ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

کشف یک کروکدیل در یک رستوران در کرج!+عکس

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 07 آبان 1397
 • کشف یک کروکدیل در یک رستوران در کرج!+عکس

  اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز از کشف یک کروکدیل از رستورانی در کرج خبر داد.

  به گفته روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان البرز، این کروکدیل پس از اینکه زنده از این رستوران کشف شد به مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان منتقل شد.

  کروکدیل‌ها و تمساح‌ها نقاط مشترک زیادی با هم دارند. هر دو به نوعی از یک خانواده هستند، هر دو هر جنبنده‌ای که پیدا کنند شکار می‌کنند. حس بویایی و بینایی و شنوایی بسیار خوبی هم دارند، اما آن‌ها تفاوت‌هایی هم با هم دارند.

  کشف یک کروکدیل در یک رستوران در کرج!+عکس

  به عنوان مثال، محل زندگی کروکودیل‌ها با تمساح‌ها متفاوت است. تمساح‌ها در مرداب‌هایی با آب تازه و دریاچه‌هایی با جریان سرعت پایین در جنوب شرقی و جنوب آمریکا و چین زندگی می‌کنند، در حالیکه کروکودیل‌ها در مرداب ها، رودخانه‌های با جریان کم، همچنین آب‌های شور در آفریقا و شمال و جنوب آمریکا و آسیا زندگی می‌کنند.

  تنها جایی که در هر دو موجود به صورت مشترک وجود دارند، جنوب فلوریداست. تفاوت محل زندگی آن‌ها در غده‌هایی هست که نمک رو از آب شور جدا می‌کند که در تمساح‌ها بر خلاف کروکدیل‌ها این غدد به خوبی کار نمی‌کنند.

  تفاوت دیگر در شکل آرواره‌های آنهاست. کروکدیل ها، آرواره‌هایی بلند و به شک حرف V. دارن، اما آرواره‌های تمساح کمی گرد‌تر و به شکل حرف U. است. آرواره‌های تمساح بسیار قوی تره و برای فشار آوردن به طعمه‌های سخت پوست مثل لاک پشت طراحی شده است، اما آرواره‌های باریکتر کروکدیل برای فشار آوردن برای سوراخ کردن هر نوع طعمه‌ای ایده آل است.

  به جز آرواره‌ها می‌توان تفاوت‌هایی رو هم در دندان هایشان دید. فک پایینی تمساح کوچکتر از بالایی هست. وقتی دهان تمساح بسته باشد، دندان‌های پایینش دیده نمی‌شود، ولی آرواره‌های کروکودیل‌ها تقریبا به یک اندازه است.

  تفاوت دیگر بین تمساح و کروکودیل در پوست آنهاست. هر دوی آن‌ها چاله‌های کوچکی بر روی پوستشون دارند که گیرنده‌های فشار هستند. این چاله‌ها که شبیه نقطه‌های کوچکند، به روی تمام قسمت‌های بدن کروکدیل وجود دارند، اما در بدن تمساح فقط بروی آرواره‌ها هستند.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.