ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
زندگینامه بزرگان دینی
آموزش مسائل جنسی
زندگینامه سید محمد خاتمی
احادیث و سخن بزرگان
شفا و درمان با قرآن
نکات علمی قرآن

شغل اصلی مداحان معروف چیست؟

 • نویسنده: مائده چراغی
 • سه شنبه, 20 شهریور 1397
 • شغل اصلی مداحان معروف چیست؟

  با فرا رسیدن ماه محرم ، بازار مداحان کشور به خصوص مداحان معروف گرم و داغ میشود .

  اما ممکن است برای برخی این سوال پیش بیاید که مداحان معروف ، جدا از شغل مداحی ، در ماه های دیگر سال به چه شغلی مشغول هستند ؟

  در ادامه ی این پست با مشروح همراه باشید تا شغل 6 نفر از مداحان معروف را برایتان بیان کنیم.

  محمود کریمی در مصاحبه ای گفته هر کدام از مداح ها برای خودشان شغلی دارند. او برای مثال به محمد طاهری اشاره کرد که دفتر فرهنگی دارد و البته از حسین سازور هم نام برد و گفت در کار «ساخت و ساز» است.

  ۱-منصور ارضی

  مشغول چه کاری است: در بازار پارچه فروش ها حجره دارد.

  منصور ارضی که سال ها است بسیاری از عزاداران با صدای او عجین شده اند علاوه بر اینکه مداح و روضه خوان صنف لباس فروش هاست، در کسب و کار هم اهل همین صنف است. در بازار پارچه فروش ها حجره دارد و اینطور که شنیده می شود، ابوالفضل بختیاری (دامادش) که او هم از مداحان کشور است، علاوه بر کارهای خودش، کمک دست پدرزن در این کار هم هست.

  ۲- سعید حدادیان

  سعید حدادیان خارج از حسینه و هیئت، در نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه تهران کار می کند و البته در همین دانشگاه هم برخی دروس مرتبط با معارف را تدریس می کند.

  ۳- محمود کریمی

  مشغول چه کاری است: سفال و بازار سنگ

  کریمی گویا در بازار سنگ مشغولیت دارد و خودش هم گفته «در کار سفال هستم، تولید سفال و آجر». محمود کریمی پیش از اینکه در مداحی چهره شود، بنایی و نجاری و کارگری را هم تجربه کرده است.

  حالا اما «حاج محمود» در میان جوانان زیادی محبوب است و چهره های سرشناس سیاسی هم پامنبری هایش هستند.

  ۴- عبدالرضا هلالی

  مشغول چه کاری است: تجارت چوب

  در حوالی میدان گمرک به تجارت چوب در حجره شخصی اش مشغول است. گویا در این تجارت با حیدر توکل از دیگر مداحان تهران شریک است و با هم در کار خرید و فروش چوب مشغول هستند.

  ۵- جواد مقدم

  مشغول چه کاری است: تذهیب

  الان به کار تهذیب مشغول است و کارگاهی هم برای همین کار دارد. مقدم گاهی اوقات، کارهای تهذیبش را در برخی نمایشگاه ها به نمایش می گذارد و در کسب و کار با محصولات هنری اش هم مثل مداحی اش جدی است.

  ۶- حسین سازور

  مشغول چه کاری است: ساخت و ساز

  حسین سازور از شاگردان منصور ارضی و از مداحان قدیمی کشور است. محمود کریمی گفته هر کدام از مداح ها برای خودشان کسب و کار دارند. او برای مثال به محمد طاهری اشاره کرد که دفتر فرهنگی دارد و البته از حسین سازور هم نام برد و گفت در کار «ساخت و ساز» است.

  منبع : ایسنا

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - احکام دینی

  مطالب جذاب - زندگینامه بزرگان دینی