ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

اسرار داشتن مژه هایی بلند و پرپشت

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • چهارشنبه, 21 شهریور 1397
 • اسرار داشتن مژه هایی بلند و پرپشت

  برای بسیاری از افراد داشتن مژه های بلند و پرپشت تقریبا تبدیل به یک آرزوی دست نیافتنی شده است.

  خیلی از این افراد انواع دارو و مواد آرایشی را امتحان می کنند تا مژه هایشان فقط کمی بیشتر نمایان شود. اما تقریبا بیشتر این افراد از نتایج کارشان راضی نیستند.

  در این مطلب ما به شما چند توصیه می کنیم. اگر آنها را اجرا کنید اتفاقا خوبی برای مژه هایتان خواهد افتاد!

  با آنها مثل یک نوزاد رفتار کنید

  اسرار داشتن مژه هایی بلند و پرپشت

  از امروز دقت کنید تا متوجه شوید که چه قدر خشن با مژه هایتان رفتار می کنید. زمانی که احساس خارش در چشمتان حس می کنید، حواستان باشد که به آرامی چشم هایتان را بخارانید.

  یا زمانی که قصد دارید آرایش چشمتان را پاک کنید، نیازی نیست که آنقدر محکم این کار را انجام دهید.

  باید برای دانه به دانه مژه هایتان اهمیت قائل شوید . نباید با رفتار خشن تان باعث ریزش آنها شوید چرا که رویش کامل هر مژه برای بیشتر از چند ماه طول می کشد.

  بدون مواد شیمیایی آرایشتان را پاک کنید

  با آرایش به تخت خواب نروید

  اسرار داشتن مژه هایی بلند و پرپشت

  چرا؟ به این دلیل که وجود ریمل و مداد چشم یا هر نوع مواد آرایشی دیگر برای ساعات طولانی باعث خشک شدن چشمتان می شود و از طرف دیگر از آنجایی که این مواد خاصیت چسبندگی دارند، باعث جذب هرگونه آلودگی و گرد و خاک میشود. این دو اتفاق حتما به سلامت مژه هایتان آسیب خواهد زد. یادتان باشد که رشد مژه های سالم بسیار سریع تر از مژه های بیمار است.

  آنها را شانه کنید

  اسرار داشتن مژه هایی بلند و پرپشت

  همانطور که شانه کردن موها می تواند به داشتن موهایی زیبا و سالم تر کمک کند، شانه کردن مژه ها نیز می تواند برای داشتن مژه های زیبا و خوش فرم کمک کننده باشد.

  برای این کار از یک فرچه ریمل استفاده کنید. آن را به خوبی بشویید تا هیچ ماده آرایشی به آن نباشد. سعی کنید این کار را به یک عادت تبدیل کنید.

  نکته دیگر اینکه حتما بعد از ریمل زدن نیز دوباره مژه هایتان را شانه کنید که مواد آرایشی اضافه از مژه هایتان پاک شود و از چسبیدن مژه ها به یکدیگر جلوگیری کنید.

  از روغن ها استفاده کنید

  اسرار داشتن مژه هایی بلند و پرپشت

  یکی از دلایل اصلی ریزش مژه ها خشکی پوست اطراف آنهاست. برای جلوگیری از خشک شدن این ناحیه سعی کنید هر شب از یکی از مواردی ک در ادامه معرفی میکنیم استفاده کنید.

  روغن نارگیل

  این روغن خوشبو یکی از روغن های مورد علاقه من برای پاک کردن آرایش است. این روغن به قدری چرب است که برای پاک کردن آرایش هیچ نیازی به اعمال زور و فشار ندارید. نکته دیگر اینکه این روغن محیط اطراف چشمتان را از باکتری ها دور نگه خواهد داشت.

  روغن کرچک و زیتون

  ترکیب این دو روغن ماده ای فوق العاده برای تقویت مژه هایتان خواهد بود. برای استفاده از این ترکیب مقداری پنبه را  به مخلوط روغن ها آغشته کنید و به آرامی به روی چشم هایتان بکشید.

  خواص روغن زیتون

  ماسک چشم آلوئه ورا

  مقداری از قسمت ژله ای آلوئه ورا تهیه کنید و اندکی روغن کرچک در آن بچکانید. این ماسک را هفته ای دوبار بر پوست اطراف چشمتان قرار دهید و بعد از بیست دقیقه با آب ولرم بشویید.

  خواص آلوئه ورا برای پوست

  نکته!

  حواستان باشد که هیچ یک از این روغن ها نباید به مقدار زیادی وارد چشم شود که باعث خارش زیاد و قرمزی چشم خواهد شد.

  آن ها را ماساژ دهید

  اسرار داشتن مژه هایی بلند و پرپشت

  ماساژ دادن اطراف چشم و مژه ها باعث افزایش گردش خون در این ناحیه میشود و این به این معنی است که مواد مغذی بیشتری به فولیکول های مژه هایتان خواهد رسید و نتیجه این میشود که مژه های سالم تر و بیشتری خواهید داشت.

  برای ماساژ دادن مژه هایتان ابتدا دست هایتان را بشویید. مقدار خیلی کمی روغن نارگیل به سر انگشتانتان بمالید. سپس با ملایمت بسیار مناطق نزدیک رویش مژه هایتان را ماساژ دهید. گاهی نیز ضرب های بسیار آرام به این منطقه بزنید.

  این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید.

  منبع: bestlashenhancerreviews - naturallivingideas

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت