ویدئو مشروح
چهره ها در اینستاگرام
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
10 موزیک برتر در سایت مشروح
بیوگرافی بزرگان
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
زندگینامه کامل محمدرضا گلزار بازیگر و سوپراستار سینمای ایران به همراه فیلمشناسی کامل و همچنین عکس های کودکی و قدیمی تا جدیدترین تصاویر “محمدرضا گلزار” را در مشروح تماشا کنید.

کتاب مالیخولیای محبوب من از بهاره رهنما + ویدئو

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • پنج شنبه, 23 فروردين 1397
 • کتاب مالیخولیای محبوب من از بهاره رهنما + ویدئو

  مالیخولیای محبوب من شامل هشت قصه است با نام‌های اردک زرد، فلامینگو، چشم‌هایی که مال توست، باد می‌آید با بوی تو، اعترافات یک عشق، مالیخولیای محبوب من و عروس شماره دو. همان‌طور که قبلاً اشاره شد موضوع تمام قصه‌های این مجموعه عشق است. آن هم عشق‌های بی‌سرانجام مختوم به شکست. کل داستان‌ها سرگشتگی و تنهایی پس از ناکامی عشق را روایت می‌کنند.

  موضوعات اصلي: ادبیات داستانی

  موضوعات فرعي: داستان کوتاه

  این کتاب بیشتر درباره زنان و مشکلات عاطفی آنها که به دلیل تفاوتهای تربیتی دختران و پسران در جامعه ما وجود دارد، نگاشته شده است. نویسنده معتقد است که در جامعه امروز برای کمر آسیب دیدن این قشر از جامعه باید این معضل را از بین برد تا بتوانند پا به پای مردان از چالش های عاطفی عبور کنند.

  دلیل نوشتن این کتاب توسط بهاره رهنما

  بهاره رهنما يكي از مهمترين دلايلش را براي نوشتن اين اثر، دخترش دانسته و بيان نموده اين كتاب براي دخترم و دختران ايراني است، زيرا دوست دارم در نسل بعدي، زنان قدرتمندتري به لحاظ عاطفي و اجتماعي نسبت به زنان امروزمان ببينم كه مي توانند پا به پاي مردان از چالش هاي عاطفي عبور كنند. به اعتقاد نويسنده، اين اثر مي تواند از جايگاه روانشناختي يا حتي آسيب شناسي اجتماعي مفيد واقع شود زيرا زنان بايد بدانند كه براي زندگي در جهان امروز بايد قويتر از پيش باشند. به همين خاطر سعي كردم در اين اثر، زناني را متفاوت با آن چه كه امروز مي بينيم، به نمايش بگذارم.

  قسمتی از کتاب مالی خولیای محبوب من

  ...برايم نوشته بودي كه اين سينا در تعريف عشق گفته كه: «عشق نوعي ماليخولياي عارض بر روح است»، و من در جوابت نوشتم كه: «و اين ماليخولياي محبوب من است».

  اين مال چت هاي اين اواخرمان بود كه تا مي آمد به جايي برسد!... مي نوشتي «كارهايت تلنبار شده و شركت جاي لاس اينترنتي نيست!...» و بي هيچ آيكوني آف مي شدي!...

  يك بار هم كه ديگر رو كرده بودي مي خواهي ولم كني برايم نوشتي: «اما حسرت نداشتنت باري ست كه يك عمر بر شانه هايم سنگيني مي كند!»....

  بهاره رهنما در حال ضبط کتاب صوتی اش

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - بیوگرافی