ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

آیا رژیم غذاییتان از شما یک احمق میسازد؟

 • نویسنده: ندا یدی
 • چهارشنبه, 30 خرداد 1397
 • آیا رژیم غذاییتان از شما یک احمق میسازد؟

  نویسنده: Gary L. Wenk Ph.D

  پاسخ مثبت است و مقصر چاقی شماست . به عبارت دیگر چربی بدن بدن شما عامل این موضوع است. مطالعات اپیدمیولوژیک و بالینی اخیر نشان می دهد که چاقی یک عامل خطر برای کاهش شناختی و اختلال حافظه در افراد بالغ و سالم است. یک مطالعه اخیر به این نتیجه رسید که تا سال 2050 تعداد آمریکاییان اضافه وزن و چاق به بیش از پنجاه درصد افزایش می یابد. این آمار هشدار دهنده است، چرا که چاقی باعث التهاب مزمن، کمی درجه بدن، التهاب بدن، مقاومت به انسولین و بسیاری از شرایط مشابه متابولیسمی می شود که خود همان فرایند پیری است.

  بسیاری از آزمایشگاه های سراسر جهان، از جمله  آزمایشگاه خودم، مکانیسم هایی را مورد بررسی قرار میگیرد که بر چگونگی عملکرد چربی بدن تاثیر می گذارد. دانشمندان بر روی تغییرات جدی که در ساختار مغز به نام هیپوکمپ اتفاق می افتد متمرکز شده است. عملکرد طبیعی هیپوکامپ برای ایجاد خاطرات جدید حیاتی است. مطالعات اخیر گزارش داده اند که اختلالات خاصی در ارتباطات سلولی و سلامت کلی سلول های داخل هیپوکامپ وجود دارد که احتمالا در معرض اختلالات حافظه قرار دارند.

  آیا رژیم غذاییتان از شما یک احمق میسازد؟

  علاوه بر آن اکنون به نظز میرسد که پیامدهای منفی چاقی به کل قلب و سلول های مرتبت با مغز گسترش میابد. DNA تغییر می کند. ژن های خاصی که برای ساختن خاطرات حیاتی هستند دیگر مناسب نیستند. مطالعه ای که این ماه منتشر شده در مجله علوم اعصاب نشان می دهد که چاقی باعث تغییرات اپی ژنتیکی در نحوه عملکرد DNA در سلول های هیپوکامپ می شود. اما باید دانست که چاره  آن چیست؟

  شما ممکن است ورزش قابل توجهی یا لیپوساکشن را در نظر بگیرید. اگر چه ورزش می تواند سلول های چربی را کاهش دهد، اما لیپوساکشن هم می تواند آنها را از بدن خارج کند. دانشمندان این سوال جدید را با انجام آزمایشی بر روی موش های چاق و نرمال بررسی کردند.

  ورزش روزانه کاهش چربی شکمرا به طور قابل توجهی به همراه داشت و اینکه چگونه عملکرد مغز آنها در سطح سلولی منجر به بهبود در حافظه منجر شده است. ا والبته انجام لیپوساکشن مشابه بر روی موش ها  نتایجی مشابه با آنهایی که با استفاده از تردمیل تولید می شوند به همزاه داشت. انتقال چربی به موش های سالم وزن طبیعی منجر به کاهش عملکرد حافظه می شود، به عنوان مثال موش ها احمق می شوند.

  امروزه یک شواهد علمی در سراسر طیف گسترده ای از رشته های پزشکی به شدت بیان می کند که چاقی عملکرد کلی شناختی را مختل می کند، پیری مغز را تسریع می بخشد.

  منبع: psychologytoday

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی