ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

10 عادت بد که به مغز آسیب میرساند

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • شنبه, 22 ارديبهشت 1397
 • 10 عادت بد که به مغز آسیب میرساند

  مغز واحد مرکزی پردازش بدن است و درست مانند CPU کامپیوتر که مهمترین بخش به حساب می آید، برای عملکرد خوب به بقیه اجزا وابسته است، و اگر این طور نباشد از کار می افتد.

  کار مغز نیز به همن صورت است. اگر چه ارگان اصلی در فیزیولوژی بدن شماست که کارهای بدن را هماهنگ می کند، اما با این همه به سلامت دیگر اجزا احتیاج دارد تا کارهایش را درست انجام دهد، به گفته سازمان بهداشت جهانی ، ده راه برای آسیب رساندن به مغز شما از طریق عادات های بد زندگی و تغذیه وجود دارد. آن ها اینجا هستند.

  1- کمبود خواب

  10 عادت بد که به مغز آسیب میرساند

  این بدترین کاری است که با بدنتان میتوانید انجام دهید، شما حداقل به 7 الی 8 ساعت خواب در طول روز احتیاج دارید، تا سلول ها و بافت های بدنتان بازسازی شوند، سلول های مغز نیز بعد از فعالیت طولانی مدت احتاج به استراحت دارند.

  2- صبحانه نخوردن

  10 عادت بد که به مغز آسیب میرساند

  حتی اگه در رژیم برای کاهش وزن باشید، نخوردن صبحانه میتواند بسیار برای بدنتان خطرناک باشد، بعد از گذشت زمان طولانی که شام خورده اید، بدن احتیاج دارد با تاثیر گذاشتن اکسیژن به سلول های مغزی، الکترود به دست بیاورد. اگر مغز خود را از تغذیه حیاتی محروم کنید باعث میشود آسیب جدی به آن برسد.

  3- مصرف بیش از حد شکر

  شکر مضرترین مواد شناخته شده برای سلامت بدن است، شکر از مصرف آبمیوه ها، شیرینی و شکلات... وارد بدن مشود، و عملکرد بدن را در جذب مواد حیاتی تضعیف میکند که نتیجه ی آن سوء تغذیه ، چاقی، تضعیف مغز و سلامت بدن میشود. اجتناب از مصرف شکر بهترین کاری است که برای بدنتان انجام میدهید.

  4- پرخوری

  10 عادت بد که به مغز آسیب میرساند

  همان طور که میدانید پرخوری با گذشت زمان باعث چاقی کمبود انژی، عملکرد ضعیف مغز میشود. این تاثیرات باعث عدم تمرکز و دقت میشوند.

  5-  سیگار کشیدن

  هیچ وقت برای ترک بدترین عادت زندگی انسان دیر نیست، به دلیل آسیبی که به ریه ها وارد میشود، حمل اکسیژن در سراسر مغز با مشکل روبرو میشود همچنین باعث انتقال سموم میشود. سیگار کشیدن در نهایت منجر به آلزایمر، زوال عقل و آسیب به بافت مغز می شود.

  6- پوشاندن سر هنگام خواب

  این مورد کمی عجیب به نظر میاید زیرا اکثر ما عادت داریم هنگام خوابیدن، سر خود را بپوشانیم. اما این عادت بسیار اشتباهی است و به مغز آسیب میرساند، زیرا بدن از استنشاق اکسیژن محروم میشود، و به جای آن، دی اکسید کربن وارد بدن میشود.

  7- آلودگی هوا

  10 عادت بد که به مغز آسیب میرساند

  آلودگی مانع از جذب اکسیژن خالص توسط مغز میشود، توصیه میشود وقتی به جاهای آلوده میروید از ماسک استفاده کنید.

  8- کار کشیدن از مغز در زمان بیماری

  کار کردن در زمانی که بیمار هستید بسیار خطرناک است زیرا یک هشدار از سوی بدن شماست که میگوید استراحت کن، زیرا بدن شما در حال مبارزه با بیماری است، و کار کردن شما هیچ فایده ای به بدنتان نمیرساند، و تنها باعث آسیب به سلامت بدن و مغزتان میشود.

  9- ارتباط برقرار کردن

  صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن باعث توسعه ی فعالیت های مغزی و کمک به رشد مغز میشود. تنها بودن نباید مانع از ارتباطات شما با دوستان و خانواده شود.

  10- استفاده نکردن از مغز

  مغز خود را ورزش دهید، بی تفاوتی نسبت به مشکلات و فکر نکردن راجع به آنها باعث میشود که فعالیت مغزتان کم شود، در مورد چیزی بیاندیشید، و مغز خود را تحریک کنید تا چیز های جدیدی را پیدا کند و به قول معروف زنگ نزند. استفاده نکردن از مغز ساده ترین راه برای آسیب رساندن به آن است.

  منبع: trendyslide.com

  نظر (1)

  • behzad

   22 ارديبهشت 1397 در 12:11 |
   جالب بود میگم چرا صبا از خواب پا میشم سرم گیج میره؟نگو به خاطر اینه

   پاسخ

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی