ویدئو مشروح
چهره ها در اینستاگرام
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
10 موزیک برتر در سایت مشروح
بیوگرافی بزرگان
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
زندگینامه کامل محمدرضا گلزار بازیگر و سوپراستار سینمای ایران به همراه فیلمشناسی کامل و همچنین عکس های کودکی و قدیمی تا جدیدترین تصاویر “محمدرضا گلزار” را در مشروح تماشا کنید.

این 3 کتاب از اروین یالوم، تمرینی برای بهتر اندیشیدن

 • نویسنده: رامین پنجه ء
 • چهارشنبه, 30 خرداد 1397
 • این 3 کتاب از اروین یالوم، تمرینی برای بهتر اندیشیدن

  کتاب های اروین یالوم همواره توسط مختصصین و اساتید برای درک هویت، شکل‌دهی دیدگاه درباره جهان و بنیاد نهادن حرفه بر اساس واقعیت توصیه میشود که هر کسی بهتر است حداقل تا پیش از ورود به دهه 30 زندگی آن‌ها را بخواند. در این مقاله به معرفی و شرحی کوتاه به 3 کتاب از این نویسنده پرداخته ایم.

  روان درمانی اگزیستانسیال

   این 3 کتاب از اروین یالوم، تمرینی برای بهتر اندیشیدن

  کتاب روان درمانی اگزیستانسیال هم کتابی راهنما برای درمانگران است و هم نوعی درمان برای هر کسی به شمار می رود: هر کس که آن را بخواند، عمیقا تحت تاثیر قرار می گیرد و خردمندانه تر می اندیشد .انگار چندین ساعت به گفت و گو با کسی نشسته که عزمش را برای عبور از ژرف ترین مشکلات بشری جزم کرده است. داستایوفسکی، تولستوی، کافکا، سارتر، کامو و بسیاری دیگر با نویسنده هم آوا شده اند تا از دلواپسی های غایی بشر بگویند.

  مخاطبان اصلی کتاب، دانشجویان و روان درمانگران بالینی اند ولی به دلیل قلمی روان ، سبک قابل فهم و عاری از اصطلاحات تخصصی اش، برای خواننده ی معمولی نیز قابل درک و بسیار جذاب است.

  وقتی نیچه گریست

   این 3 کتاب از اروین یالوم، تمرینی برای بهتر اندیشیدن

  کتاب وقتی نیچه گریست، ترکیبی خارق العاده است از واقعیت و خیال، جلوه ای از عشق، تقدیر و اراده در وین خردگرای سده ی نوزدهم و در آستانه زایش دانش روانکاوی، فریدریش نیچه، بزرگترین فیلسوف اروپا...یوزف برویر، از پایه گذاران روانکاوی...دانشجوی پزشکی جوانی به نام زیگموند فروید، همه اجزایی هستند که در ساختار رمان در هم تنیده می شوند تا حماسه ی فراموش نشدنی رابطه خیالی میان بیماری خارق العاده و درمانگری استثنایی را بیافرینند.

  در ابتدای رمان، لو سالومه، این زن دست نیافتنی از برویر می خواهد تا با استفاده از روش آزمایشی «درمان با سخن گفتن»، به یاری نیچه ناامید و در خطر خودکشی بشتابد. در این رمان جذاب، دو مرد برجسته و اسرارآمیز تاریخ، تا ژرفای وسواس های خویش پیش می روند و در این راه، به نیروی رهایی بخش دوستی دست می یابند.

  این کتاب هم هم چون کتاب قبلی با قلم روان خود علاوه بر متخصصین فلسفه و روانشناسی ، بسیاری از مردم را نیز شیفته خود کرده است.

  درمان شوپنهاور

   این 3 کتاب از اروین یالوم، تمرینی برای بهتر اندیشیدن

  تا به حال به این فکر کرده اید که در زمان مرگ چه خواهید کرد؟

  این کتاب درباره ژولیوس ،یک روان درمانگر است، که پس از یک معاینه پزشکی، از سرطان درمان ناپذیر خود آگاه می گردد. مواجهه با مرگ، ژولیوس را به فکر بازنگری در زندگی و کار خود می اندازد. آیا او تغییر قابل تاملی در زندگی بیماران خود ایجاد کرده است؟ در مورد بیمارانی که نتوانسته است درمانشان کند چه ؟ آیا اکنون آنقدر خردمند و پخته شده است که بتواند به آنها کمک کند؟

  در طول این کتاب درگیری ذهنی ژولیوس در قالب داستان و مکالمات بسیار زیبا نشان داده شده است.این داستان واقعیت و خیال را در هم می آمیزد و تصویر دقیقی از گروه درمانی در عمل ارائه می کند، به علاوه اینکه زندگی آرتور شوپنهاور و تاثیر آن در زندگی فیلیپ و تحول او را، به تصویر می کشد.

  منابع: تایم - وینکو

   

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - بیوگرافی