ویدئو مشروح
آموزش شیرینی پزی
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش غذای فرنگی
خواص مواد غذایی
خواص جوانه گندم
آموزش غذای ایرانی

تازه نگه داشتن مواد غذایی با چند راهکاره ساده + ویدئو

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • دوشنبه, 20 فروردين 1397
 • تازه نگه داشتن مواد غذایی با چند راهکاره ساده + ویدئو

  احساس خیلی بدی است که بیشتر پولتان را خرج مواد غذایی میکنید اما کمی بعد متوجه خواهید شدکه آنها پوسیده اند.

   در این مطلب چند نکته را به شما آموزش میدهیم که به وسیله ی آنها  میتوانید، ماندگاری مواد غذایی را افزایش دهید، با رعایت این نکات میتوانید در خرج کردن پول خود صرفه جویی کنید، و از مواد غذایی سالم و تازه لذت ببرید.

  مارچوبه

  تازه نگه داشتن مواد غذایی با چند راهکاره ساده

  اول از همه آنها را از پلاستیک خود خارج کنید ، زیرا اگر اینکار را نکنید، ساقه ها شروع به خشک شدن میکنند و پس از مدتی غیر قابل خوردن میشوند. پایین ساقه ها را برش دهید و در ظرفی که به اندازه ی ده سانت آب ریخته اید،  قرار دهید. آب کمک می کند تا مارچوبه ها تازه بمانند، و ماندگاری آنها را تا یک هفته افزایش میدهد.

  توت ها

  تازه نگه داشتن مواد غذایی با چند راهکاره ساده

  توت ها به پوسیدن و خراب شدن شهرت دارند ، توت ها را نباید با آب بشورید و سپس در یک ظرف در بسته نگه دارید، زیرا توت ها بدون وجود هوا تمایل زیادی به پوسیدگی دارند. همچنین نباید آنها رافریز کنید زیرا رطوبت آنها از بین میرود. برای تازه نگه داشتن آنها باید میزان 4 فنجان آب و 1/2 فنجان سرکه ی سفید را مخلوط کنید، و توت ها را با آن بشویید، سپس اجازه دهید کمی خشک شوند، آنها را با آبکش در فریز قرار دهید تا با هوا در تماس باشند. این کار باعث میشود توت های شما دیرتر پلاسیده شود و تا یک هفته تازه باقی بمانند.

  البته توت ها بو و مزه ی سرکه را به خود جذب نمیکنند.

  نکته: بریدن سر توت فرنگی ها باعث میشود تا آنها زود تر پوسیده شوند.

  کرفس ها

  تازه نگه داشتن مواد غذایی با چند راهکاره ساده

  کرفس هایی که در کیسه های پلاستیکی نگه داری میشوند، به علت حبس شدن گاز اتیلن، سریع میپوسند، به جای اینکه آنها را در کیسه های پلاستیکی نگه داری کنید بهتر است، آنها را در آلمینیوم بپیچید، این کار باعث  میشود کرفس ها تازه تر بمانند و همچنین به مدت یک هفته ونیم قابل استفاده باشند.

  موز

  تازه نگه داشتن مواد غذایی با چند راهکاره ساده

  به دلیل اینکه موزها خیلی سریع رسیده میشوند به همین علت خیلی نیز خیلی زود خراب میشوند، موز ها معمولا به صورت خوشه ای در آشپزخانه نگه داری میشوند، اما به محض این که یک عدد موز را از خوشه جدا میکنید، گاز اتیلن شروع  به آزاد شدن میکند، و باعث میشوند بقیه موزها خراب شوند، برای اینکه بقیه موز ها  پوسیده نشود، سر خوشه را با یک تکه پارچه یا پلاستیک ببندید، این کار مانع از پخش شدن گاز اتیلن میشود، و عمر موزها را تا یک هفته افزایش میدهد.

  این نکات ساده باعث میشوند تا عمر مواد غذایی شما افزایش یابد، و همچنین باعث صرفه جویی در پولتان خواهد شد.

  ویدئوی زیر میتواند به شما کمک کند

  منبع: ehow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - آموزش انواع غذاهای فرنگی

  مطالب جذاب - آموزش شیرینی پزی

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی