ویدئو مشروح
آموزش اوریگامی
برای دریافت فال حافظ کلیک کنید
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
10 موزیک برتر در سایت مشروح
چهره ها در اینستاگرام
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

کاخ محمد بن سلمان، شاهزاده سعودی

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • چهارشنبه, 22 فروردين 1397
 • کاخ محمد بن سلمان، شاهزاده سعودی

  هویت محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و مالک "کاخ لویی چهاردهم" در زمان خرید این عمارت گرانقیمت توسط یکسری کمپانی‌های پوششی مستقر در فرانسه و لوکزامبورگ مخفی ماند. اما روزنامه نیویورک‌تایمز در برابر انکار مستمر دولت عربستان، اسناد مالکیت محمد بن سلمان بر گران‌ترین قصر مدرن فرانسه، یک قایق تفریجی مجلل و گران‌ترین تابلوی لئوناردو داوینچی را منتشر کرد.

  کاخ محمد بن سلمان، شاهزاده سعودی

  آیا میدانید وقتی «شاتو ی لویی چهاردهم» دو سال پیش در ازای 300 میلیون دلار فروخته شد، مجله «فورچون» آن را «گرانترین خانه جهان» نامید؟ مجله «تاون اند کانتری» از فواره های طلایی و مصالح گرانقیمتی نوشت که در ساخت این بنا به کار رفته، اما موضوعی پنهان مانده بود. مالک این خانه کیست؟ حال پس از چندین ماه تحقیق، نیویورک تایمز توانسته به مدارکی دست پیدا کند که نشان می دهند مالک کاخ کسی نیست جز محمد بن سلمان ولیعهد سعودی که این روزها با سیاست هایش باعث ایجاد تنش در خاورمیانه شده است.

  کاخ محمد بن سلمان، شاهزاده سعودی

  مشخصات این کاخ

  این بنا در حد فاصل ورسای و "مارلی لو روی" فرانسه واقع شده که ۵٠ هزار متر مربع زیربنای این عمارت است و ١٠ سوئیت اتاق خواب و یک اتاق پذیرایی بزرگ دارد. بلندی سقف گنبدی شکل سالن بزرگ این عمارت ١۶ متر است که با نقاشی‌های زیبا روی گچ طراحی شده است.

  کاخ محمد بن سلمان، شاهزاده سعودی

  این بنای عظیم دارای کتابخانه‌ای باشکوه، انبار بزرگ شراب، دو سالن رقص و یک سینمای اختصاصی است. همچنین در زیرزمین آن یک دیسکو و یک آکواریوم قرار دارد. این عمارت یک زمین بازی اسکواش، به همراه دو استخر سر پوشیده و رو باز نیز دارد.

  از ویژگی‌های حیرت‌آور این زمین، چشمه‌های درخشان آب، خاکریزهای زیبا و باغ‌های حفاظت شده‌ای است که در دو کیلومتر مربع قرار دارند.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - تصاویر جذاب و دیدنی

  مطالب جذاب - معما و تست هوش