ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

نکاتی برای استفاده راحت تر از ژیلت

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 25 تیر 1397
 • نکاتی برای استفاده راحت تر از ژیلت

  تابستان و لباس های تابستانی فرصت بیشتری را برای اصلاح مو بدن به افراد میدهد و روش های مختلفی هم برای اینکار وجود دارد مثل لیزر، اپیلاسیون، کرم های مو بر و استفاده از ژیلت.

  گزینه آخر یکی از سریع ترین و راحت ترین راه ها برای اصلاح موی بدن است به همین دلیل افراد زیادی این گزینه را انتخاب میکنند ، اما همین افراد میدانند گاهی همین وسیله چه قدر دردسرساز خواهد بود.

  در ادامه به چند نکته برای استفاده بهتر و راحت تر از ژیلت اشاره شده است.

  ژیلت زنانه و مردانه ندارد

  بیشتر آقایان دارای موهای بسیار زخیم تری نسبت به خانم ها رو سطح بدنشان هستند. این موضوع سبب شده که طراحان و سازنده های ژیلت، این وسیله را در دو نوع مردانه و زنانه بسازند.معمولا تیغ های ژیلت مردانه قدرت و تیزی بیشتری نسیت به مدل زنانه دارد. از طرف دیگر ،جهت تیغ ها در بسیاری از ژیلت های مردانه با ژیلت ها زنانه متفاوت است ،به طوری که انواع مو در جهت های مختلف رویش را اصلاح میکند.در هنگام خرید ژیلت با توجه به حجم و زخامت موهای بدنتان نوع زنانه یا مردانه آن را بدون توجه به جنسیت خودتان بخرید.

  صابون نزنید

  بسیاری از افراد برای لیزتر کردن پوستشان هنگام اصلاح صورت یا بدنشان، پوستاشان را با صابون های معمولی کف الود میکند. صابون کاره لیز کردن را به خوبی انجام میدهد اما به دلیل خاصیت قلیایی بالا باعث از بین رفتن چربی پوست و خشک شدن آن میشود. به جای این کار از کرم های مخصوص اصلاح با ژیلت را تهیه کنید.

  نکاتی برای استفاده راحت تر از ژیلت

  دست ها لیز نباشند

  همه ما این تجریه را داریم که هنگام استفاده ار صابون ها یا هر وسیله ی دیگری برای لیز کردن سطح پوست از دست ها استفاده میکنیم و بعد با همان دست کفی شروع به استفاده از ژیلت میکنیم. این کار خطرناک باعث سُر خوردن ژیلت از دست و گاها باعث جراحت بر سطح پوست میشود.

  مراقبت از پوست بعد از اصلاح

  هنگامی که شما از ژیلت برای اصلاح موهای بدنتان استفاده میکنید، با هرباری که ژیلت بر روی سطح پوستتان کشیده میشود، لایه های چربی طبیعی پوست را از بین میبرید. و از طرف دیگر موادی مثل صابون هم در از بین رفتن چربی مورد نیاز پوست بی تاثیر نیستند. بنابریان حواستان باشد بعد از اتمام اصلاح، بدنتان را به آب ولرم و یا خنک بشویید و در مرحله بعد از محلول های مخصوص بعد از اصلاح استفاه کنید تا چربی های از دست رفته پوست را تامین کند.

  عدم رعایت این نکات باعث شل شدن پوست به مرور زمان میشود.

  منابع: groominglounge - theeverygirl

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت