ویدئو مشروح
آموزش اوریگامی
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
10 موزیک برتر در سایت مشروح
چهره ها در اینستاگرام
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

آیا داستان های ترسناک در مورد عروسک آنابل حقیقت دارد؟

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • پنج شنبه, 30 شهریور 1396
 • آیا داستان های ترسناک در مورد عروسک آنابل حقیقت دارد؟

  در سال 1970 زنی از یک فروشگاه عروسکی پارچه‌ای با مدل قدیمی خرید تا به عنوان کادوی تولد به دخترش که دانشجوی کالج بود، هدیه کند. دختر این عروسک را بسیار دوست داشته و آن را در آپارتمانی که با دوستانش در آن ساکن بود، نگهداری می‌کرد. اما به زودی اوضاع شروع به پیچیده شدن کرد. دختر و هم اتاقیش متوجه شدند که حوادث عجیبی رخ می‌دهد که در روی دادن تمامی آنها این عروسک نیز دخیل است.

  عروسک ناگهان گم شده و سر از اتاق دیگر در می‌آورد درحالی که حتی کسی آن را لمس نکرده است. به علاوه گهگاه تکه‌های کوچکی از کاغذ پیدا می‌کردند که گویی کودکی روی آنها نقاشی کشیده بود، کاغذهایی که متعلق به دخترها نبود. آنها حتی یک روز عروسک را در حالی یافتند که روی پاهای پارچه‌ای خود ایستاده بود، امری که امکان‌پذیر به نظر نمی‌رسید. اینجا بود که دخترها دیگر حقیقتاً وحشت زده شده و با یک مدیوم(احضار کننده روح) تماس گرفتند.مدیوم به آنها گفت که شاید این عروسک توسط روح دختری که به تازگی درآپارتمان آنها فوت کرده، تسخیر شده باشد. در جریان کار این مدیوم دریافت که آنابل این دختران را دوست داشته و می‌خواهد همیشه با آنها باقی بماند. دختران سرانجام این خواسته آنابل را پذیرفتند. اما اوضاع کم کم تغییر کرده و رو به وخامت گذاشت، به ویژه که یک شب یکی از دوستان آنها توسط عروسک مورد حمله قرار گرفته و زخمی شد، به طوری که خراش‌های متعددی روی قفسه سینه او مشاهده می‌شد. اینجا بود که دیگر کاسه‌ی صبر دخترها لبریز شده و با دو محقق عالم ارواح، اِد و لورن وارن (Ed & Lorraine Warren)، تماس گرفتند.

  اِد و لورن وارن

  آیا داستان های ترسناک در مورد عروسک آنابل حقیقت دارد؟

  آیا داستان های ترسناک در مورد عروسک آنابل حقیقت دارد؟

  این زوج با تحقیقات خود دریافتند که این عروسک هیچ زمانی توسط روح یک کودک خردسال تسخیر نشده است، بلکه برعکس توسط یک روح شیطانی اشغال شده که با گفتن دروغ در مورد هویت خود، سعی در نزدیک شدن هر چه بیشتر به دخترها را داشته است. آنها نتیجه گرفتند که او در نهایت می‌خواسته یک یا هر دو دختر را تسخیر کند. دختران وحشت‌زده، آنابل را به وارن‌ها دادند تا آن را در یک قفسه‌ی شیشه‌ای در موزه‌ی شخصی خود در کانکتیکات نگهداری کنند. محفظه شیشه‌ای که روی آن نوشته شده: \"اخطار، آن را باز نکنید\".

  تا به امروز آنابل هنوز هم در این ویترین شیشه‌ای نشسته و خدا می‌داند که چه نقشه‌هایی در سر دارد!

  آیا داستان های ترسناک در مورد عروسک آنابل حقیقت دارد؟

  یک خانواده پر جمعیت به خانه ای جدید در منطقه رود آیلند نقل مکان می کنند اما مطابق معمول در این خانه یک سری روح وجود داشته که با انواع و اقسام روش ها اعم از بلند کردن اعضای خانواده ، تکان دادن صندلی، صحبت کردن با افراد و..باعث اذیت و آزار این خانواده می شده. متاسفانه تا به امروز هیچ مدرکی دال بر تائید ادعاهای خانواده پرون بدست نیامده و هرگز هم بدست نخواهد آمد چراکه علناً بررسی چنین موضوعی هرگز علمی نخواهد بود. یکی از رایج ترین سوالاتی که درباره ارواح و داستانهای تسخیر ساکنین منزل توسط این ارواح سرگردان پرسیده می شود این است که چرا تمام این داستانها مربوط به قرن ها پیش یا حداکثر دهه ی هفتاد میلادی هستند و با ظهور تکنولوژی های مختلف که می تواند به راحتی چنین لحظاتی را ثبت کند، آثاری از ارواح سرگردان و این قبیل داستان ها پیدا نشده؟ شاید این سوال بتواند به راحتی این موضوع را اثبات کند که داستانهای تسخیر منزل توسط ارواح سرگردان، افسانه های بی پایه ای بیش نبوده و هرگز مستندی از وجود این مقوله به دست نیامده است.اما خانواده پرون که ادعا می کردند در این خانه ارواح موجب اذیت و آزار آنان می شده، توانستند از طریق فروش کتابهایشان پول بسیاری به جیب بزنند و تا سالها از طریق بازنشر این قبیل داستان ها ، شهرت و وضعیت مالی خوشایندی برای خودشان رقم بزنند. دخترِ این خانواده که هم اکنون 54 ساله است، درباره فیلم و ادعای تقلبی بودن آن صحبت جالبی انجام داده و گفته : « هرکس می خواهد باور کند و هرکس هم نمی خواهد نکند! »

  the conjuring

  آیا داستان های ترسناک در مورد عروسک آنابل حقیقت دارد؟

  از زمان اولين فيلم Conjuring يک سوال ذهن تماشاگران را مشغول کرد:

  داستان اين فيلم تا چه حد بر اساس واقعيت بود؟ آيا واقعا عروسک حقيقي آنابل وجود دارد؟ و اگر چنين است آيا به اندازه عروسکي که در فيلم نشان داده شد شيطاني است؟

  جواب اولين سوال بله است، واقعا چنين عروسکي وجود دارد. با اين حال باور کردن يا نکردن داستان هايي که درباره اين عروسک گفته شده به خودتان بستگي دارد.سوال دوم کمي پيچيده تر است. تنها چيزي که مشخص است آن است که داستان هاي واقعي آنابل ثابت کرده اند گاهي واقعيت از داستان خيلي بدتر است.عروسکي که باعث چنين آسيب هايي شده حالا در موزه اِد و لورن وارِن نگهداري مي شود. عروسک را داخل يک جعبه شيشه اي با هشدار ” باز نکنيد ” نگهداري مي کنند.

  با اينکه عروسک واقعي آنابل با آنچه در فيلم Annabelle: Creation وجود دارد خيلي متفاوت است، اما بسياري از چيزهاي ترسناکشان با هم يکسان است.ظاهر اين عروسک بسيار فريبنده است. لورن وارن در باره آنابل مي گويد: اين ظاهر عروسک نيست که ترسناک است، بلکه آنچه درونش است ترسناکش مي کند: شيطان.

  شايد وارن ها به لطف فيلم Conjuring مهمترين بخش داستان باشند اما اين شروع ماجرا نيست و خيلي قبل از آن اتفاقاتي افتاده است.اين زوج مانند شکارچيان ارواح بودند و به اين مسائل رسيدگي مي کردند. آنها خيلي زود متوجه شدند عروسک روحي شيطاني و غير انساني دارد.وارن گفت اين عروسک تسخير نشده است اما توسط يک روح کنترل مي شود. اشياء بي جان را نمي توان تسخير کرد اما ارواح مي توانند به آنها متصل شوند.زوج وارن به موقع باخبر شدند چون آنها احساس مي کردند کارهاي آنابل در ادامه مي توانست باعث مرگ يکي از اعضاي آن خانه شود.آپارتمان طي فرآيندي تميز شد، اِد در اين مورد مي گويد: معنويت فضاي خانه را با کلمات بالا برديم که شامل هفت صفحه جملاتي بود که طبيعتي مثبت داشتند و مناع ورود شيطان به خانه مي شدند. تاکيد ماروي اين بود که خانه را سرشار کنيم از قدرت مثبت و خدا.

  دُنا ديگر عروسک را نمي خواست.وارن ها قبول کردند که عروسک را با خود ببرند و اِد آنابل را براي نگهداري به موزه خود برد. اِد مي گويد عروسک چندين مرتبه به کشيدن ترمز ماشين و منحرف کردن فرمان آن اقدام کرده.اِد براي جلوگيري از حملات عروسک آنابل روي آن آب مقدس ريخته و به نظر کارساز هم بوده.

  آیا داستان های ترسناک در مورد عروسک آنابل حقیقت دارد؟

  منبع:آریا نیوز-قطره-horror

  نظر (2)

  • علی0067 خواننده رپ

   05 مرداد 1397 در 18:47 |
   عجیبه کاش اون موزه رو رو ببینم و درشو باز کنم ببینم الانم این اتفاقات میفته یا نه

   پاسخ

   • سیمین اکبری

    11 مرداد 1397 در 09:06 |

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - تصاویر جذاب و دیدنی

  مطالب جذاب - معما و تست هوش