ویدئو مشروح
آموزش اوریگامی
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
10 موزیک برتر در سایت مشروح
چهره ها در اینستاگرام
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • سه شنبه, 22 خرداد 1397
 • فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  فستیوال مرد سوزان آمریکا (برنینگ من) فستیوالی خاص و منحصر به فرد است. این فستیوال در شهری برگزار می شود که تقریبا هر چیزی که در آن اتفاق می افتد کاملا توسط شهروندان ایجاد می شود و شهروندان مشارکت فعالی در این تجربه دارند.

  این شهر دورترین نقطه از مصرف گرایی و نزدیکترین جایی است که می توانید به آن بروید تا افراد کاملا غریبه ای را ببینید که کاملا شما را درک می کنند. صحرای نوادا که این فستیوال در آن برگزار می شود، فقط یک تعدیل کننده نیست، بلکه فیلتری برای خلق بهترین میهمانی ها در سراسر دنیا است. هرچند فستیوال مردسوزان برای همگان برگزار می شود، هر کسی آمادگی شرکت در آن را ندارند. فقط در صورتی به این فستیوال بروید که آماده بیدار شدن، تجلیل مرد سوزان و کمی گرد و خاک خوردن باشید. فستیوال مردسوزان ساده و در عین حال پیچیده است؛ این فستیوال یک اردوی تابستانی برای بزرگسالان است که در آن زمان و پول وهم و خیال و زاییده تصورات هستند. شاید در این تجربه گروهی آرامش خاطر پیدا کنید، چون این فستیوال این امید را می دهد که می توانید عقاید کهنه و غیرضروری خود را بسوزانید و اجازه دهید ایده های نو، روش های جدید زندگی و قهرمانان جدید در زندگی شما ظهور پیدا کنند.

  فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  تاثیر و نفوذ فستیوال مردسوزان چنان فراگیر بوده است که در حال حاضر صدها رویداد وابسته به این فستیوال در سراسر جهان برگزار می شوند، ولی هیچ کدام از آنها به پای این فستیوال نمی رسند!

  فستیوال برنینگ من چگونه آغاز شد و چرا آن را با این نام می‌خوانند؟

  فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  فستیوال برنینگ من برای اولین بار در سال ۱۹۸۶ توسط «لری هاروی (Larry Harvey)» و گروهی از دوستانش برگزار شد. اما اینکه چرا برنینگ من یا همان مرد سوزان با این نام خوانده می‌شود، به کارهای لری هاروی و دوستانش در آن سال بازمی‌گردد. گفته می‌شود که او و چند نفر از دوستانش در یک اقدام خودجوش برای ابراز احساس شخصی، آدمکی را که به شکل یک مرد بود در ساحل بیکِر سانفرانسیسکو سوزاندند. به همین دلیل نیز این جشنواره را با نام مرد سوزان می‌شناسند. از آن سال به بعد تعدادی در آن مکان جمع شده و این رویداد را تکرار می‌کرند که هر سال نیز بر تعداد آن‌ها افزوده می‌شد. این امر باعث شد که محل برگزاری این مراسم، که تقریباً به رویدادی سالانه تبدیل شده بود، به صحرای نوادا منتقل شود.هم‌اکنون جشنواره‌ای که لری و دوستانش در سال ۱۹۶۸ شروع کردند، تبدیل به رویدادی سالانه شده که در اواخر تابستان برگزار شده و بیش از ۷۰ هزار نفر در آن شرکت کرده و با سوزاندن مجسمه‌ای چوبی، به یاد کار لری و دوستانش، به آن پایان می‌دهند.

  فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  در جشنواره برنینگ من چه اتفاقاتی می‌افتد؟

  علاقمندانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند، تشویق می‌شوند که شخصیت خود را از طریق اشکال مختلف و در قالب هنری نشان دهند. به همین خاطر نیز گفته می‌شود فستیوال برنینگ من جشنی برای ابراز احساسات شخصی هنرمندانه افرادی است که در این جشنواره شرکت دارند. عده‌ای تنها برای لذت بردن از میهمانی‌های شبانه و رقص و شادی در این جشنواره شرکت می‌کنند، و عده‌ای نیز برای ایجاد حس معنوی یگانگی در جامعه بین المللی براساس ده اصلی که جشنواره بر آن استوار است در آن شرکت می‌کنند.

  فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  اردوگاه‌ها و کمپ‌هایی در این جشنواره وجود دارند که هر کدام زمینه خاصی داشته و افراد با توجه به سلیقه‌های خود می‌توانند در آن‌ها شرکت داشته باشند. در این کمپ‌ها کلاس‌ها، کارگاه‌ها و رویدادهای مختلفی نیز برگزار می‌گردند. اما مهم نیست که با چه هدفی در این فستیوال شرکت کرده باشید. چون که به همه شرکت‌کنندگان در آن « مردسوز – burners » گفته می‌شود و ممکن است که هر شخصی در این جشنواره به عقایدی جدید دست پیدا کند.

  فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  بسیاری از شرکت‌کنندگان، این فستیوال را «گونه‌ای تجربه جدید در زندگی اجتماعی و تجربه‌ای در ابراز آشکار عقاید و اتکای فوق‌العاده به خود» توصیف می‌کنند. شرکت‌کنندگان لباس‌هایی که خود می‌خواهند را می‌پوشند، هر چند که عجیب باشد و آزاد هستند که رفتار مورد علاقه خود را انجام دهند. تمرکز این فستیوال بر موضوع یا رویداد خاصی مثل موسیقی یا هنر نیست بلکه به گفته شرکت‌کنندگان، هدف آن تشکیل جامعه‌ای کوچک و موقتی است که در آن هر کسی بدون در نظر گرفتن نژاد یا اصلیت خود می‌تواند رفتار و گفتار مورد علاقه خود را بدون هیچ محدودیتی داشته باشد.

  فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  فستیوال برنینگ من دقیقاً در کجا برگزار می‌شود؟

  این فستیوال همان‌گونه که در ابتدا نیز به آن اشاره شد،‌ در صحرای نوادای آمریکا برگزار می‌شود. ولی اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر باشیم، بایستی بگوییم که فستیول مرد سوزان آمریکا در مکانی به نام بلک راک سیتی (به معنای شهر صخره سیاه) برگزار می‌شود. همان‌گونه که گفتیم، فستیوال برنینگ من همه ساله در اواخر تابستان برگزار می‌شود. این جشنواره روز دوشنبه پیش از تعطیلات روز کارگر آمریکا برگزار می‌شود و در روز کارگر پایان می‌یابد. این جشنواره امسال نیز از ۲۷ آگوست تا ۴ سپتامبر ۲۰۱۷ (پنجم تا سیزدهم شهریور ۱۳۹۶) برگزار خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این جشنواره می‌توانید به وبسایت آن به آدرس www.burningman.org  مراجعه کنید.

  فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  ۱۶ سال آتش و هنر در دل شن ها

  در کویر بلک راک چیز خاصی وجود ندارد، یعنی از ۱۰٫۰۰۰ سال پیش تا به حال چیزی نبوده. چیزی که در آن زیاد دیده می شود طوفان شن است و اثری از جاده و آب در آن نمی بینید. اما هر تابستان خلاقیت و انسان به شکل شهری ۶۰٫۰۰۰ هزار نفره از میان شن ها ظهور می کنند. این فستیوال اولین بار در سال ۱۹۸۶ بین گروهی از دوستان در ساحل بیکر برگزار شد. اما به مرور زمان این جشن ساحلی تبدیل به رویدادی بین المللی برای جشن گرفتن هنر، موسیقی، و خلاقیت شد.

  فستیوال بزرگ برنینگ من در صحرای نوادا + ویدئو

  این فستیوال هر سال با امنیت کامل برگزار می شود و مدت زمانش نیز یک هفته است. در این یک هفته افراد بسیاری پروژه های هنری خود را به نمایش می گذارند، و در روز پایانی مجسمه ای چوبی به طول ۴۰ فوت را آتش می زنند.

  منابع: s.tamasha ilikevents zarintravel - .touradvisor

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - تصاویر جذاب و دیدنی

  مطالب جذاب - معما و تست هوش