ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 12 ارديبهشت 1397
 • جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟

  به نظر من اندام زیبا در رابطه ی جنسی بیشتر اهمیت دارد تا چهره ی زیبا، و این خیلی راحت قابل اثبات است، به عنوان مثال اکثر خانم ها اگر یک مرد که چهره ی خوبی دارد اما از لحاظ فیزیکی خوب نیست را ببینند، قطعا زیبایی او را تحسین میکنند اما جذب او نمیشوند. البته این مسئله در مورد آقایان هم صادق است.

  هر دوی این موارد باعث افزایش کیفیت رابطه ی رمانتیک میشوند، اما کدام یک بیشتر اهمیت دارد؟ و کدام یک تاثیر مثبت بیشتری در رابطه میگذارد؟

  زیبایی یا خوش اندامی؟

  جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟

  قطعا یک دختر با شلوار چرمی بیشترقابل توجه است.

  زیبایی به معنای ایجاد حس خوب در بعد زیبایی شناسی است، در حالی که جذابیت جنسی به معنای ایجاد هیجانات جنسی میباشد. از نظر همکار من زیبا کسی است که وقتی او را در خیابان میبینی بایستی و به او خیره شوی، در واقع نمیتوانی از او چشم برداری، بلکه ناچار میشوی توقف کنی و به او توجه کنی، مثل جمله ی معروفی که میگوید نمیتوانم از تو چشم بردارم.

  جذابیت جنسی بیشتر با ارتباط متقابل معنا پیدا میکند، در حالی که زیبا بودن اینطور نیست، نگرش گیرنده و تعاملات احتمالی بسیار مهم هستند. اگر از جانب کسی که از نظر شما جذاب است، به جهت ویژگی های فیزیکی تان تمجید شوید، برای شما دلپذیر است، اما اگر او از نظر شما جذاب نیست، این میتواند برایتان توهین به حساب بیاید.

  زیبا بودن معنای گسترده تری نسبت جذابیت جنسی دارد، زمانی زیبا خوانده شدن دلپذیر خواهد بود که صرفا اشاره به عوامل فیزیکی نداشته باشد، بلکه معنایی فراتر که شامل زیبایی درون مانند مهربانی و ... باشد. وقتی یک خانم خوش اندام خطاب میشود، این جمله یک معنای کوتاه دارد که صرفا به ویژگی ها و ابعاد بدنی او اشاره میشود، و شما زنی را خوش اندام توصیف میکنید که احتمالا فقط میخواهید با او معاشقه داشته باشید، اما زمانی که زنی را زیبا توصیف میکنید معنی دیگری دارد، و احتمالا بیشتر از معاشقه در مورد او فکر میکنید، حتی راجع به ازدواج. افرادی جذایت جنسی دارند، احساس گرم بودن را القا میکنند، در صورتی که افراد زیبا حتی ممکن است بسیار هم سرد باشند.

  جذابیت جنسی فراتر از این میرود که فقط به آن شخص خیره شوید، بلکه باعث میشود وارد عمل شوید. میل جنسی میل به آمادگی عمل شما را افزایش می دهد و شما را به سمت تعاملات واقعی مشترک هدایت می کند. جذابیت جنسی باعث شروع رابطه ی رمانتیک میشود، مردم ترجیح میدهند به افرادی که جذابیت جنسی دارند نزدیک شوند، اگر بخواهم بهتر توضیح دهم، جذابیت جنسی باعث نزدیک شدن میشود در حالی که زیبا بودن به علت اینکه دور از دسترس به نظر میرسد، باعث ایجاد دور شدن میشود.

  راجر کورتن میگوید: زیبایی از تنظیم زندگی انسانی می آید، در حالی که جذابیت جنسی را می توان بدون انزجار و یا ناراحتی مشاهده کرد.

  منظور او این است که "نگرش ما نسبت به افراد زیبا آنها را جدا از خواسته ها و منافع عادی ما میکند. همانگونه که چیزهای مقدس از بقیه چیزها جدا میشوند، تنها زمانی قابل دسترسی خواهند بود که تمام کارها برای به دست آوردنشان انجام شده باشد.

  اگرچه جذابیت جنسی تنها به روابط عاشقانه اشاره دارد، اما ویژگی های مثبت دیگر باعث ارتقای کیفیت این رابطه میشوند، مانند صداقت، با استعداد بودن، زیبایی درون و رفتار های خوب که باعث جذابیت بیشتر میشوند. که این موارد اشاره به ایجاد " شخصیت هاله" که نوعی حالت مثبت است که در شخص در اثر کارهای نیک ایجاد میشود، دارد. شخصیت هاله در اثر درایت بالای فرد، انجام مراقبه و مدیتیشن، کارهای نیک، روابط اجتماعی خوب ایجاد میشود و باعث جذابیت وی میشود. یک نظرسنجی از صدها زن ایتالیایی نشان می دهد که دو سوم از آنان رضایت جنسی بیشتری نسبت به مردان قدرتمند اجتماع دارند و عقیده دارند آنها در انجام فعالیت های جنسی ماهر تر عمل میکنند.

  با وجود ملاحظات فوق، زیبایی هنوز معنای گسترده تری نسبت به جذابیت جنسی دارد . زیبایی را می توان به بسیاری از قلمرو ها نسبت داد، و نه صرفا قلمروهای مرتبط. قضاوت های در مورد زیبایی نیز بیشتر مورد پسند مردم هستند؛ ارزیابی میزان حساسیت فرد به این تعاریف، به تفاوتهای فردی و فرهنگی بستگی دارد. به خاطر یکی بودن معنای زیبایی در جهان مردم ترجیح میدهند بیشتر زیبا توصیف شوند. با این حال، زمانی که صحبت از معاشقه میشود، جذابیت جنسی حرف اول را میزند.

  همه دوست دارند که جذاب باشند

  کسانی که خودشان را در رابطه از شما سر تر میدانند به احتمال زیاد تمایل دارند که کمتر در رابطه سرمایه گذاری کنند، زیرا معتقداند که شایستگی بیشتری نسبت به شما دارند، به همین سبب ممکن است که شریک خوبی برایتان نباشند. توی آمستردام متوجه شدم که زن ها ترجیح میدهند که با مردانی که از آنها شایستگی کمتری دارند زندگی کنند، زیرا در این صورت مردان هر کاری برای زنهای زیبایشان انجام میدهند. و همچنین زن ها در آنجا عقیده داشتند که به دلیل زیبا بودن شایسته تر نیز هستند، و شریکشان باید در رابطه بیشتر تلاش کند.

  میل جنسی و رابطه ی عاشقانه

  جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟

  اسکارلت جوهانسون میگوید: بهترین چیزی که یک زن دوست دارد بشنود این است که از نظر جنسی جذاب است.

  کورتن نیاز به خواسته های جنسی را با نیاز به نوشیدن یک لیوان آب مقایسه میکند، او اینطور میگوید که وقتی شما تشنه هستید برایتان فرقی ندارد که از چه لیوانی آب بنوشید، بلکه میل شما به نوشیدن آب غالب است. او معتقد است این امر طبیعی است و مطیع خواسته ی نفسانی ماست.

  کورتن باور دارد که خواسته ی جنسی از هر خواسته ی دیگر انسان متفاوت است، اگرچه من نیز چنین اعتقادی دارم اما با تشبیه آن با نیاز به نوشیدن آب موافق نیستم، من معتقدم در حالی که عشق عمیق چیزی فرا تر از میل جنسی است، اما میل جنسی نیز میتواند بین عشق و تشنگی قرار بگیرد نه هم طراز با آن. فردی که شما مایل اید با او رابطه داشته باشد حتما خصوصیات خاصی دارند، و مانند اشیا قابل تعویض نیستند.

  من معتقدم ادعا ها کورتن زمانی صحیح است که شما فردی را عمیقا دوست دارید در این صورت به ویژگی های ظاهری او توجه نمیکنید. فردی را که دوست دارید قابل تعویض نیست، درسته که تمایلات جنسی صرفا راجع به علاقه نیست اما قابل مقایسه با نیاز به نوشیدن آب هم نیست، این به این معنا نیست که شما با عوض کردن شریکتان هم متوانید از رابطه ی جنسی لذت ببرید، افراد فاعل در رابطه ی جنسی نسبت به شریک خود در این نوع رابطه بی تفاوت نیستند.

  تاثیر زمان در جذابیت

  جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟

  برای اینکه یک رابطه عاشقانه برای مدت ها باقی بماند، خیلی کارها برای تقویت رابطه ضروری است. یکی از جذابیت های مهم در این زمینه، تمایل داشتن، به یکدیگر است. این نوع جاذبه اساسی ترین مورد در عشق عمیق است. اولین تصورات شما از جذابیت طرف مقابل، که بعد ها منجر به رابطه ی عاشقانه میشوند، برای حفظ این رابطه کافی نیست، زیرا هر دو با گذشت زمان کاهش می یابد؛ در این معنا، ارزش آنها سطحی تر از تمایل با هم بودن است. زمان نه تنها دزد زیبایی بلکه دزد جذابیت جنسی نیز است. در نتیجه، ما باید روی جنبه های عمیق تر که برای عشق پایدار اهمیت دارد، تمرکز کنیم.

  برای نشان دادن این نقطه، گفتگو زیر را از فیلم Elegy در نظر بگیرید:

  جورج: زنان زیبا نامرئی هستند.

  دیوید: نامرئی؟ چه معنی میده؟ آنها زیبا و متواضع هستند، شما نمیتوانید از آنها بگذرید.

  جورج: اما ما هرگز شخص را نمی بینیم. ما پوسته زیبا را می بینیم. ما توسط مانع زیبایی محصور شده ایم. بله، ما هیچ وقت به درونشان راه پیدا نمیکنیم.

  زیبایی یک دارایی شگفت انگیز در روابط عاشقانه است؛ با این حال، اگر آن را با تمایل به فعالیت های جنسی و دیگر فعالیت های مشترک تکمیل نکنید، این دارایی ارزش خودش را از دست خواهد داد و صرفا در قلمرو زیبایی باقی خواهد ماند. مهمترین قدم برای روابط پایدار، توجه به نیازهای شریک و رابطه ی جنسی است.

  نتایج گرفته شده

  شما تمایل دارید از نظر جنسی جذاب در نظر گرفته شوید یا از نظر زیبایی؟ اکثر مردم پاسخ خواهند داد هر دو مورد. اگرچه مجبور به انتخاب یک مورد باشید حتما زیبایی را انتخاب میکنید زیرا معنای گسترده تری دارد، البته این به موارد متفاوتی بستگی دارد، علاوه بر شرایط شخصی و محیطی که به نگرش ما تاثیر میگذارد، فاکتورهای دیگری نیز بر نگرش ما تاثیر دارند، مانند: میزان استفاده ی ما از این تعاریف(جذابیت جنسی و جذابیت ظاهری)، سطح رابطه ی عاشقانه، نگرش شما نسبت به فرد توصیف کننده.

  اگر کسی که شما را از لحاظ فیزیکی تحسین میکند را جذاب ندانید احتمالا تمجید او را توهین برداشت خواهید کرد.

  این که رفتار های جذب کننده را بشناسید کمک زیادی به رابطه ی عاشقانه تان میکند، زیبایی جنسی و ظاهری هیچ کدام به تنهایی کافی نیست، رابطه ای ماندگار است که با رفتار و برخورد مناسب آن را گرم تر و جذاب تر کنید.

  منبع: psychologytoday

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت