ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

4 درمان خوشمزه سرماخوردگی!

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • یکشنبه, 29 مهر 1397
 • 4 درمان خوشمزه سرماخوردگی!

  شاید شما هم جز افرادی باشید که زمانی که سرما میخورید از مراجعه به دکتر باشید و سعی می کنید که با خود درمانی و داروهایی که در خانه دارید هر چه سریع تر اوضاع را بهتر کنید اما خودتان می دانید که مصرف سرخود داروها در مواردی نه تنها به سلامتی شما کمک نمی کند بلکه مشکلات دیگری را برایتان به وجود می آورد.

  در این مطلب ما به شما چند درمان خوشمزه برای سرماخوردگی و عفونت معرفی می کنیم تا به جای دارو از آن ها برای بهبود سرماخوردگی تان استفاده کنید.

  سوپ مرغ

  4 درمان خوشمزه سرماخوردگی!

  بهترین غذا برای فردی که سرماخورده سوپ مرغ است. تکه ای سینه مرغ، پیاز، فلفل دلمه شلغم و اندکی جو را درون یک قابلمه بریزید و اجازه دهید که این مواد به آرامی درون آب بجوشند و تبدیل به سوپ شوند.

  این غذا باعث میشود که نوتروفیل ها که نوعی گلبول سفید است با سرعت کمتری در بدن حرکت کند و این کاهش سرعت حرکت به این گلبول ها فرصت بیشتری می دهد تا به بهبود وضعیت سلامتی شما برسند.

  ماست پروبیتیک

  4 درمان خوشمزه سرماخوردگی!

  پروبیتیک ها باکتری هایی هستند که بدن عاشق آنهاست. این نوع از باکتریها کمک شایانی به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و البته دستگاه گوارش می کند.

  برای دریافت این نوع از باکتری باید از ماست های خوشمزه پروبیتیک امتحان کنید.

  دمنوش ها

  4 درمان خوشمزه سرماخوردگی!

  هیچ چیز مثل دمنوش ها نمی تواند بدن شما را گرم نگه دارد. آویشن را دم کنید و با تکه ای نبات نوش جان کنید. زنجیل هم همینطور.

  البته حواستان باشد که اگر تب دارید فقط اندکی از این دو نموش بنوشید.

  ترکیب لیمو و عسل

  4 درمان خوشمزه سرماخوردگی!

  احتمالا خودتان هم پیش از این از این ترکیب استفاده کرده اید چرا که تاثیرگذار بودنش را به هم ثابت کرده است. اما اگر هنوز با این معجون معجزه آسا آشنا نشده اید طرز تهیه آن به این صورت است: یک لیموی تازه را آب بگیرید و به همراه یک قاشق عسل به یک لیوان آب داغ بیفزایید. هر زمان که احساس گلودرد یا بدن درد و سرما خوردگی داشتید این ترکیب را بنوشید، اوضاع خیلی بهتر پیش خواهد رفت.

  منابع: healthline - buzzfeed

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی