ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

چگونه به طور طبیعی خوش بو باشیم؟

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • شنبه, 29 ارديبهشت 1397
 • چگونه به طور طبیعی خوش بو باشیم؟

  بوی طبیعی برای بعضی از مردم از بوی ادکلن و عطرهای فانتزی خوشایند تر است، بعضی ها به بوی ادکلن حساسیت دارند و یا ترجیح میدهند از مواد شیمیایی استفاده نکنند. برای اینکه خودتان و لباستان بوی خوش بدهد از روغن های طبیعی استفاده کنید، و یا گل های خشک و طبیعی را با آن قاطی کنید.

  الیاف طبیعی را انتخاب کنید

  لباس های ساخته شده از الیاف طبیعی، مانند پنبه، بامبو یا ابریشم، در طول روز بو نمیگیرند. پارچه های ساخته شده از پلی استر عرق را در خود نگه میدارند و باعث به وجود آمدن باکتری ها میشوند. این باکتری بیشتر به الیاف مصنوعی جذب می شود، که به این معناست برای از بین بردن بوی بد بدن بهتر است که از لباس با الیاف مصنوعی استفاده نکنیم.

  استفاده از روغن های خوش بو

  چگونه به طور طبیعی خوش بو باشیم

  روغن های طبیعی روغن هایی هستند که از گیاهان معطر گرفته میشوند مانند گل یاسمن یا گل نارنج، این روغن های خوش بو میتوانند جایگزین خوبی برای عطر های شیمیایی شوند. مقدار 6 الی 12 قطره از این روغن های طبیعی را در یک نوع روغن حامل مانند روغن زیتون یا آفتاب گردان حل کنید، سپس مقداری از آن را به پشت گوش یا مچ دستتان بمالید تا این عطر در طول روز پخش شود.

  ساختن کیسه های عطری

  چگونه به طور طبیعی خوش بو باشیم

  این کیسه های کوچک از گیاهان معطر و شکوفه های خوش بو ساخته شده اند، آنها را میتوانید بخرید یا خودتان درست کنید، برای کیسه میتوانید از پارچه های توری استفاده کنید، و آن را با گل و گیاه خشک پر کنید. این گیاهان میتوانند شامل اسطوخدوس ، رزماری و برگ گل رز باشند. همچنین ترکیب زنجبیل و دارچین هم بسیار عالی است. این کیسه را در کمد لباس خود و یا هرجایی که لباس هایتان در آن قرار دارد قرار دهید تا لباس هایتان این عطر را به خود بگیرد.

  جوش شیرین

  جوش شیرین یک ضد عفونی کننده ی طبیعی است، شما میتوانید از آن بعد از تمرینات سخت برای جذب روغن و عرق استفاده کنید، این ماده مانند یک دئودورانت طبیعی عمل میکند. استفاده دیگری که میتوانید از آن بکنید، این است که مقداری از آن را در کفش تان بپاشید و بگذارید یک روز باقی بماند، جوش شیرین بوی بد پا را از کفش پاک میکند.  همچنین میتوانید مقداری از آن را روی دست خود بمالید که این کار بوی باقی مانده غذا را از دستتان میبرد.

  ناحیه ی زیر شکم خود را تمیز نگه دارید

  این کار باید شامل اصلاح موهای اضافی در این محل، و استفاده از ژل های شستشو دهنده ی مخصوص باشد و البته به طور مرتب انجام شود.

  دندان و زبان خود را مسواک کنید

  دلیل بسیاری از مشکلات بوی بد دهان به علت باکتری هایی است که بر سطح دهان و دندان قرار دارد، بعد از آن که دندان خود را مسواک کردید به آرامی زبان خود را از عقب به جلو مسواک کنید، همچنین میتوانید محصولاتی که برای از بین بردن باکتری های زبان ساخته شده است استفاده کنید. بهتر است دو بار در روز از مسواک استفاده کنید، یکبار بعد از صبحانه و یک بار بعد از شام. همچنین بعد از خوردن تنقلات و غذا از آدامس نعنایی استفاده کنید.

  چگونه به طور طبیعی خوش بو باشیم

  درکل به یاد داشته باشید که هر روز از دئودورانت و عطر( طبیعی- شیمیایی) استفاده کنید و به طور مرتب دوش بگیرید ، با رعایت این نکات مطمئن باشید که  در طول روز بوی خوبی خواهید داشت.

  منابع: oureverydaylife - wikkihow

  نظر (1)

  • hadiseh

   29 ارديبهشت 1397 در 12:06 |
   خیلی خوب بود، باید کیسه رو امتحان کنم، البته روغن گل یاس از همشون بهتره

   پاسخ

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت