ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

19 عادت افراد دوست داشتنی را بشناسید

 • نویسنده: مائده چراغی
 • یکشنبه, 07 مرداد 1397
 • 19 عادت افراد دوست داشتنی را بشناسید

  حتما شما هم مثل من چندتایی از این آدم‌ها را می‌شناسید که نظر همه را به خودشان جلب می‌کنند! آدم‌هایی که نمی‌‌توان کاریزمایشان را سنجید، اما همه با آنها احساس راحتی می‌کنند و جذب‌شان می‌شوند. مهم‌ترین خصلت این آدم‌ها نوع برقراری ارتباط کلامی آنهاست.

  1. هرجا که می‌توانند مودب باشند، هستند

  20 عادت افراد دوست داشتنی را بشناسی

  استفاده از کلماتی مثل «لطفا» و «متشکرم» ممکن است همه جا ضرورتی نداشته باشد اما اگر می‌خواهید کاریزماتیک باشید استفاده از آنها بسیار به نفع‌تان خواهد بود.

  2. تعریف‌شان واقعی است

  20 عادت افراد فوق دوست داشتنی را بشناسید

  در اینجا «واقعی» کلمه‌ی کلیدی است. افراد کاریزماتیک تعریف‌های واقعی به زبان می‌آورند. نه بیهوده تعریف می‌کنند نه چاپلوس‌اند. اگر کسی شایسته‌ی تعریف باشد از گفتن‌اش دریغ نمی‌کنند.

  3. از ته دل همدردی می‌کنند

  آنها از عباراتی مانند «حتما خیلی احساس غرور کردی» یا «می‌تونم تصور کنم چقدر عصبانی شدی» استفاده می‌کنند بنابراین هم با احساسات افراد دیگر همراهی می‌کنند و هم به آنها بها می‌دهند (بد نیست این راز را بدانید که آدمها دوست دارند دیگران درک‌شان کنند!)

  4. اطلاعات مفید را با دیگران به اشتراک می‌گذارند

  19 عادت افراد فوق دوست داشتنی را بشناسید

  بعضی‌ها اطلاعات را فقط برای خودشان می‌خواهند چون فکر می‌کنند که این کار باعث قدرت آنها می‌شود. چنین آدمی نباشید. البته توجه کنید که: آدم‌های واقعا دوست‌داشتنی متوجه هستند که «اطلاعات» با «شایعات» تفاوت دارد.

  5. به دیگران پیشنهاد کمک می‌دهند

  خیلی از ما دلمان می‌خواهد به جامعه کمک کنیم اما نمی‌دانیم از کجا باید شروع کرد. کاریزماتیک‌ترین آدم‌ها خیلی ساده در جستجوی فرصتی برای کمک، فقط به اطراف‌شان نگاه می‌کنند- در خانواده، در جامعه و در هر لحظه از زندگی روزمره (این کار می‌تواند در حد باز نگه داشتن در برای کسی باشد که پشت سر شما دارد وارد می‌شود).

  6.  با اعتماد به نفس به‌جا صحبت می‌کنند

  20 عادت افراد فوق دوست داشتنی را بشناسید

  لاف نمی‌زنند اما در مواجهه با موقعیت‌های چالش‌برانگیز- به خصوص چیزهایی که روی زندگی دیگران اثر دارند- با آرامش، کنجکاوی و اعتماد به نفس به مسئله نزدیک می‌شوند. معمولا می‌شود جملاتی مانند این را از زبان‌شان شنید: «خب، ببینیم چطور باید این مشکلو حل کرد»

  7. از اسامی و عناوینِ محترمانه استفاده می‌کنند

  آدم‌های کاریزماتیک اسامی دیگران را به خاطر می‌سپارند و در موقعیت‌هایی که استفاده از عناوین، افراد را خوشحال می‌کند آنها را به کار می‌برند. کسب عناوینی مثل «دکتر» یا «سرهنگ» زمان می‌برد؛ پس چرا از آنها استفاده نکنیم؟

  8.  یادشان نمی‌رود که عضوی از تیم هستند

  20 عادت افراد فوق دوست داشتنی را بشناسید

  احساس رفاقت می‌تواند موقعیت‌های سخت را قابل تحمل کند. شوخ‌طبعی حتی می‌تواند باعث لذت‌بخش شدن چنین موقعیت‌هایی بشود. آدم‌های خیلی کاریزماتیک در موقعیت‌های سخت جملاتی مثل این به زبان می‌آورند: «عیب نداره، برای همه‌مون همینطوره» و بعد در کنار بقیه برای رسیدن به اهداف تیم تلاش می‌کنند.

  9.  دیگران را به هم معرفی می‌کنند

  می دانید بهترین چیزی که کسی می‌تواند همزمان به دو نفر بگوید چیست؟ «اجازه بدید … را به شما معرفی کنم.» البته ظاهرا این روزها همه به دنبال برقراری ارتباط هستیم اما آدم‌های کاریزماتیک کسانی هستند که علاوه بر ساختن شبکه‌ی ارتباطی خودشان به دیگران هم کمک می‌کنند تا با افراد بیشتری آشنا بشوند.

  10.  به دیگران می‌گویند که به آنها اعتماد دارند

  20 عادت افراد فوق دوست داشتنی را بشناسید

  فقط سه کلمه :«بهت ایمان دارم». همین کلمات ساده می‌توانند الهام‌بخش موفقیت باشند. همه‌ی افراد به تصدیق شدن نیاز دارند. در عین حال این تصدیق باعث ایجاد محبت نسبت به فرد گوینده می‌شود.

  11.  گوش می‌دهند و می‌خواهند بیشتر بدانند

  19 عادت افراد فوق دوست داشتنی را بشناسید

  آدم های خیلی دوست داشتنی شنونده‌های فعال و صادقی هستند. می‌توانید با آنها درباره نظرات یا ماجراهایتان صحبت کنید یا از آنها راهنمایی بخواهید و آنها با پرسیدن سؤال و دادن نشانه‌های کلامی نشان می‌دهند که در لحظه حاضر و حتی به موضوع علاقه‌مند هستند. زمان برای همه‌ی ما با ارزش‌ترین منبع است اما آنها حاضرند وقت‌شان را در اختیار شما بگذارند.

  12. مسئولیت‌پذیر هستند

  19 عادت افراد فوق دوست داشتنی را بشناسید

  این آدم‌ها مسئولیت کار یا خطایشان را می‌پذیرند و کنترل اموری را که باید تحت نظارت‌شان باشد به دست می‌گیرند. بنابراین با عقل جور درمی‌آید که بگوییم آدمهای قابل اعتماد بسیار دوست داشتنی‌اند.

  13. همیشه می‌پرسند: «چرا که نه؟»

  آدم‌ های دوست داشتنی اغلب آدم‌هایی رویاپرداز، مثبت‌نگر و عمل‌گرا هستند. رابرت اف کندی این آدم‌ها را به بهترین وجه توصیف کرده است: «بعضی‌ها عادت دارند چیزها را همان‌طور که هستند نگاه کنند و بپرسند چرا؟ من رویای چیزهایی را می‌بینم که هرگز وجود نداشته‌اند و می‌پرسم چرا که نه؟»

  14. متواضع هستند

  19 عادت افراد دوست داشتنی را بشناسی

  آدم‌هایی که در کنارشان بودن واقعا لذت‌بخش است متواضع هستند، نه مغرور. دستاوردهایشان را به رخ بقیه نمی‌کشند.  برای مهم به نظر رسیدن از آدم‌های مهم و معروف نام نمی‌برند. به استعدادهای خود نمی‌بالند. حس من باحال‌ترین آدم دنیا هستمرا از خودشان ساطع نمی‌کنند.

  البته اعتماد به نفس داشتن و حفظ عزت نفس بالا خوب است. اما خط ظریفی بین اعتماد به نفس و غرور وجود دارد. و تفاوت بین آن‌ها تواضع است.

  این ویژگی کسانی را که از کنارشان بودن لذت می‌بریم و کسانی را که نمی‌توانیم تحمل کنیم از یکدیگر جدا می‌کند.

  15. آنها زمانی که با دیگران صحبت میکند ،لبخند میزنند

  19 عادت افراد دوست داشتنی را بشناسی

  افرادی که میتوانند لبخندی واقعی بزنند و کاری کنند این لبخند به دیگران نیز سرایت کند، بارها دوست داشتنی تر از افرادی هستند که همیشه اخم بر ابرو دارند.

  16. آنها از دیگران به صورت منحصر به فرد و بدون تملق تعریف میکنند

  همیشه رفتار و کردار خوب افراد اطرافتان را تحسین کنید. اما هرگز تملق نکنید.

  17.آنها از هر شکست شان درسی می آموزند، به جای اینکه شیون کنند

  19 عادت افراد فوق دوست داشتنی را بشناسید

  افراد شاید به ظاهر نه، اما در باطن افرادی را که از شکست ها پلی برای موفقیت می سازند را تحسین میکنند و دوست دارند.

  18. حمایت‌شان را اعلام می‌کنند

  19 عادت افراد دوست داشتنی را بشناسی

  ما آدم‌هایی را که کنارمان می‌مانند و کاری می کنند احساس کنیم ما را حمایت می‌کنند دوست داریم. در ارتش به این کار می‌گویند «هوای ساعت شش همدیگه را داشتن» (ساعت شش موقعیت پشت سر فرد است). کسی را به یاد بیاورید که در موقع نیاز از شما حمایت کرده است و به من بگویید که در آن لحظه چقدر برایتان دوست داشتنی می‌نمود؟

  19. به دیگران اجازه می‌دهند برای خودشان تصمیم بگیرند

  آدم‌های واقعا کاریزماتیک به نظر خود اعتماد دارند اما در عین حال متوجه هستند که دیگران ممکن است دیدگاه متفاوتی داشته باشند و باید بتوانند مسیر زندگی خودشان را انتخاب کنند. به علاوه، رهبران کاریزماتیک از دادن اختیار و سپس اعتماد به دیگران برای دستیابی به چیزی که از آنها خواسته شده ترسی ندارند

  منابع : نیک شو - 12اکو - بازده

  نظر (2)

  • ابوالفضل

   19 مرداد 1397 در 08:43 |
   عالی بود ..سپاس

   پاسخ

   • سیمین اکبری

    20 مرداد 1397 در 11:25 |
    با تشکر از شما

    پاسخ

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی