ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

نحوه استفاده از سشوار برای حالت دادن مو

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • شنبه, 19 خرداد 1397
 • نحوه استفاده از سشوار برای حالت دادن مو

  اگر نمیخواهید هزینه ی زیادی به آرایشگرهای مو بپردازید تا موهای شما را حرفه ای آرایش کند، سشوار یک وسیله ی ضروری برای شما است. در این مطلب نکاتی هست که اگر آنها را رعایت کنید باعث میشود که علاوه بر موهایی زیبا، سلامت آنها را نیز حفظ کنید.

  1- نحوه ی گرفتن سشوار

  نحوه استفاده از سشوار برای حالت دادن مو

  یکی از نکات مهم برای استفاده از سشوار این است که آن را به گونه ای نگه دارید که هوا در کل موهایتان جریان داشته باشد. اگر میخواهید موهایی لخت و یک دست داشته باشید باید جریان باد سشوار را بر روی کل موهای خود بگیرید یعنی از ریشه ها تا پایین مو.

  2- کمک گرفتن از ابزار ها

  ابزار هایی مانند برس مو کمک میکند که راحت تر به موهایتان حالت دلخواه را بدهید، پس از سشوار به تنهایی استفاده نکنید.

  3- آماده سازی نیازهای مو

  نحوه استفاده از سشوار برای حالت دادن مو

  بافت موهای شما تاثیر قابل توجهی در آماده کردن حالت موی مورد نظر شما دارد، موس، ژل، کرم مو برای موهای معمولی مناسب هستند اما اگر موهایی ضخیم دارید از حالت دهنده ی های سخت تر مانند تافت یا چسب مو کمک بگیرید.

  4- از محصولات مناسب استفاده کنید

  بسیار مهم است که از محصولاتی که با موی شما مطابق دارد استفاده کنید و همچنین به درستی آنها را اعمال کنید، اگر مایل هستید که موهای خود را صاف کنید از مواد صاف کننده مانند کرم مو استفاده کنید اما اگر میخواهید به موهای خود موج دهید از محصولات مناسب این کار مانند موس مو یا ژل استفاده کنید.

  5- از تنظیمات جریان هوای سشوار استفاده کنید

  معمولا تمام سشوار ها تنظیماتی برای جریان هوای گرم و نرمال دارند، از جریان هوای گرم و متوسط برای حالت دادن استفاده کنید و در نهایت از دمای نرمال برای پایان دادن به کارتان استفاده کنید.

  6- الگوی حالت پذیری موهایتان را بشناسید

  نحوه استفاده از سشوار برای حالت دادن مو

  شما باید بدانید که کدام ناحیه از موهایتان احتیاج به حرارت بیشتر دارد، به عنوان مثال سمت چپ موها معمولا زودتر خشک میشود و به حرارت کم تری احتباج دارد، و به طور معمول جلوی مو زودتر ازپشت خشک میشود که این الگو با حجم مو در ارتباط است. پس باید بدانید در کدام قسمت از موهایتان باید وقت بیشتری صرف کنید.

  7- بیش از حد استفاده نکنید

  بیش از حد از سشوار استفاده نکنید زیرا به مو ها آسیب شدیدی میرساند، اجازه دهید مو برای چند روز استراحت کند بعدا دوباره از سشوار استفاده کنید، بعد از آن نیز حتما از ماسک مو و تقویت کننده ها بهره بگیرید تا موهایتان به حالت قبل برگردد.

  با رعایت نکات بالا به راحتی میتوانید در خانه موهای خود را حالت دهید بدون آنکه احتیاج داشته باشید پول و زمان خود را صرف آرایشگاه کنید.

  منبع: beautyvigour

  نظر (2)

  • yasamin

   19 خرداد 1397 در 11:43 |
   ممنون به نکاتی خوبی اشاره کردید

   پاسخ

   • محدثه نجف نژاد

    19 خرداد 1397 در 11:46 |
    ممنون از ارسال نظرتون دوست عزیز

    پاسخ

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت