ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

خواص رازیانه

 • نویسنده: رامین پنجه ء
 • شنبه, 02 تیر 1397
 • خواص رازیانه

  رازیانه یک گیاه دارویی است که این گیاه دارای طبع گرم و خشکی است. در طب سنتی ایران، از آن به گیاه ضد بلغم و صفرا یاد می‌شود. چون گیاه بسیار گرمی است. اگر بخواهید از خاصیت مسهل بودن آن بهره‌مند شوید، باید آن را با ماده‌ای مصرف کنید که حرارت گیاه را کم کند و بهترین گزینه ما برای همراهی با آن سکنجبین و عسل است.

  بسیاری از متخصصین طی سنتی در ایران، چین و هند اعتقادی عمیق تاثیر این گیاه بر مشکلات زنان دارند.علاوه بر این رازیانه برای درمان مشکلات گوارشی ، زیبایی و هورمونی نیز استفاده میشود.

  رازیانه برای خانم‌ها !

  رازیانه به دلیل سطح بسیار بالای استروژن باعث حل بسیاری از مشکلات مثل تاخیر در سیکل ماهانه، کم بود شیر مادر،کیست تخمدان، یائسگی در زنان میشود. حتی بسیاری از داروهای شیمیایی که توسط پزشکان برای این مشکلات تجویز میشود، در ترکیبات خود رازیانه هم گنجانده شدهاست.

  خواصیت ضد سرطانی دارد

  رازیانه دارای یک ماده ضد التهابی به نام آنتول است که خواص ضد سرطانی فوق العاده ای دارد و به ویژه در پیشگیری از سرطان سینه موثر است. همچنین فیبر موجود در رازیانه از سرطان روده بزرگ پیشگیری می کند.

  رازیانه برای پوست

  رازیانه دارای خواصی مثل حفظ خاصیت کشسانی پوست و جوان کردن آن،آرامش بخش،رفع چین و چروک از پوست های پیر،از بین بردن کبودی پوست،روشن کردن پوست های چرب،شادابی و طراوت بخشیدن به چهره های خسته و گرفته،کاهش تجمع آب در زیر پوست و در نتیجه جلوگیری از پف کردگی است. یکی از راز های جوان ماند پوست مردمان آسیای شمالی، استفاده مداوم آنها از رازیانه است.

  بهتر میخوابید

  رازیانه با تولید ملاتونین که هورمون مسئول چرخه خواب است. یک خواب خوش و کامل را برای شما به ارمغان می آورد. خوردن آب رازیانه کمک می‌کند تا میزان ملاتونین تنظیم شود. البته بدان معنا نیست که این گیاه خواب‌آور است بلکه با مصرف آن در طی روز احساس می‌کنید که انرژی اضافه دارید اما هنگام شب راحت‌تر به خواب می‌روید. بهتر است با مصرف روزی یک تا ۲ لیوان شروع کنید، ابتدا میزان مصرف کم باشد و سپس افزایش دهید. اگرچه دم‌نوش رازیانه طبیعی است اما باید مراقب بود که به آن حساسیت نداشته باشید. زنان باردار نباید آن را مصرف کنند.

  خواص رازیانه

  دشمن بوی بد دهان

  جویدن مقدار کمی تخم رازیانه بعد از خوردن غذاهایی مثل سیر و پیاز نفس شما را خوشبو و تازه خواهد کرد و مخصوصا باعث از بین رفتن بوی بد دهان بعد از خوردن یک وعده غذایی با بوی زیاد خواهد شد. رازیانه به دلیل داشتن خواص ضد میکروبی با میکروبهایی که باعث بوی بد دهان و نفس بدبو می شوند، مقابله می کند. خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی رازیانه نیز باعث بهبود زخمها و آفت های لثه می گردد. علاوه بر جویدن تخم رازیانه، شما می توانید برای کاهش بوی بد دهان ، دمنوش ولرم رازیانه را در دهان خود گردانده و غرغره کنید.

  موانع و عوارض

  باید توجه داشت که رازیانه با سطح بالای استروژن که یک هورمون زنانه است غذای خوبی برای آقایان نخواهد بود. بنابراین رازیانه از آن دسته از مواد غذایی هایی است که بهتر است آقایان هر چه کمتر از ان استفاده کنند و همچنین مادران شیرده اگر مقدار شیرآنها به اندازه کافی است، باید از مصرف خودسرانه رازیانه خوداری کنند.

  منابع: بیتوته - جامعه سلامت - نمناک

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی