ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

خواص انگور

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • پنج شنبه, 14 تیر 1397
 • خواص انگور

  انگور میوه ای است با انواع مختلف که به دلیل همین تنوع طبع انگورها با هم متفاوت است. برای مثال انگور کشمش و فخری دارای طبعی گرم و نوع صاحبی و عسگری آن سرد است. بنابراین هر کس با هر طبعی میتواند از خوردن و مزایا این میوه بهره مند شود.

  دوست قلب و دشمن فشار خون

  مصرف پتاسیم میتواند اثرات مصرف زیاد سدیم که در نمک هست را کاهش دهد. انگور دارای میزان زیادی پتاسیم است. بنابراین مصرف روزانه انگور میتواند بر عملکرد قلب تاثیر مثبت بگذارد و مانع از این شود که سدیم باعث بالا رفتن فشار خون شود.

  دیابت

  اکثر مردم فکر میکنند که انگور با سطح بالای قند، میوه مناسبی برای جلوگیری از ابتلا به دیابت نیست. اما جالب است بدانید که نتایج تحقیقات بیانگر این است که افرادی که روزانه از انگور، مویز یا کشمش استفاده میکنند خطر مبتلا شدنشان به دیابت نوع 2 کمتر از 7 درصد است.

  کاهش وزن

  رسوراترول موجود در انگور با تاثیرگذاری بر بدن، شما را در تلاش‌های‌تان برای کاهش وزن کمک می‌کند. این ماده هم‌چنین توانایی سلول‌ها را در ذخیره‌ی چربی کاهش می‌دهد و همین عامل باعث متلاشی شدن سلول‌ها چربی می‌شود. مصرف انگور یکی از خوشمزه‌ترین روش‌ها برای کاهش وزن است.

  خواص انگور

  مغز

  انگور حاوی رسوراترول است؛ این ماده به عنوان عاملی برای محافظت از مغز شناخته می‌شود. این ماده پلاک‌های آسیب رسان به مغز و رادیکال‌های آزادی را که باعث ایجاد بیماری آلزایمر می‌شوند، پاکسازی می‌کند.

  سلامت چشم

  انگور حاوی آنتی اکسیدان ها لووتین و زاکسنتین است که می تواند به حفظ سلامت چشم کمک کند. متخصصین فکر می کنند که مولکول های بی ثبات را که به عنوان رادیکال های آزاد شناخته می شوند،  توسط انگور خنثی میشود.

  یبوست

  یکی از درمان های قطعی رفع مشکل یبوست مصرف انگر به صورت سالاد یا همان میوه است. فیبر موجود در این میوه برای این مشکل یک معجزه است.

  خواص انگور

  محافظ پوست

  گاهی اوقات، نور خورشید به حدی تند است که حتی در صورتی که از کرم ضد آفتاب استفاده کرده باشیم، باز هم دچار آفتاب‌سوختگی می‌شویم. و گاهی اوقات حتی ممکن است اصلا زدن کرم ضد ‌آفتاب را هم فراموش کرده باشیم. نگران نباشید! طبیعت برای همه‌ی مشکلات راه‌حل دارد. هرچند ممکن است عجیب به نظر برسد اما انگور، یک درمان خانگی عالی برای آفتاب‌سوختگی است.

  منابع: medicalnewstoday - بازده

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی