ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • پنج شنبه, 30 شهریور 1396
 • آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ

  استفاده از تیغ برای شکل دادن به ابرویتان میتواند به شما همان شکل و شمایل استفاده از اپیلاسیون و بند انداختن را بدهد ولی بدون درد. اول از همه شما نیاز به خریدن یک تیغ ابرو با تیغه های کوچک دارید. سپس شما میتوانید ابرویتان را به شکلی که چهره شما را شفاف نشان دهد، اصلاح کنید.

  روش اول : استفاده از تیغ ابرو
  1- ابتدا یک تیغ اصلاح ابرو خریداری کنید. استفاده از تیغ های معمولی خط ابروی دقیقی به شما نمی دهد و ممکن است برای استفاده در نزدیک چشم هایتان خطرناک باشد. بجای آن، تیغ مخصوص ابرو را بخرید که با تیغه های کوچکش به شما ابروهای باب میلتان را خواهد داد.می توانید تیغ ابرو را آنلاین سفارش دهید و یا آنرا در فروشگاه لوازم آرایشی محلتان خریداری کنید.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ
  2-  از مقدار کمی خمیر اصلاح استفاده کنید. اگر خمیر اصلاح را روی ناحیه ی اطراف ابرویتان قرار دهید اصلاح بهتری خواهید داشت. در ابتدا با ابعاد بزرگ امتحان کنید و اگر لازم شد بیشتر هم استفاده کنید. خمیر اصلاح را بعد از حمام استعمال کنید.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ
  3- از سمت رشد مو اصلاح کنید. این که تیغ را از همان سمت رشد مو به حرکت درآورید خیلی مهم است. اگر از تیغه در جهت مخالف استفاده کنید، ممکن است به پوستتان شکاف وارد کنید و احتمالا موهای درونی ایجاد می شود. پس ، تیغ را به آرامی در جهت رشد ابرویتان حرکت دهید.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ

  4- پوست ابرویتان را کشیده نگه دارید. از دست غیرغالبتان برای بالا نگه داشتن پوست اطراف ابرویتان استفاده کنید.این کار به شما در جهت اصلاح نزدیکتر و دقیق تر کمک میکند. سپس از دست دیگر خود برای شروع اصلاح استفاده کنید.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ
  5- مکرراً روند پیشروی خود را بررسی کنید. شما باید پیشرفت خود را در آینه تا حد امکان بررسی کنید. ممکن است به اشتباه قسمت زیادی از ابرویتان را اصلاح کنید. برای پیشگیری از وقوع این اتفاق، برگردید و بعد از تکمیل هر قسمت ابرو به آینه نگاه کنید.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ
  6- صورتتان را بعد از اتمام بشویید. هروقت که اپیلاسیون ابرو را تمام کردید، صورتتان را با نرم کننده صورت بشویید. این کار به شما در پاک شدن خمیر اصلاح باقی مانده یا روغن در دست هایتان، کمک میکند. از مرطوب کننده ها در نواحی تازه اصلاح شده استفاده نکنید زیرا ممکن است جلوی منافذ را بگیرد.

  7- شکل ابروی خود را با اصلاح هفتگی حفظ کنید. برای حفظ ابروهای تازه شکل گرفته به طور مرتب آنها را اصلاح کنید.اگر رشد مویتان سریع است سعی کنید هفته ای یک بار یا بیشتر اصلاح کنید.

  8- اپیلاسیون و بند انداختن را در نظر داشته باشید. اگرچه میتوانید با استفاده از تیغ خیلی خوب به ابرویتان شکل دهید، ولی مو دوباره سریع رشد میکند. این به معنی آن است که به فرم دهی بیشتر به ابرویتان نسبت به اپیلاسیون و بند اندازی نیاز خواهید داشت. اگر ابروهایی دوست دارید که مدت زیادی در شکل خود بمانند، از اپیلاسیون و بند انداختن ابرو به جای اصلاح آن استفاده کنید.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ
  روش دوم : فرم دهی به ابرو
  1- لبه داخلی ابرو خود را با خارج از بینیتان در یک خط قرار دهید. قسمت داخلی ابروی شما باید با لبه خارجی بینیتان تقریباً ذر یک خط باشد. از یک مداد برای برای قراردادن در قسمت خارجی بینیتان استفاده کنید به شما کمک میکند تا درونی ترین لبه ای که ابروی شما باید باشد را ببینید.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ

  2- مطمئن شوید که راس کمان ابرو از گوشه عنبیه چشمتان گذشته است. عنبیه قسمت رنگی چشمتان است و میتواند یک راهنمای عالی باشد برای اینکه متوجه شوید که راس قوس ابرویتان باید کجا باشد. کمان قوس (کمان ابرو) شما باید 1/8 اینچ یا 3میلیمتر از گوشه بیرونی عنبیه چشمتان گذشته باشد.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ
  3- خط ابرو را باریک کنید. باید ضخامت یکسانی را از لبه داخلی ابرو تا قوس آن حفظ کنید. وقتی که به قوس رسیدید، میتوانید خط ابرو را تا رسیدن به لبه بیرونی ابرویتان باریک کنید. همچنین می توانید اگر نازک کردن به شما نمی آید همان ضخامت را در ابرویتان حفظ کنید.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ
  4- اجازه ندهید قسمت بیرونی ابرو خمیده شود. خارجی ترین قسمت ابرو نباید پایین تر از لبه داخلی ابرویتان باشد. هر دو لبه ابرویتان را در یک سطح حفظ کنید. همچنین می توانید لبه خارجی ابرویتان را مقدار بسیار کمی بالاتر از لبه داخلی آن قرار دهید.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ
  5- از یک دوست بخواهید که به شما کمک کند.اگر از کسی کمک بگیرید موفق تر خواهید بود. یک دوست یا عضوی از خانواده میتواند به شما در تعیین بهترین شکل ابرو کمک کند. آنها همچنین می توانند اگر  داشتید اشتباها قسمت زیادی از ابرویتان را اصلاح میکردید به شما هشدار دهند.

  آموزش برداشتن ابرو به کمک تیغ

  برای عضویت در خبرنامه مشروح کلیک کنید

  منبع:wikihow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت