ویدئو مشروح
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
زندگینامه کامل محمدرضا گلزار بازیگر و سوپراستار سینمای ایران به همراه فیلمشناسی کامل و همچنین عکس های کودکی و قدیمی تا جدیدترین تصاویر “محمدرضا گلزار” را در مشروح تماشا کنید.
سحر دولتشاهی ، بازیگر زن سینما، تئاتر و تلویزیون ایران در شانزدهم مهر ماه پنجاه و هشت (1358/07/16) دیده به جهان گشود.
بیوگرافی ناتالی پورتمن
تصاویر روز

7 نکته درباره فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت»

 • نویسنده: رامین پنجه ء
 • پنج شنبه, 09 شهریور 1396
 • 7 نکته درباره فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت»

  فصل هفتم سريال «بازي تاج و تخت» بامداد ديروز به پايان رسيد. برخلاف فصول پيشين اين سريال، اين فصل هفت اپيزود بيشتر نداشت اما اتفاقات و حوادث آن بسيار فراوان بود. اين فصل به دليل لو رفتن دو قسمت آن پيش از پخش رسمي و حاشيه هاي اطراف شبکه HBO شرايط بسيار ويژه اي را رقم زد اما با همه اين اوصاف باز هم خود سريال و داستان هاي آن بود که فارغ از حاشيه ها، مخاطبانش را پاي تلويزيون ميخکوب کرد.

  پایان فصل هفتم «بازی تاج و تخت» انتظار مخاطبانش برای فصل هشتم را بیش از پیش کرد. فصل هشتم این سریال طبق برخی گفته ها قرار است دو سال دیگر و در سال 2019 اکران شود و با این اوصاف تا رسیدن به سرنوشت نهایی سریال راه درازی باقی مانده است. باید به این مسئله نیز توجه کرد که جورج آ. آر. مارتین هم

  هنوز کتاب ششم مجموعه «نغمه یخ و آتش» را روانه بازار نکرده و به نظر می رسد فعلا مشغول نوشتن «تاریخ وستروس» است.با همه این گمانه زنی ها در مدت اخیر و پیش از پخش فصل هفتم زمزمه هایی از ساخته شدن اسپیناف هایی از تاریخ دنیای نوشته شده توسط مارتین شنیده می شود. اسپیناف هایی که به زمانی بیش از آنچه در سریال «بازی تاج و تخت» مربوط است، باز می گردد. آنچه در ادامه خواهید خواند نگاهی به فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت» است.

  دراگون استون

  فصل هفتم با صحنه ای غیر منتظره آغاز شد. آریا استارک که در پایان فصل ششم انتقام «عروسی خونین» را از والدر فری گرفته بود، دست به انتقامی بزرگ تر زد و کل خاندان فری را از بین برد. شروعی باشکوه برای فصل هفتم که خبر از فصلی طوفانی با جنگ ها و انتقام های بزرگ می داد؛ البته کشته شدن شخصیت ها در دنیای ذهن مارتین به هیچ وجه نکته پیچیده ای نیست و هر لحظه خواننده کتاب های او و بیننده سریال باید برای مرگ یکی از شخصیت ها آماده باشند.

  یکی دیگر از اتفاقات مهم این قسمت حضور «سم تارلی» در «اولدتاون» و کتابخانه «سیتادل» به عنوان مکانی برای جمع شدن استادان اعظم است. نکته اساسی درباره قسمت اول فصل هفتم بازگشت دنریس تارگرین به خانه بود؛ قلعه ای که تارگرین ها نخستین بار که به وستروس آمدند، آن را در جزیره ای نزدیک به دریای سیاه ساختند و نام «دراگون استون» را برایش انتخاب کردند.قسمت اول نشان از جنگی بزرگ بین سه اقلیم و سرسی لنیستر که خود را صاحب تاج و تخت خوانده بود، می داد. نکته مهم در این میان آن است که مارتین و نویسندگان سریال مجددا به همان تئوری اتحادها و دشمنی ها در میان جنگ بازگشته اند. سریالی که بر اساس سنت های ذهن مارتین نوشته شده دقیقا قاعده های این سنت را به درستی اجرا مین کند.

  طوفان زاد

  قسمت دوم سريال اما زمان از راه رسيدن سياست ها و نيرنگ هاست. در اين فصل هر چند شاهد شکل گيري اتحادهاي مهمي با «دورن» و «هايگاردن» از سوي دنريس بوديم، وقتي داستان درباره سياست هاي جنگي باشد، کسي به حيله گري لنيسترها نبايد شک کند. مارتين در کتاب و نويسندگان در سريال تمام تلاش خود را به کار گرفته اند خصوصيات شخصيت ها و آن چيزي را که از آنان مي توان انتظار داشت، به خوبي بازگو کنند.
  همين جاست که تفاوت شخصيت ها به درستي ديده مي شود. شخصيت تعيين کننده اين قسمت جان اسنو است که از طرف دو ملکه مدعي تاج و تخت براي زانو زدن و پيمان بستن دعوت مي شود. روشن ترين شخصيت داستان اما به دنبال شيشه اژدها به سمت دراگون استون مي رود. نقطه کليدي قسمت دوم زمينه چيني براي ديدار جان و دنريس است. يکي از ويژه ترين اتفاقات سريال روايت داستان هاي پدرهاست. تصميم بر سر اين که تا کجا مي توان بر اساس آنچه پدرها انجام داده اند حرکت کرد، نقطه ثقل اين ماجراست.

  عدالت ملکه

   7 نکته درباره فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت»

  قسمت سوم سريال «بازي تاج و تخت» در فصل هفتم دقيقا همچون عنوان آن يعني «عدالت ملکه» به اتفاقات فصل هاي ابتدايي سريال شبيه است. آن روزهايي که لنيسترها تمام قدرت را در دست داشتند و معمولا همه چيز بر اساس ميل و اراده آنان انجام مي شد. در هم شکستن ناوگان دنريس، به اسارت در آمدن يارا گريجوي و الاريا سند و شکست هايگاردن، همه و همه محصول حوادثي است که سازندگان سريال ترجيح مي دهند آن را «عدالت ملکه» بخوانند.
  از سوي ديگر رسيدن جان اسنو به دراگون استون، سپردن وينترفل به دست سانسا و البته ليتل فينگر همه و همه اين قسمت را به يکي از ناراحت کننده ترين قسمت هاي سريال براي طرفداران تبديل مي کند. نبرد خير و شر در اين قسمت به اوج خود مي رسد و باز هم خير طرف بازنده است.تفکر نويسندگان سريال بر اساس داستان مارتين، هرگز از اين چارچوب عبور نمي کند، اما بايد به اين نکته توجه کرد که حتي مارتين نيز جايي به روزهاي پيروزي خير خواهد رسيد، اما عدالت او در قسمت سوم به شيوه عدالت ملکه خواهد بود که نشان داده براي خود و خانواده اش همه را به خاک و خون مي کشاند.

  غنائم جنگی

  هر چند که قسمت چهارم هفتم زودتر از موعد رسمی، لو رفت و با کیفیتی پایین پخش شد، از آن قسمت هایی بود که در کنار قسمت های پر طرفدار «بازی تاج و تخت» به نمره 9.9 دست پیدا کرد. لشکر سرسی سرخوش از پیروزی به خانه باز می گشت که این بار انتقام دنریس از راه رسید.نکته مهم این قسمت نخستین جنگ با حضور یکی از سه اژدهای دنریس بود. یکی از بزرگ ترین موضوعاتی که تا امروز درباره فصل هفتم مطرح شده روند سریع بودن اتفاقات در آن است. اتفاقات چنان با شتاب رخ می دهد که مخاطب مجبور می شود سبک خود را در دیدن «بازی تاج و تخت» عوض کند. روند آهسته اتفاقات تا فصل قبل یکی از بزرگ ترین ویژگی های این سریال بود اما فصل هفتم به دلیل تعداد اپیزودهای کمتر فرصتی برای آرامش ندارد و به همین دلیل ساده است که اتفاقات با شتاب هر چه بیشتر رخ می دهد.

  بازگشت آریا و برندون استارک به خانه، یکی دیگر از ویژگی های این فصل است اما بازگشت آریا و نبرد او در وینترفل نشان از یک قاتل جانی دارد. شخصیت محبوب بسیاری از طرفداران اکنون به قدرتی دست یافته که هر چشمی را به خود خیره می کند. اتفاقات «بازی تاج و تخت» در قسمت چهارم نشان از عزمی بزرگ برای جنگی دیگر در آن سوی دیوار دارد.

  ایست واچ

  شاید یکی از هوشمندانه ترین طرح های داستانی مارتین در قسمت پنجم فصل هفتم به وقوع پیوست، جایی که او میدان نبرد را از وستروس به سوی دیوار کشاند. تلاش جان برای قانع کردن دو ملکه به آوردن شاهدی از آن سوی دیوار و از میان لشکر مردگان انجامید. برای این کار آدم هایی در سریال با هم دیدار می کنند که هر یک با دیگری دشمنی دارند. همین اتحاد شاید نقطه ای است که مارتین و نویسندگان سریال برای آن کوشیده اند. اتحاد دشمنان یکی از بزرگ ترین اتفاقاتی است که در سریال به وجود آمده است. اتفاق بزرگی از قلعه شرقی دیوار یعنی «ایست واچ» آغاز می شود. جنگ بزرگی در راه است که بعد از راضی شدن دنریس به حضور در آن باید به راضی کردن ملکه دیگر نیز بینجامد.

  آن سوی دیوار

  یکی از بهترین اپیزودهای سریال که فدای سرعت سریال شد، اپیزود ششم با عنوان «آن سوی دیوار» بود. حرکت گروهی کوچک از دشمنان سابق برای آوردن یک مرده به این سوی دیوار در میان برف به دلیل سرعت عجیب اتفاقات تقریبا حالتی غیر منتظره به خود گرفت. اتفاق مهم مرگ یکی از سه اژدهای دنریس توسط شاه شب بود. از سوی دیگر سریال در این قسمت تکلیف بسیاری از شخصیت هایی را که مدت ها از آنها خبر نداشتیم حل کرد و در اختیار گرفتن اژدهای مرده توسط شاه شب اتفاق مهم دیگر سریال در فصل هفتم بود.

  اژدها و گرگ

   7 نکته درباره فصل هفتم سریال «بازی تاج و تخت»

  دنیای ذهن مارتین دنیایی عجیب است. او به طرز عجیبی در قالب سنت هایی که آنان را تعریف کرده جلو می رود. او به قهرمان ها باور دارد و در همین حین نیز به اصالت خاندان تارگرین به عنوان وارث تاج و تخت. همه چیز بر اساس سنت های آنان در سریال پیش می رود و این همان خطی است که قسمت آخر فصل هفتم بر اساس آن شکل می گیرد.

  فرزند نامشروع نبودن و اصالت جان و همراهی او و دنریس برای شکست شاه شب همه بر این اساس است. در همین دنیاست که شاه شب سوار بر اژدها به دیوار حمله می کند و دیواری که هزاران سال از وستروس مراقبت کرده بود فرو می ریزد. اکنون گرگ ها در وینترفل به خانه برگشته اند و اتحاد گرگ و اژدها دوباره شکل گرفته است. همه اینها در شرایطی است که زمستان از راه رسیده است.

  منبع : برترین ها - بولتن - آریا نیوز

  برای عضویت در خبرنامه مشروح کلیک کنید

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  آخرین مطالب سایت

  مطالب جذاب - هنرمندان

  مطالب جذاب - بیوگرافی