ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
بورس بهتر است یا فرابورس؟
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
10 اپلیکیشن برتر در سایت مشروح

پول مجازی تلگرام

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • دوشنبه, 20 فروردين 1397
 • پول مجازی تلگرام

  تلگرام موفق شد در قدم اول جذب سرمایه از طریق عرضه‌ اولیه پول دیجیتال که هدف 1.2 میلیارد دلاری را دنبال می‌کرد، سرمایه‌ای ۸۵۰ میلیون دلاری کسب کند.بر اساس اسناد منتشرشده، تلگرام پس از برگزاری مرحله اول عرضه‌ ارز دیجیتال موفق به جذب چنین سرمایه ای شده است.

  رشد گرام به چه صورت خواهد بود؟

  این را حتما میدانید که کل مارکت بیتکوین ۱۸۰ میلیارد دلار است و در رتبه دوم اتریوم و سوم ریپل قرار دارد،  حال اگه ما ریپل را در پارسال در نظر بگیریم خواهیم دید که این ارز از ۰.۰۰۵ به ۲ دلار رسیده  یعنی رشدی ۴۰۰ برابری ،اگر همچین رشدی رابرای گرام هم در نظر بگیریم که خیلی هم بعید نیست حتی ده برابر بیشتر از این رشد کند که در این صورت مارکتی ۸۰۰ میلیاردی خواهد داشت !!

  ارز گرام رقیب جدی بیت‌کوین

  پول مجازی تلگرام

  یک کارشناس حوزه بانکداری الکترونیک با اشاره به ارائه ارز دیجیتالی "گرام" در آینده‌ای نزدیک توسط تلگرام، این ارز را یک رقیب جدی برای بیت‌کوین ارزیابی کرد.

  اگر تلگرام به عنوان یک شبکه پیام‌رسان بخواهد وارد حوزه ارزهای دیجیتال شود، احتمال موفقیت آن بسیار زیاد است، چراکه تلگرام در حال حاضر حدود 200 میلیون کاربر دارد که در برابر 50 میلیون نفری که از ارزهای دیجیتالی فعلی استفاده می‌کنند، عدد بسیار بزرگتری است.

  این کارشناس حوزه بانکداری الکترونیک همچنین به مقاومت‌ها در برابر ارز تلگرام در داخل کشور اشاره کرد و گفت: در این زمینه به نظر می‌رسد کج‌فهمی‌هایی وجود دارد، چرا که برخی فکر می‌کنند برای خرید و فروش ارز گرام باید مدارک هویتی به تلگرام ارائه شود، در صورتی که اینگونه نیست و این مدارک هویتی تنها باید برای خرید سهام ارائه شود. درواقع تلگرام ایران را برای خرید سهام و نه استفاده از ارزهای خود تحریم کرده است.

  آیا تلگرام با انتشار ارز گرام قصد تخریب نظام پولی ایران را دارد؟

  پول مجازی تلگرام

  عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه پیام‌ رسان تلگرام در صدد بهره‌ برداری اقتصادی از ایران است، گفت: مدیریت ارز گرام از دست مدیران داخلی خارج است و این موضوع اگر محقق شود به‌ نوعی حمله به نظام پولی کشور است.

  محمدرضا فلاح  عضو هیئت علمی دانشگاه با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما اظهار داشت: به‌ علت اینکه شبکه پیام‌ رسان تلگرام در فضای مجازی کشور یکه‌ تازی کرده است با داده‌ کاوی که به‌ روی اطلاعات انجام داده و مخاطبان گسترده‌ ای که در کشور وجود داشته است نیازهای کشور را به‌ خوبی شناسایی و برای آن یک برنامه اقتصادی طراحی و ارز جدیدی به‌ نام «گرام» را تعریف کرده است و آن را در شبکه خود عرضه خواهد کرد.

  شروع سوء استفاده کلاه برداران از پول مجازی تلگرام قبل از عرضه این ارز مجازی

  طبق گزارشات رسیده از کاربران نرم افزار پیام رسان تلگرام ، طی چند روز گذشته ، ایمیل هایی به دست آنها رسیده که کلاه برداران از آنها خواسته بودند در راه اندازی پول مجازی و زمزنگاری شده تلگرام (گرام)  و شبکه باز تلگرام (TON) بر بستر بلاک چین(Telegram Blockchain)، مشارکت داشته باشند. بنا بر گزارش کانال تلگرامی Kod Durova ، این کلاه برداران ، پیشنهاد خرید گرام به میزان هر واحد ۱۵ سنت داده بودند.

  افراد کلاه بردار ، در این ایمیل از کاربران مورد نظر خود خواسته بودند تا به وب سایت این پروژه ، که توسط افراد ناشناس و به تازگی ثبت شده است ، دیدن نمایند.

  چرا ایرانی‌ها نمی‌توانند به طور مستقیم واحد پول تلگرام (گرام)  را بخرند؟

  پاسخ این سوال به مسئله تحریم‌های مختلف غرب و آمریکا علیه ایران بازمی‌گردد که هرگونه تبادل مالی بین شرکت‌های غربی و ایرانی را ممنوع می‌کند. به همان دلیلی که مردم ایران نمی‌توانند از کارت‌های ویزا و یا مستر استفاده کنند، به همان دلیل هم امکان خرید و فروش مستقیم سرویس‌ها و ابزارهای مختلف از جمله واحد پول مجازی را ندارد.

  در مورد تلگرام هم چون تلگرام برای فروش واحد پول مجازی خودش از سرمایه‌گذاران آمریکایی و اروپایی استفاده کرده است، در نتیجه باید از تمامی قوانین مربوط به اتحادیه اروپا و آمریکا پیروی کند. برای همین هرگونه تبادل مالی با ایران و شهروندان داخل کشور ممنوع است.

  نکته‌ای که در این میان بسیاری از خبرگزاری‌ها به آن اشاره نکرده‌اند آن است که تنها ایران جز کشورهایی نیست که نمی‌تواند گرام را خریداری کند، بلکه مردم کشورهای کوبا، کره شمالی، سوریه و جمهوری خودمختار کریمه نیز نمی‌توانند واحد پول دیجیتال تلگرام را بخرند.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - دنیای خودرو