ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

با چشم باز رنگ دیوار ها را انتخاب کنید

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • پنج شنبه, 01 شهریور 1397
 • با چشم باز رنگ دیوار ها را انتخاب کنید

  دیگر همه این را میدانند که برای انتخاب رنگ دیوار هر مکانی باید به چند نکات لیدی دقت کرد. نمی شود هر رنگی را که دلتان میخواهد به دیوار یک اتاق بزنید و مطمئن باشید رنگ آن اتاق برایتان دردسرساز نخواهد شد.

  در ادامه به چند نکته اشاره کرده ایم به برای انتخاب رنگ هر دیواری ، حواستان بیشتر جمع باشد.

  اتاق خواب

  با چشم باز رنگ دیوار ها را انتخاب کنید

  تقریبا همه با این نظر موافقند که که اتاق خواب باید فضایی برای استراحت و آرامش گرفتن باشد. جدا از این که سلیقه تان چیست باید به دو نکته درباره انتخاب رنگ دیوار اتاقتان دقت کنید.

  اگر اتاقتان پنجره نورگیری ندارد حواستان باشد که انتخاب رنگ تیره به خصوص اگر جنس رنگ از نوع گچی باشد، از اتاقتان یک تاریکخانه خواهد ساخت. برعکس این نکته نیز صادق است که انتخاب رنگ خیلی روشن برای اتاق نور گیر مانع از این میشود که به راحتی بتوانید در وسط روز بخوابید.

  با چشم باز رنگ دیوار ها را انتخاب کنید

  هیچگاه برای اتاق خواب از رنگ های مرده مثل طوسی استفاده نکنید. این رنگ ها در بیمارستان های روانی بیشتر استفاده میشود.

  سالن پذیرایی

  با چشم باز رنگ دیوار ها را انتخاب کنید

  نکته ای که درباره رابطه نور و رنگ دیوار اتاق گفته شد، درباره سالن پذیرایی هم صدق می کند. جدا از این نکته، از آنجایی که سالن پذیرایی شاید مهم ترین بخش یک خانه باشد، انتخاب رنگ در این بخش از منزل شما شاید به حساسیت بیشتری نیاز دارد.

  قبل از انتخاب رنگ دیوار ها، نگاه کنید که مبلمان و فرش خانه شما چه رنگی است. متناسب با زنگ این وسایل می توانید لیستی از رنگ های مناسب را داشته باشد.

  حواستان باشد که از خود بپرسید که برای چند سال آینده قرار است از آن وسایل استفاده کنید؟ مثلا اگر مبلمانتان زرد است، میتوانید به سراغ رنگ بنفش برای دیوار ها بروید، اما اگر قرار است چند ماه دیگر رنگ مبلمان را تغییر دهید، و میخواهید یک مبل قهوه ای رنگ بخرید، دیوارهای بنفس دردسرساز خواهد شد.

  سرویس بهداشتی و حمام

  با چشم باز رنگ دیوار ها را انتخاب کنید

  رنگ این قسمت از خانه را کاشی ها تعیین میکنند. در گذشته غالبا از رنگ سفید که نماد پاکیزگی بود برای سرویس بهداشتی استفاده می شود اما در چند سال گذشته دیگر اینطور نیست.

  میتوانید هر رنگی را انتخاب کنید. اما هر چه روشن تر باشد شما را بیشتر به نظافت این محیز وادار و یا ترغیب میکند

  رنگ های خیلی شاد بیشتر مخصوص رستوران های فست فود است. اگر فکر میکند که ممکن است به این شباهت مشکلی داشته باشید، به سراغ رنگ هایی مثل نارنجی یا قرمز نروید.

  آشپزخانه

  با چشم باز رنگ دیوار ها را انتخاب کنید

  با توجه به اینکه کابینت های آشپزخانه تان چه رنگی است، انتخاب رنگ دیوار یا کاشی های آشپزخانه تان کمی محدود میشود.

  اما ما یک توصیه به شما داریم و آن هم این است که  به سراغ رنگ زرد برای آشپزخانه نروید. این رنگ در این فضا یادآور چربی و روغن است. تصور کنید وارد آشپزخانه ای زرد رنگ می شوید و در همان لحظه بوی روغن هم به مشامتان می رسد؛ چه حسی به شما دست خواهد داد؟

  منابع: housebeautiful - apartmenttherapy

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت