باند ارزهای رمز پایه است.

  هدیه های مرد سوزان در مقابل توکن ها

  مرد سوزان بر پایه هدیه دادن بنا شده است، ارزش یک هدیه هیچ گاه به ارزش مادی آن بستگی ندارد و میتواند بی قید و شرط باشد. سیستم بلاک چین تغییرات بسیاری کرده است و با استفاده از توکن ها شما از یک دارایی قابل تجارت برخوردار میشوید که این ارزش بالایی دارد،. این جهان جایی است که استارتاپ ها تنها به به وسیله ی کاغذ ها محافظت میشوند، و در عین حال  میتوان به وسیله ی آننها در عرض 30 ثانیه 35 میلیون دلار را تغریبا از هیچ به وجود آورد.

  اگر کمی عمیق تر به این مسئله نگاه کنید خواهید فهمید که توکن ها این را به شما میگویند که نگران نباشید آینده ی شما از قبل چک شده است. اما بین توکن ها و هدیه ها مرد سوزان یک تفاوت وجود دارد و آن این است که هدیه های فستیوال فقط در حیطه ی آن جشن به کار می آیند اما توکن ها آمده اند که در کل دنیا تغییر به وجود آورند.

  تلاش های مشترک

  شباهت بلاک‌چین با جشنواره ی مرد‌سوزان (برنینگ من)

  حقیقت فستیوال مرد سوزان کاملا با جامعه و اجتماع مردم در ارتباط است، بحث‌های همکاری و همیاری هدف قرار گرفته است، همان طور که در بلاک چین هم همکاری به منظور نوآوری وجود دارد.

  چیزی بزرگ تر از شما و حتی شرکت تان، همان طور که برای آتش زدن مرد حصیری همه با هم متحد میشوند، باعث میشود تا روحیه همکاری در آنها افزایش پیدا کند و همان طور که همه میتوانند در فستیوال شرکت کنند، در سیستم بلاک چین نیز همه میتوانند ورود پیدا کنند و این مانند یک مسئولیت مدنی است، به طوری که بسیار سخت است یک بلاک چینی را پیدا کنید که برای ساختن دنیای بهتر تلاش نکند.

  پلیس های امنیتی در مقابل کمسیون ارز

  در این جشنواره مصرف مواد مخدر کاملا تحت نظارت است. افرادی در غالب مشعل داران در بین مرم با استفاده از عینک های دید در شب، مصرف مواد مخدر را چک میکنند، چرا که وظیفه ی آنها این کار است. اما اگر بخواهیم صادق باشیم آنها میتوانند مراقبت کمتری راجع به شما انجام دهند زیرا در نهایت دستمزد خود را دریافت میکنند. در دنیای بلاک چین، نقش پلیس‌های امنیتی را کمسیون ارز بازی میکند، به این صورت که هر کس توکن داشته باشد از امنیت برخوردار است.

  نامهای مستعار در مقابل هویت دیجیتالی

  شباهت بلاک‌چین با جشنواره ی مرد‌سوزان (برنینگ من)

  نام گذاری پلایا راهی است که توسط آن شرکت کنندگان با آن شناخته میشوند، به این ترتیب شرکت کنندگان نام های خود را رها میکنند و با اسم های مستعار خود ادامه میدهند، در این فستیوال تغییر نام به این معناست که شما به آدم دیگری تبدیل شده اید، این نمونه ای از خود اصلاحی است که در این جشن انجام میشود و میتوان از آن به عنوان یک هدیه خاص که مخصوص این جشن است نام برد. به همین ترتیب، در دنیای بلاک چینی، تغییر هویت در این فستیوال با تغییر هویت در وب متقابل است. با استفاده از بلاکچین آنچه ما نیاز داریم، هویت کاربر محور اس.

   این به این معنی است که ما باید معنای واقعی هویت دیجیتالی را درک کنیم. برای رسیدن به این هدف، ما نیاز به ایجاد چیزی داریم که به آن هویت غیرمتمرکز یا خود مستقل میگویند. بنابراین در دنیای بلاک چینی ما فرصتی منحصر به فرد برای داشتن هویتی که دنبال آن بودیم، داریم درست مانند تغییر هویت در فستیوال مرد سوزان.

  فیوچرلب با مشارکت  جی اس ام وب، اقدام به راه اندازی اولین کنفرانس مجازی در مورد هویت غیر متمرکز کرده است. این مانند شروع شکوفایی دنیای بلاک چین است و شامل پیشگامان استفاده کننده از هویت غیر متمرکز میباشد. این یک جنبش هویتی و رایگان است و میتوان به عنوان یک هدیه از آن یاد کرد.

  منبع: psychologytoday

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - دنیای خودرو