ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

دانه های سیاه روی بینی را ریشه کن کنید

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • سه شنبه, 16 مرداد 1397
 • دانه های سیاه روی بینی را ریشه کن کنید

  روی بینی بسیاری از افراد دانه های سیاه ریزی وجود دارد که صاحبان آن از آن ها متنفرند. نفرت این افراد زمانی فوران میکند که میبینند بسیاری از دیگر افراد هیچ دانه سیاهی روی بینی شان وجود ندارد.

  بسیاری می گویند این دانه ها آکنه یا جوش های سر سیاه هستند. دیگر افراد معتقدند که این دانه ها مو و پرز های بسیار ریز هستند. در این مطلب جدا از این که این دانه ها چه هستند، راه حل هایی ارائه شده تا از شر آنها برای همیشه خلاص شوید.

  توصیه اول

  دانه های سیاه روی بینی را ریشه کم کنید

  اگر از امروز قصد تمیز نگه داشتن پوست روی بینی تان را دارید ، اولین کار این است که به داروخانه بروید و چسب "رفع دانه های سیاه روی بینی" خریداری کنید. طرز استفاده از آن هم اینگونه است که ابتدا به حمام بروید. بعد از این که از حمام خارج شدید سریعا این چسب را روی بینی تان قرار دهید. قبل از چسباندن چسب یادتان باشد که حتما سطح پوست بینی تان مرطوب باشد. بعد از گذشت حدود بیست دقیقه چسب را از روی پوست خود به آرامی بردارید. خواهید دید که دانه های سیاه از سطح بینی تان به روی چسب منتقل شده است.

  این روش یک راه حل موقت است و بعد از یکی دو روز دانه های سیاه  دوباره روی سطح بینی تان ظاهر میشود. برای ریشه کن کردن این دانه ها باید دیگر توصیه ها را هم رعایت کنید.

  توصیه دوم

  دانه های سیاه روی بینی را ریشه کم کنید

  اگر دقت کرده باشید تمام افرادی که از این دانه های سیاه در عذاب هستند ، دارای پوستی چرب هستند. این افراد حتی اگر تمام پوست صورتشان چرب نباشد ، اما چربی اطراف پوست بینی شان زیاد است.

  توصیه ما به این افراد این است که روزانه پوست خود را دو بار با شوینده های بسیار ملایم بشویید. شوینده ها هم می تواند مواد شوینده مخصوص شست و شوی صورت باشد و هم میتوانید از شامپو بچه استفاده کنید. زمان شست و شو میتواند بعد از بیدار شدن از خواب(زمانی که میزان چربی اطراف بینی بسیار زیاد است) باشد و هم زمانی که بعد از یک روز کاری به خانه آمده اید و روی پوستتان لایه ای از چربی آلوده است.

  توصیه سوم

  دانه های سیاه روی بینی را ریشه کم کنید

  اگر پوست شما چرب است و منافذ پوستتان باز است، باید بدانید که پوستتان مقدار زیادی میکروب و آلودگی هوا را جذب میکند. برای کاهش حداکثری این موضوع می توانید از ماسک خاک رس استفاده کنید. این ماسک قابلیت فوق العاده ای در در بیرون کشیدن آلودگی از پوستتان دارد.

  طرز تهیه

  یک قاشق غذا خوری خاک رس تمیز را با اندکی آب مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید. چند قطره گلاب و دو قطره روغن گیاهی هم به آن اضافه کنید. این ماسک را برای مدت 15 دقیقه در ناحیه Tصورتتان قرار دهید و بعد با آب ولرم بشویید.

  توصیه چهارم

  دانه های سیاه روی بینی را ریشه کم کنید

  دوبار در هفته کیسه بکشید. اگر دقت کرده باشید در حمام و زمانی که پوست صورت برای مدتی در معرض بخار آب است رفع دانه های سیاه آسان تر است. بنابراین از این فرصت استفاده کنید و هفته ای دوبار(نه بیشتر) روی سطح بینی تان را کیسه بکشید.

  منبع: self

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت