ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
محبوبترین برندهای لوازم آرایشی دنیا چیست ؟
چهره ها در اینستاگرام
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
عوارض لیزر کردن بدن
10 موزیک برتر در سایت مشروح

وازلین و این همه کاربرد در دنیای زیبایی!

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • چهارشنبه, 11 مهر 1397
 • وازلین و این همه کاربرد در دنیای زیبایی!

  خیلی از افراد استفاده از وازلین را برای سال هاست که کنار گذاشته اند و در عوض به سراغ کرم های آرایشی بهداشتی رفته اند که البته قیمت بسیار بالایی دارند.

  وازلین در حقیقت ترکیبی از پارافین، واکس میکرو کریستالی و مواد معدنی است که که رابرت آگوستوس چیسبوری در سال 1859 آن را کشف کرد.در این مطلب ما به شما می گوییم که هنوز هم وازلین به عنوان یک ماده چرب و پرخاصیت شناخته می شود که در زیبایی کاربرد فراوانی دارد.

  رژ لب دلخواه خود را بسازید

  وازلین و این همه کاربرد در دنیای زیبایی!

   اگر رنگ رژ لب خاصی را نیاز دارید ولی در بازار آن را پیدا نمی‌کنید می‌توانید با وازلین آن را بسازید. مقدار کمی از رژ لب‌هایی را که دارید با چاقو ببرید و کمی وازلین به آن‌ها اضافه کرده و با هم مخلوط کنید تا به رنگ دلخواه خود برسید. همچنین می‌توانید سایه پودری یا رژگونه را با وازلین مخلوط کرده و رژ لب بسازید. اگر به رژگونه و سایه مایع نیاز دارید کافی است انواع پودری آن را با وازلین مخلوط کرده و استفاده کنید.

  به لب هایتان برنید

  وازلین و این همه کاربرد در دنیای زیبایی!

  عادت کنید که هر شب قبل از خواب لب هایتان را با وازلین چرب کنید. بسیاری از افراد به خاطر استفاده از رژلب های نامرغوب یا خشکی هوا،لبهایشان همیشه خشک است و پوست می دهد. لب هایتان را با وازلین چرب کنید تا هم صورتی رنگ شود و هم دیگر هیچ وقت پوست لبتان خشک نشود. جالب این جا است که نتیجه کار را دقیقا یکروز بعد از استفاده خواهید دید.

  رازهای داشتن لب هایی زیبا(کلیک کنید)

  دست و پایتان خشک شده؟

  وازلین و این همه کاربرد در دنیای زیبایی!

  به دلایل مختلفی ممکن است پوست دست و کف پایتان خشک شده باشد، مثلا بدون دستکش ظرف میشویید یا بدون دمپایی روی فرش راه می روید. این قبیل عادات باعث از بین رفتن رطوبت و چربی پوست می شود و نتیجه اش خشکی پوست و البته کاهش زیبایی دست و پا می شوید. باور کنید که برای رفع این مشکل نیازی نیست مقدار زیادی پول صرف کرم و دارو کنید.

  فقط هر شب یادتان باشد که قبل از خواب کف پاستان را با وازلین چرب کنید و جوراب بپوشید.

  برای دست هایتان نیز هر موقع احساس نیاز به کرم کردید از وازلین استفاده کنید.

  به مژه‌های خود حالت دهید

  وازلین و این همه کاربرد در دنیای زیبایی!

  اگر می‌خواهید مژه‌هایی بلند و پرپشت داشته باشید وازلین می‌تواند چاره کار شما باشد. قبل از خواب با یک برس تمیز کوچک یا انگشت مقددار کمی وازلین روی مژه‌ها بمالید و شاهد تاثیر آن باشید. حتی می‌توانید وازلین را به عنوان ریمل بی رنگ در طول روز هم استفاده کنید.

  اسرار داشتن مژه هایی بلند و پرپشت(کلیک کنید)

  دشمن چین و چروک

  وازلین و این همه کاربرد در دنیای زیبایی!

  اگر هنوز چین و چروک های عمیقی روی چهره تان ظاهر نشده است، به شما پیشنهاد می کنیم که همیشه برای حفظ تعادل چربی صورتتان از وازلین استفاده کنید. برای استفاده از وازلین روی پوست صورتتان، ابتدا پوستتان را با یک شوینده مناسب بشویید(ما به شما شامپو بچه را پیشنهاد می کنیم) و بعد از خشک کردن صورتتان، اندکی وازلین را روی صورتتان بمالید و برای چند ثانیه خوب ماساژ دهید.

  کسانی که پوست چربی دارند نیز می توانند از این روش استفاده کنند. نگران نباشید، شما قبل از استفاده از وازلین صورتتان را میشویید و قرار است فقط مقدار کمی وازلین استفاده کنید.

  گونه ها را هایلایت کنید

  وازلین و این همه کاربرد در دنیای زیبایی!

  اگر علاقه ای به آرایش زیاد و استفاده از هایلایت کننده های براق که در حال حاضر بسیار رواج یافته اند ندارید می توانید برای براق تر کردن گونه ها و استخواه زیر ابرو، بدون آرایش از مقدار کمی وازلین استفاده کنید. وازلین را برای این کار به مقدار بسیار کم استفاده کنید چون استفاده زیاد از آن پوست را چرب و کثیف نشان خواهد داد.

  چرا لوسیون بدن؟

  وازلین و این همه کاربرد در دنیای زیبایی!

  بسیاری از افراد بعد از شِیو کردن بدن با ژیلت، از لوسیون بدن استفاده می کنند. برای این که بخواهید اندکی در هزینه هایتان صرفه جویی کنید بهتر است به فکر یک جایگزین ارزان تر از لوسین های بدن باشید.

  بله وازلین! زمانی که شما به وسیله ژیلت بدنتان را اصلاح می کنید، پوست بدنتان به خشک شده و به چربی نیاز دارد. چه چیزی بهتر از وازلین؟

  آرایش ضدآب را با وازلین پاک کنید

  وازلین و این همه کاربرد در دنیای زیبایی!

   پاک کردن آرایش ضدآب به خصوص آرایش چشم و ریمل می‌تواند کار دشواری باشد اما کافی است قبل از پاک کردن آرایش مقداری وازلین روی پنبه بزنید و روی چشم و صورت بمالید تا مواد آرایشی به خوبی در آن حل شود و به راحتی پاک گردد. همچنین چسب مژه نیز به راحتی در وازلین حل شده و پاک می‌شود.

  بدون مواد شیمیایی آرایشتان را پاک کنید(کلیک کنید)

  منابع: seventeen - babble

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آرایش صورت