ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

بایدها و نباید های آرایش در محل کار

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 05 شهریور 1397
 • بایدها و نباید های آرایش در محل کار

  حتما تا به حال شده که برای انجام کاری به یک اداره، شرکت یا بیمارستانی رفته باشید و آرایش عجیب و غریب کارکنان (یا حتی رئیس!) آنجا بسیار متعجبتان کرده باشد.

  در چنین شرایطی هر چه قدر هم آن فرد شاغل حرفه ای رفتار کند، اما به دلیل آرایش نامناسب صورتش به نظر شما غیر حرفه ای به نظر میرسد.حال اگر خودتان شاغل هستید و دلتان نمی خواهد مراجعین تان چنین فکری درباره شما کنند، بهتر است این مطلب را تا آخر بخوانید.

  باید و نباید آرایش مخصوص باشگاه

  با شستن شروع کنید

  بایدها و نباید های آرایش در محل کار

  قبل آرایش کردن حتما صورتتان را بشویید تا هرگونه چربی یا آثار آرایش قبلی از صورتتان پاک شود.شستن صورت باعث می شود تا ابروها و مژه هایتان شسته شود و مرتب تر به نظر برسند.

  کرم ها

  بایدها و نباید های آرایش در محل کار

  اولین چیزی که به صورتتان میزنید کرم مرطوب کننده باشد. این کرم مانع از این میشود تا خستگی در طی ساعات کاری در چهره تان نمایان شود.

  بعد از کرم مرطوب کننده، نوبت ضدآفتاب است. اگر قرار است از کرم پودر هم استفاده کنید، ما به شما می گوییم این کار را نکنید!

  به جای این که هم ضدآفتاب بزنید و بعد روی آن کرم پودر بزنید، از کرم ضدآفتاب رنگی رنگی استفاده کنید تا مجبور نباشید لایه به لایه به صورتتان کرم بمالید.

  کانسیلر

  بایدها و نباید های آرایش در محل کار

  اگر پوستتان مثل آینه است میتوانید از این مرحله عبور کنید اما اگر پاسختان منفی است، بهتر است از کانسیلر برای لک های زیر چشم و پوستتان استفاده کنید. چشم های گود شاید برای مراجعین تان نشانه خستگی یا بی حوصلگی شما باشد.

  آرایش چشم ها

  بایدها و نباید های آرایش در محل کار

  حتما خودتان میدانید که زمانی که برای رفتن به محل کار ، صورتتان را آرایش می کنید، نباید به سراغ رنگ های تند بروید.

  برای آرایش چشم شما در استفاده از ریمل،مداد چشم، خط چشم یا سایه هیچ محدودیتی ندارید اما باید حواستان باشد که از آنها به صورت غلیظ استفاده نکنید.

  مثلا اگر از مداد چشم استفاده می کنید، هرگز آن را به زیر چشمتان نکشید.

  رژ لب 

  بایدها و نباید های آرایش مخصوص محل کار

  برای انتخاب رنگ رژ لب شما محدودیتی ندارید . مثلا می توانید از رنگ قرمز برای رژ لب استفاده کنید اما این رژ لب قرمز نباید همراه باید آرایش چشم غلیظ باش.

  از طرفی حواستان باشد که از رژ لب های خیلی براق یا برق لب های رنگی استفاده نکنید. این محصولات زیادی تو چشم هستند و تا حد زیادی شما را کم سن نشان می دهد. برای همین اگر دارای پست مدیریتی هستید، حتما از این رنگ استفاده نکنید.

  نکته آخر اینکه هرگز خط لب را بالاتر و پایین تر خط لب های خودتان نکشید . این کار باعث شلخته نشان دادن شما به عنوان یک کارمند می شود.

  سه نکته کلیدی

  بایدها و نباید های آرایش مخصوص محل کار

  1- سعی کنید از محصولات آرایشی با کیفیت برای محل کارتان استفاده کنید تا هم دچار حساسیت های پوستی نشوید و هم برای مدت طولانی تری کیفیت خود را حفظ کنند.

  2- نوشیدن آب در طول روز به حفظ زیبایی پوستتان در ساعات کاری کمک می کند.

  3- همیشه در کیفتان دستمال مرطوب به همراه داشته باشید.

  منابع: stylecraze - rewardme

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت