ویدئو مشروح
چهره ها در اینستاگرام
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
10 موزیک برتر در سایت مشروح
بیوگرافی بزرگان
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..
زندگینامه کامل محمدرضا گلزار بازیگر و سوپراستار سینمای ایران به همراه فیلمشناسی کامل و همچنین عکس های کودکی و قدیمی تا جدیدترین تصاویر “محمدرضا گلزار” را در مشروح تماشا کنید.

بیوگرافی جاستین ترودو، نخست وزیر محبوب کانادا

 • نویسنده: رامین پنجه ء
 • یکشنبه, 03 تیر 1397
 • بیوگرافی جاستین ترودو، نخست وزیر محبوب کانادا

  جاستین ترودو از آن دسته از سیاست مدارانی است که علاوه بر طرفداران سیاسی خود، بسیاری از افراد که حتی علاقه ای به دنبال کردن اخبار مربوط به سیاست ندارند هم در فضای مجازی صفحه شخصی جاستین را دنبال میکنند و او در لیست افراد محبوب بسیاری از مردم در سرتاسر جهان قرار دارد.

  بیوگرافی جاستین ترودو، نخست وزیر محبوب کانادایی

  زندگی شخصی

  جاستین در روز کریسمس ۱۹۷۱ در اتاوا به دنیا آمد. ترودو بزرگترین فرزند پیر الیوت ترودو نخست وزیر کانادا و مارگارت ترودو (سینکلر) است. از همان ابتدای زندگی به واسطه شغل پدر سفرهای زیادی را به همراه خانواده به مناطق مختلف جهان داشت. زمانی که ۶ سال داشت پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند؛ طلاقی که او علتش را ۳۰ سال اختلاف سنی پدر و مادرش می‌داند.

  او پس از اخذ مدرک کارشناسی در رشته ادبیات از دانشگاه مک گیل، به همراه تعدادی از دوستانش سفر یک‌ساله‌ای به دور جهان را شروع کردبعد از این سفر در رشته آموزش شروع به تحصیل کرد. پس از دو سال ترجیح داد تحصیلش را در دانشگاه بریتیش کلمبیا دنبال کند، بنابراین به ونکوور نقل مکان کرد و در سال ۱۹۹۸ فارغ‌التحصیل شد. در خلال سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ به آموختن چند رشته و موضوع از جمله نمایش، زبان فرانسوی، مطالعات اجتماعی و ریاضیات پرداخت.

  بسیاری از افراد نزدیک درباره جاستین اینگونه میگویند : علاوه بر تحصیلات بسیار مناسبش ، تجربیات زیادی در زندگی به دست آورده است . او به عنوان یک معلم ، بازیگر و مربی بانجی جامپینگ  کار کرده است . بوکس کار کرده ، کارهای خیریه انجام داده  به خاطر رقصش مشهور هم شده است. او با تمرکز بروی کمپین انتخاباتی مثبت سعی کرد  به جای تمرکز روی نقطه ضعف های طرف مقابل نشان بدهد که حزبش چه کارهایی میتواند برای کانادا انجام  دهد .او با دادن شخصیتی بروز و شاداب به پست نخست وزیری ، توجه رای دهندگان را به خود جلب کرد.
  بیوگرافی جاستین ترودو، نخست وزیر محبوب کانادایی

  ازدواج با مجری کانادایی

  جاستین ترودو در سال ۲۰۰۵ با سوفی گرگوار مجری تلویزیون  فمنیست فعال در مونترال ازدواج کرد.سوفی در دوران کودکی، همکلاس مایکل کوچکترین برادر جاستین بود. آن‌ها در سال ۲۰۰۳ به واسطه فعالیت در امور خیریه مجدداً با یکدیگر در ارتباط قرار گرفتند و پس از مدتی رفت‌وآمد در اکتبر ۲۰۰۴ با یکدیگر نامزد شده و در مه ۲۰۰۵ ازدواج کردند.آنها دارای ۲ فرزند پسر به نام زاویر جیمز و آدرین و ۱ فرزند دختر به نام الا-گریس مارگارت هستند.

  سیاست

  جاستین ترودو از جوانی کمابیش فعالیت‌های سیاسی داشت و در انتخابات فدرال ۱۹۸۸ از جان ترنر حمایت کرده بود اما فعالیت‌های سیاسیش پس از سال ۲۰۰۰ جدی‌تر شد و به تدریج افزایش یافت. در سال ۲۰۰۶ و پس از شکست لیبرال‌ها در انتخابات فدرال به عنوان رئیس کارگروه نوسازی جوانان حزب منصوب شد و در نهایت در سال ۲۰۰۷ به عنوان نماینده حزب لیبرال جهت شرکت در انتخابات از حوزه انتخابیه پپینو انتخاب شد. انتخابات فدرالی که وی در اکتبر سال ۲۰۰۸ توانست نماینده حزب بلوک کبکوا را شکست دهد و به عنوان نماینده وارد مجلس عوام کانادا شود. در این انتخابات اگر چه لیبرال‌ها شکست سختی خورده و محافظه‌کاران به قدرت رسیدند، اما آغاز راهی برای تورودوی جوان بود.

  پس از اعلام عدم تمایل باب ری برای رهبری حزب لیبرال، جاستین ترودو با انبوهی از درخواست‌ها برای پذیرش شرکت در انتخابات رهبری حزب مواجه شد. در اکتبر ۲۰۱۲ ترودو شرکت خود را در انتخاب رهبری حزب اعلام کرد و در نهایت در ۱۴ آوریل ۲۰۱۳ با اختصاص نزدیک یه ۸۰ درصد آرا به خود به عنوان رهبر حزب لیبرال کانادا انتخاب شد.

  منابع: گنجیویکی پدیا

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - بیوگرافی