ویدئو مشروح
آموزش شیرینی پزی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش غذای فرنگی
خواص مواد غذایی
خواص جوانه گندم
آموزش غذای ایرانی

طرز تهیه روغن چیلی

 • نویسنده: رامین پنجه ء
 • چهارشنبه, 27 تیر 1397
 • طرز تهیه روغن چیلی

  روغن چیلی،یک وعده ی غذایی را تشکیل می دهد.روغن معمولی بدون طعم و مزه را به یک روغن تند خوشمزه،تبدیل کنید.روغن چیلی را با غذاهایی مثل پاستا،ریزوتو فرانسوی،انواع سرخ کردنی ها،غذاهای دریایی و غذاهای دیگر،مصرف کنید.

  در حالیکه در اکثر مغازه ها،روغن چیلی عرضه میشود اما تهیه ی آن در منزل،آسان است.اگر فلفل قرمز کوچک و روغن زیتون دارید،همه ی آن چیزیست که نیاز دارید.چند دقیقه برای این دستور پخت،زمان بگذارید و در آخر می بینید که دیگر طعم و مزه ی سرخ کردنی ها و سس ها مثل سابق نیست.

  مواد اولیه

  1- یک فنجان سبزی،روغن بادام زمینی یا روغن زیتون
  2- دو قاشق چایخوری پودر فلفل قرمز
  3- دو یا سه عدد فلفل قرمز خشک شده

   مواد غذایی خود را انتخاب کنید.

  1- فلفل تند خود را انتخاب کنید

  طرز تهیه روغن چیلی

  مزه ی همه ی فلفل ها،یکی نیست.بنابراین شما،گزینه هایی برای اضافه کردن آنها به مواد اولیه ی روغن تند،دارید.مثلا فلفل تایلندی،طعم بسیار تندی داره،فلفل آنشو،طعم دودی به روغن میده،فلفل کالیفرنیا طعم ملایم داره،فلفل گاجیلو،پر ادویه با طعم تند مرکبات است.قبل از استفاده از این فلفل ها در روغن،کمی تحقیق کنید.

  2- روغن خود را انتخاب کنید

  طرز تهیه روغن چیلی

  قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب روغن،باید مشخص کنید که میخواهید از آن برای روغن تند،استفاده کنید.اگر میخواهید آن را در پخت و پز مصرف کنید،از روغن خنثی یا روغن بادام زمینی استفاده کنید.اگر میخواهید آن را در خوراک ها،مصرف کنید،از یک روغن طعم دار مثل روغن زیتون یا روغن کنجد استفاده کنید که طعم جالبی به غذا میدهد.

  3- طعم و مزه ها را آزمایش کنید

  طرز تهیه روغن چیلی

  وقتی که یک بار این دستور پایه را تهیه کردید،از اینکه بعدا در دستور تهیه،خلاق باشی و تغییر ایجاد کنی،نگران نباش.انواع فلفل و روغن های جدید را برای تهیه ی روغن تند،امتحان کنید.وقتی یک بار فهمیدید که چه موادی را بیشتر دوست دارید،آنوقت میتوانید دستور پخت مخصوص خودتان و یک روغن تند خانگی برای هر غذایی داشته باشید.

  گرم کردن مواد اولیه ی خود

  1- دو قاشق غذاخوری از روغن را گرم کنید

  طرز تهیه روغن چیلی

  برای این دستورپخت،باید از یک ماهیتابه چدن کوچک استفاده کنید و آن را روی حرارت ملایم گاز بگذارید.فعلا فقط همین اندازه روغن به ماهیتابه اضافه کنید.نباید بزارید که روغن بسوزه،چون نمیخواید که روغن تا این اندازه داغ بشه.به محض اینکه روغن را در ماهیتابه ریخته و روی حرارت گذاشتید،به سراغ مرحله ی بعد بروید

  2- تکه های فلفل تند و همه ی فلفل ها را اضافه کنید

  طرز تهیه روغن چیلی

  آنها را در روغن بریزید.با دقت هم بزنید و از کنار ماهیتابه دور نشوید چون پخت فلفل ها زمان زیادی نمی خواد.وقتی که به آرامی شروع به سرخ شدن کردن،به سراغ مرحله ی بعد بروید.
  *اگر رنگ فلفل ها،قهوه ای شد،حرارت را زیاد کنید برای اینکه به قدر کافی گرم بشن تا مزه ی همه ی فلفل ها با هم،زمانیکه روغن ریخته میشه،ترکیب بشن،نه اینکه آنها را کاملا بپزید.

  3- بقیه ی روغن را بریزید

  طرز تهیه روغن چیلی

  روغن را تا گرم است به فلفل ها اضافه کنید اما نزارید که داغ تر از آن شود.برای تست حرارت روغن،از انگشت خود استفاده کنید.به محض اینکه روغنی را که در دمای محیط بوده،به ماهیتابه اضافه کردید،حرارتش را با انگشت خود تست کنید.این کار را هر 30 ثانیه یا کمی بعد تکرار کنید،برای اینکه روغن، داغ نشود.به محض اینکه انگشتتان گرم شد،آن را از روی حرارت بردارید.اگر نگران این هستید که زمان زیادی،روغن را روی حرارت گذاشتید یا ممکنه که داغ شده باشه،آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید که کمی سرد شود و بعد آن را با انگشت،تست کنید و نباید بگذارید که بیش از حد،داغ شود.

  ذخیره و نگهداری روغن تند

  1- روغن را از روی حرارت بردارید

  طرز تهیه روغن چیلی

  به محض اینکه انگشت خود را به روغن زدید و متوجه شدید که کاملا گرم شده،ماهیتابه را از روی حرارت بردارید تا روغن خنک بشه و به دمای محیط برسه.

  2- روغن سرد شده را درون یک بطری بریزید

  طرز تهیه روغن چیلی

  شما میتوانید بطری های محفظه دار را در همه ی فروشگاه های لوازم آشپزخانه،تهیه کنید.یا میتوانید یک بطری خالی در خانه پیدا کرده و آن را تمیز کنید.از یک بطری روغن زیتون قدیمی،پس از شست و شوی کامل با آب و مایع ظرفشویی،استفاده کنید.بطری روغن تند را گاهی تکان دهید تا طعم همه ی فلفل ها به خورد روغن بره.

  3- قبل از استفاده از روغن،آن را تست کنید

  طرز تهیه روغن چیلی

  اگر بلافاصله روغن تند خانگی خود را بعد از پختن،تست کنید،پس از آنکه در بطری را باز کردید،فلفل ها،گرمای خود را پخش میکنند.به عبارت دیگر،روغن تند به تدریج،هر چه قدر که بیشتر بمونه،گرم تر میشه.اگر آن را درون مواد سرخ کردنی،میریزید،مطمئن شوید که اول از آن،تست کنید.روغن تند را میتوانید 9 ماه تا یک سال، نگهداری کنید.

  منبع : wikihow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش انواع غذاهای فرنگی

  مطالب جذاب - آموزش شیرینی پزی

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی