ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

چگونه تمرکز کنیم؟

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 15 مرداد 1397
 • چگونه تمرکز کنیم؟

  گاهی تمرکز کردن سخت ترین کار دنیا میشود. برای بسیاری از افراد فقط کافی ای است که یک اتفاق کمی خاص برایشان اتفاق بیفتد تا تمرکزشان را برای چند روز از دست بدهند.

  این اتفاق خاص می تواند پیش رو داشتن یک مناسبت، شنیدن حرفی نه چندان خوشایند از طرف کسی یا استرس برای یک آزمون باشد.

  در این مطلب ما به شما چند راه برای به دست آوردن دوباره قدرت تمرکزتان پیشنهاد میکنیم.

  یک لیست تهیه کنید

  چگونه تمرکز کنیم؟

  تصور کنید درست در روزی که کلی کار برای انجام دادن دارید قدرت تمرکزتان را از دست میدهید. بهترین کار این است که برای چند دقیقه بنشینید، تمام آنچه که باید امروز انجام دهید را به صورت لیست بنویسید . برای هر کدام وقت و زمان معینی را تعیین کنید. گاهی در طول روز فقط یک کار مهم دارید اما همان کار دارای بخش ها و مراحل مختلفی است. برای مثال اگر برای امتحان اماده می شوید، منابع مختلفی را که باید تا شب مطالعه کنید را به صورت یک لیست تهیه کنید.

  دست به قلم شوید

  چگونه تمرکز کنیم؟

  درست زمانی که دلتان میخواهد از ناتوانی تان در تمرکز گریه کنید یا فریاد بزنید مداد و کاغذی بردارید و بدون هیچ فکری نقاشی بکشید. اصلا به فکر این نباشید که اثری جاودانه خلق کنید. فقط خط خطی کنید.

  کارهای کم اهمیت انجام دهید

  چگونه تمرکز کنیم؟

  در روزهایی که کلی کار مهم دارید اما از تمرکز کافی محروم هستید، میتوانید برای بازگرداندن تمرکزتان در حین انجام کارتان، به سراغ انجام کارهایی که در اولویت تان نیستند بروید. برای مثال میتوانید به گلدان ها آب بدهید یا مکالمه ای کوتاه با یکی از دوستانتان داشته باشید. این کار باعث رهایی ذهن برای چند لحظه می شود که این عمل تمرکز کردن دوباره را آسان تر میکند.

  نامه ای بنوسید

  چگونه تمرکز کنیم؟

  اگر دقت کرده باشید زمانی که تمرکز نداریم، سیلی از افکار و حرف ها در ذهنمان می رقصد. بهترین راه خلاصی از شر این مزاحمین این است که آنها را از ذهنمان به روی کاغذ منتقل کنیم.برای شروع هر آنچه که میخواهید را بنویسید. هر چند صفحه ای که لازم دارید بنویسید تا تمرکزتان بازگردد. نهایتا می توانید نامه را پاره کنید یا آن را برای یادگاری نگه دارید.

  با مانع روبه رو شوید

  چگونه تمرکز کنیم؟

  بررسی کنید و ببینید چه موضوعی اینگونه تمرکزتان را به هم زده. اگر آن را پیدا کردید، تمام کار و زندگیتان را ول کنید و به این موضوع فکر کنید. این فکر کردن حتی شاید تا 1 ساعت طول بکشد اما نهایتا 23 ساعت دیگر را با ذهن آرامتری زندگی و البته تمرکز خواهید کرد.

  منبع: wikihow

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی