ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

چگونه کراوات ببندیم؟

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • چهارشنبه, 10 آبان 1396
 • چگونه کراوات ببندیم؟

  آیا تا به حال گره زدن کروات را آموخته اید؟اجرای این دستورالعمل های مفید، یک کروات، یک آینه و مقداری بردباری می تواند شما را در گره زدن کروات های شیک حرفه ای کند. شما چندین گزینه در دسترس دارید، از آسان ترین روش که همه جا کاربرد دارد تا رسمی ترین روش.

  روش اول : گره چهار در دست (ساده ترین روش)

  1- کروات را روی گردن خود بیاندازید. یقه خود را به طرف بالا تا بزنید و تمام دکمه های پیراهنتان را ببندید. کرواتتان را به دور سر شانه هایتان بیندازید.قسمتی از کروات که انتهایش پهن تر می باشد را روی قسمت راست بدن خود آویزان کنید به طوری که از انتهای آن تا قسمت دیگر کروات 12  اینچ (30 سانتیمتر) بلندتر باشد.

  چگونه کراوات ببندیم؟

  - از پیراهن های دارای یقه بزرگ برای این نوع گره کوچک و نامتقارن اجتناب کنید.

  2- قسمتی که انتهای پهن دارد را روی قسمتی که انتهای باریک دارد قرار دهید. قسمتی که انتهای پهن دارد را به سمت قسمت چپ بدنتان بیاورید به طوری که روی قسمتی که انتهای باریک دارد قرار گیرد. حال دو تکه از کروات را با هم نزدیک گردنتان با دست چپ نگه دارید.

  3- قسمتی که انتهایش پهن است را از زیر قسمتی که انتهایش باریک است عبور دهید. با دست راستتان شروع کنید. آنرا در زیر قسمتی که انتهای باریک دارد تا بزنید. قسمتی که انتهایش پهن است را بگیرید و به سوی قسمت راست بدنتان برگردانید.

  4- قسمتی که انتهای پهن دارد را به صورت یک گره دوباره ببندید. همزمان با اینکه دست چپتان را نگه داشتید قسمت پهن را روی قسمت باریک برگردانید.جلوی کروات باید رو به جلو باشد (بنابراین درز کروات پنهان میشود).

  5- قسمت پهن را به سمت گره ای که نزدیک گردن زده شده بکشید. نوک قسمت پهن کروات را از زیر خودش تا بزنید و به سمت حلقه نزدیک گردن بکشید.

  6- قسمت پهن را به طرف پایین و در درون گره ی جلویی قرار دهید. شما باید یک گره افقی در جلوی کرواتتان داشته باشید. این گره را با انگشتتان باز کنید و با دقت قسمت پهن را درآن گره قرار دهید.

  7- گره را تنگ کنید. قسمت باریک را نگه دارید و گره را به سمت بالا بکشید تا گره تنگ شود. حواستان باشد که کرواتتان صاف و دارای طول مناسب است.چایگاه ایده آل و مناسب آن در بالای سگک کمربندتان است.

  - گره تان را به آرامی فشار دهید تا یک گودی دقیقا در پایین آن درست شود.

  - گره چهار در دست روی گردن کمی نا متقارن است. نگران این موضوع نباشید, طبیعی است.

  روش دوم : گره پرات (کمی رسمی)

  (پرات فقط یک اسم است و معنی خاصی ندارد)

  1- گره را به صورت وارونه دور یقه خود قرار دهید. بر خلاف اکثر گره ها گره پرات با کروات وارونه شروع می شود, بنابراین درز کروات از جلو معلوم است. قسمت پهن کروات را روی قسمت راست بدن خود و قسمت باریک را روی قسمت چپ بدن خود آویزان کنید.

  چگونه کراوات ببندیم؟

  - این گره با سایز متوسط خود مناسب اکثر یقه ها میباشد.

  2- جایگاه و مکان قسمت پهن کروات را بررسی کنید. در کروات گره زده شده قسمت پهن کروات باید بالای سگک کمربند قرار گیرد. از ابتدا قسمت پهن را طوری تنظیم کنید که 2-1اینچ ( 2.5-5سانتیمتر) پایین قسمت بالای کمربندتان قرار گیرد. به عنوان یک قاعده کلی, وقتی شما کروات را با این روش گره میزنید قسمت پهن با این فاصله بلند خواهد شد.

  چگونه کراوات ببندیم؟

  - قسمت باریک کروات باید بلندتر از قسمت پهن کروات باشد. قسمت باریک معمولا در اطراف دکمه شکم خواهد بود اما جایگاه قسمت پهن کروات مهم تر از جایگاه قسمت باریک کروات است.

  3- قسمت پهن را از زیر قسمت باریک رد کنید. قسمت پهن را به سمت قسمت چپ بدنتان حرکت داده و زیر قسمت باریک کروات قرار دهید.

  - قسمت باریک کروات را در این مرحله از گره زدن حرکت ندهید. فقط هنگامی که از قسمت پهن کروات استفاده میکنید آنرا بی حرکت نگه دارید.

  4- قسمت پهن را درون گره نزدیک گردن بیاورید. نوک قسمت پهن کروات را درون گره نزدیک گردن و در همان سمت چپ بدنتان بیاورید.

  5- قسمت پهن کروات را به سمت گره نزدیک گردن بکشید. قسمت پهن را از بالا به سمت پایین درون گره قرار دهید. به همان سمتی که قبلا بود روی قسمت چپ بدنتان بکشید.

  6- قسمت پهن را روی قسمت باریک کروات و از چپ به راست تا بزنید. در اینجا قسمت پهن کروات وارونه میشود بنابراین درز کروات دیگر قابل مشاهده نیست. قسمت پهن کروات تا گوشه بدن شما درازا دارد.

  7- قسمت پهن را به سمت گره گردن بکشید. دوباره قسمت پهن را به سمت گره گردن بکشید اما اینباراز پایین به سمت آن بکشید.

  8- قسمت پهن را به سمت پایین و درگره جلو قرار دهید. تا زدن قبلی شما یک گره افقی در جلوی کروات زده است. قسمت پهن را در این گره قرار دهید و به سمت پایین بکشید تا تنگ شود. حالا قسمت پهن باید در جلوی قسمت باریک قرار گیرد.

  9- گره را تنظیم کنید. قسمت پهن را به پایین بکشید تا تنگ شود. گره را به سمت بالا و در ابتدای یقه خود بکشید تا کروات بسته شود.

  - برای اینکه یک گودی دقیقا در پایین گره ایجاد شود, خود گره را به آرامی فشار دهید تا تنگ شود.

  روش سوم : گره ( Half Windsor رسمی)

  (Windsor نام خاندان سلطنتی انگلیس در 1917 و در اینجا به معنی سلطنتی یا رسمی میباشد البته این اسم ها معنی خاصی ندارند)

  1- قسمت پهن را روی قسمت راست بدنتان قرار دهید. کروات را دور گردن خود بیاندازید و اجازه دهید دو قسمت کروات جلوی شما آویزان شود.قسمت پهن باید روی قسمت راست بدنتان قرار گیرد و 12اینچ (30 سانتیمتر) پایین تر از قسمت باریک کروات که روی قسمت چپ بدنتان است باشد.

  چگونه کراوات ببندیم؟

  - این روش یک گره مثلثی, نامتقارن و مناسب برای موقعیت های رسمی است. بزرگتر از روش اول اما کوچکتر از روش چهارم میباشد و با اکثر مدل یقه ها و کروات ها سازگاری دارد. کراوات هایی که پارچه ضخیم تری دارند معمولا نیاز به یقه های بزرگتری دارند.

  2- قسمت پهن را از روی قسمت باریک عبور دهید. قسمت پهن کروات را به سمت قسمت چپ بدنتان روی قسمت باریک کروات بیاورید.

  3- قسمت پهن را تا بزنید و از زیر قسمت باریک رد کنید. گره دور قسمت باریک کراوات را کامل کنید و قسمت پهن را به سمت قسمت راست بدنتان بکشید.

  - قسمت پشت پهن کراوات در این مرحله باید نمایان شود.

  4- قسمت پهن کراوات را به سمت یقه گردن ببرید. قسمت پهن را به سمت گره کراوات روی یقه تان ببرید. در همان قسمت راست بدنتان نگه دارید.

  5- قسمت پهن را به سوی گره و به سمت چپ بکشید. نوک قسمت پهن را به سوی گره و به سمت چپ بکشید تا از زیر قسمت باریک عبور کند.

  6- قسمت پهن را روی قسمت باریک تا بزنید. قسمت پهن را به سمت قسمت راست بدنتان برگردانید.

  7- قسمت پهن را به سمت گره ببرید. دوباره قسمت پهن کراوات را به سمت یقه گردن ببرید.

  8- قسمت پهن را به سمت پایین و در درون گره ایجاد شده قرار دهید.گره جلویی را با انگشتتان شل کنید و قسمت پهن کراوات را در درون گره قرار دهید. طوری بکشید که قسمت پهن کروات روی قسمت باریک قرار گیرد.

  9- قسمت پهن را بکشید تا تنگ شود. به آرامی گره را فشار دهید و قسمت پهن کراوات را به پایین بکشید تا یک گودی در پایین گره و در جلوی کرواتتان به وجود آید.(خیلیTraditional Windsor)

  روش چهارم :  Traditional

  1- کراوات را دور گردن خود بیاندازید. حواستان باشد که قسمت پهن روی قسمت راست بدنتان باشد و در حدود 14 اینچ یا 36سانتیمتر پایین تر از قسمت باریک کراوات باشد. این روش از قسمت بیشتری از کراوات استفاده میکند در نتیجه قسمت پهن که پایین تر است باید کمی پایین تر از جایگاهش در روش هخای قبلی قرار گیرد.

  چگونه کراوات ببندیم؟

  - خیلی ها گره بزرگ و متقارن را رسمی تر فرض میکنند. این مدل بستن کراوات را با یقه های بزرگتری بپوشید.

  2- قسمت پهن را از روی قسمت باریک کراوات عبور دهید. با دستانتان انتهای دو قسمت کراوات را بگیرید سپس جایگاه آنها را عوض کنید یعنی الان قسمت پهن کراوات باید روی قسمت چپ بدنتان قرار گیرد.

  3- قسمت پهن کروات را به سمت گره نزدیک گردن ببرید. با استفاده از دست راستتان انتهای هر دو قسمت کراوات را وقتی که از نزدیک یقه تان عبور میکنند را بگیرید. با دست چپتان قسمت پهن را از پایین به سمت گره گردن بکشید.

  4- کرواتتان را برگردانید. قسمت پهن را به سمت سینه تان و در سمت چپ قسمت باریک کراوات برگردانید.

  5- قسمت پهن را از پشت قسمت باریک تا بزنید. قسمت پهن کروات را با دست راستتان بگیرید و به سمت راست بدنتان زیر قسمت باریک کراوات برگردانید. گره را نزدیک یقه تان با دست چپ نگه دارید.

  6- قسمت پهن کراوات را در جلوی گره کراوات بیاورید و در سمت راست نگه دارید.

  7- قسمت پهن را به سمت گره گردن بکشانید. نوک قسمت پهن کراوات را در درون گره قرار دهید و در همان سمت راست نگه داریدش. حال پشت قسمت پهن کراوات باید معلوم شود.8- قسمت پهن کراوات را روی قسمت باریک کراوات تا بزنید. از راست به چپ تا بزنید تا دوباره جلوی کراوات نمایان شود.

  8- قسمت پهن کراوات را روی قسمت باریک کراوات تا بزنید. از راست به چپ تا بزنید تا دوباره جلوی کراوات نمایان شود.

  9- قسمت پهن را از پایین به سمت گره گردن بکشانید. برای آخرین بار قسمت پهن کراوات را به سمت گره گردن بیاورید.

  10- قسمت پهن را در درون گره جلو قرار دهید. قسمت پهن را به سمت گره افقی جلوی کراوات بیاورید , درون آن قرار دهید و بکشید.

  11- گره را تنگ کنید. گره جلویی را نگه دارید و خود گره را به آرامی فشار دهید. خیلی آرام قسمت پهن کراوات را بکشید تا گره نزدیگ گردنتان برود و تنگ شود.

  منبع:wikihow

  برای عضویت در خبرنامه مشروح کلیک کنید

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت