ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

از بین بردن کاشت و ژلیش ناخن در خانه، بدون آسیب رسانی

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • دوشنبه, 24 ارديبهشت 1397
 • از بین بردن کاشت و ژلیش ناخن در خانه، بدون آسیب رسانی

  خیلی کارها هست که با اینکه میدونید نباید آنها را انجام دهید اما انجام میدهید مانند باقی ماندن آرایش روی صورتتان در طول شب، و از آن مهم تر کندن ژل مانیکور از ناخن هایتان است.

  جدا کردن ژل با اشیای تیز کار بسیار خطرناکی هست زیرا با این کار آسیب جدی به صدف ناخن هایتان میرسانید و می‌تواند باعث ایجاد تکه‌های سفید و ناهمواری بافتی در سراسر ناخن‌ هایتان شود. به علت اینکه اکثر شماها این کار را با ناخن هایتان میکنید ما در این مطلب راهی ساده برای ریموو کردن کاشت به شما آموزش میدهیم.

  از بین بردن لایه اول

  از بین بردن کاشت و ژلیش ناخن

  استفاده از بافر: بافر را به آرامی روی ناخن هایتان بکشید، تا تاپ کات (لایه اولیه) از آن جدا شود، اگر روی ناخن هایتان طراحی دارید، بعد از بین بردن تاپ کات باید طرح ها را پاک کنید و ناخن ها را به رنگ پایه برسانید، کمی آستون روی آن قرار دهید، اجازه دهید تا آستون در لایه های زیرین نفوذ کند، تا پاک کردن برای شما راحت تر باشد. بعد از این که ناخن ها به رنگ پایه رسید، ناخن هایتان برای رفتن به مرحله بعدی  آماده هستند، اما باید بسیار مراقب باشید زیرا نمیخواهید که به ناخن ها آسیب برسانید،.

  پوشاندن ناخن ها

  از بین بردن کاشت و ژلیش ناخن

   برای حل کردن مواد از آستون 100% استفاده کنید، برای راحت تر جدا شدن مواد، یک توپ پنبه ای را آغشته به آستون کنید و روی ناخن هایتان قرار دهید، سپس با فویل آلمینیومی آن را بپوشانید، طوری که کاملا نوک انگشتتان را بپوشاند، سپس اجازه دهید تا برای 15 دقیقه بماند. این پوشش باید کاملا به نوک انگشتانتان بچسبد و شل نباشد، اگر آنها را گرم نگه دارید زود تر به نتیجه میرسید. برای اینکار از یک جفت دستکش استفاده کنید.

  بعد از باز کردن فویل آلمینیومی، بیشتر مواد به پنبه ی الکلی میچسبند، برای پاک کردن مقدار کمی که روی ناخن  باقی مانده از یک پنبه دیگر یا چوب پنبه نرم استفاده کنید. اما اگر دیدید که مواد به خوبی جدا نمیشود و به مشکل بر خورید بگذارید تا 5 دقیقه ی دیگر در همان حالت بماند. مراقب باشید هنگام پاک کردن مواد به ناخن هایتان فشار زیادی نیاورید.

  روغن زدن

  از بین بردن کاشت و ژلیش ناخن

  کوتیکول ناخن شما بعد از پاک شدن خشک میشود، به منظور التیام این خشکی، ابتدا دستان خود را بشویید و سپس از یک نوع روغن نرم کننده ( انواع روغن های گیاهی، روغن بچه یا برند های مختلف نرم کننده ی ناخن) استفاده کنید. این‌کار ناخن‌هایتان را بعد از استفاده از استون روی آن‌ها، مجددا هیدراته می‌کند تا در فواصل بین لاک زدن‌ ها، قوی و سالم بمانند. ناخن های شما به علت قرار گرفتن در آستون خشک و ضعیف میشوند پس باید از آنها محافظت بشود. بعد از روغن زدن به آرامی آنها را پولیش کنید.

  از بین بردن کاشت و ژلیش ناخن

  توجه داشته باشید که یک هفته زمان لازم است تا تاثیرات آستون از ناخن هایتان برود در این مدت نباید به آنها لاک بزنید، اما اگر نمیتوانید بدون لاک تحمل کنید، از کیت ویتامین مخصوص ناخن استفاده کنید، این کیت ها حاوی استون و یک نرم کننده سرشار از پروتئین است.

  اگر مواد از ناخن ها جدا نشد چه باید کرد؟

  اگر با انجام دادن مراحل بالا دیدید که مواد از ناخن هایتان جدا نمیشود به صورتی که حس میکنید، این مواد به ناخن ها جوش خوده است، نگران نباشید، در این صورت بهتر است که به یک سالن آرایشی مراجعه کنید، مانیکوریست ها به راحتی مواد را از ناخن هایتان برمیدارند، و قطعا خیلی زود ناخن هایتان شکل زیبای قبلی خود را به دست می آورد.

  منبع: womenshealthmag

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت