ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

چرا همیشه سردتان است؟

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • یکشنبه, 15 مهر 1397
 • چرا همیشه سردتان است؟

  در بین کسانی که می شناسیم افرادی هستند که همیشه از سردی هوا می نالند، از فصول سرد سال بیذارند و دست و پایشان همیشه سرد است.

  این که این افراد چرا به طور غیر معمولی همیشه سردشان است دلایل متفاوتی دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

  کم خونی

  چرا همیشه سردتان است؟

  کم خونی ممکن است از چندین مسئله ناشی شود، از عدم دریافت آهن به حد کافی ، خونریزی داخلی، زمانی که بدن قادر به تولید گلبول های قرمز کافی نیست یا زمانی که تولید هموگلوبین خون کمتر از حد نرمال باشد.خون مایع گرم است که در سرتاسر بدن جاری است. وقتی خون در بدن کم باشد، شما گرمای زیادی در دست و پا احساس نمی کنید. این اتفاق درست مثل آب داغ شوفاژ و گرم شدن رادیاتور است.

  علت کم خونی و راه های درمان(کلیک کنید)

  کم کاری تیروئید

  چرا همیشه سردتان است؟

  توصیه می کنیم اگر همیشه سردتان می شود کمی هشیار بوده و مسئله را ساده و بی اهمیت ندانید. این مشکل می تواند نشان دهنده یک بیماری پنهان باشد. اگر علاوه بر سرمایی بودن احساس خستگی می کنید و بی دلیل وزنتان اضافه می شود بهتر است سلامت غده تیروئیدتان را بررسی کنید. این غده وظیفه کنترل دمای درونی بدن را نیز برعهده دارد. در واقع کم کاری تیروئید باعث بروز احساس سرمای زیاد در بدن می شود.

  اگر غده ی تیروئید به خوبی عمل نکند سوخت و ساز بدن به شدت افت می کند و در نتیجه انرژی کافی تولید نمی شود. بهتر است آزمایش خون بدهید و از تولید میزان کافی هورمون های تیروئید مطمئن شوید.

  سندرم رینود

  چرا همیشه سردتان است؟

  اگر بیشتر در قسمت دست ها و انگشتان پاهایتان احساس سرما می کنید،  ممکن است به سندرم رینود مبتلا باشید که اختلالی در گردش خون در انتهاهای بدن محسوب می شود. این حساسیت ممکن است ناشی از عملکرد ضعیف دستگاه خودایمنی باشد و اختلال در گردش خون از نشانه‌های غلظت بالای خون مثلاً در افراد سیگاری دیده می‌شود.

  مشکلات کلیوی

  چرا همیشه سردتان است؟

  اگر شما از مشکلات کلیوی رنج میبرید یا به عبارت دیگر کلیه شما آنگونه که باید به عنوان فیلتر عمل نمی کند، سموم موجود در بدن شما میتواند باعث کاهش دمای بدن شما شود. بنابراین با مشکلات کلیوی دست و پنجه نرم می کنید و هم زمان همیشه سردتان است، احتمالا مشکل از عملکرد کلیه تان است.

  طرز تهیه ی دیتاکس واتر برای پاکسازی کبد و کلیه ها(کلیک کنید)

  قند خونتان پایین است

  چرا همیشه سردتان است؟

  اگر خسته اید و همیشه احساس گرسنگی اذیتتان می کند احتمالاً دچار افت جزئی قند خون می شوید. اگر این افت انرژی تبدیل به مشکلی مزمن شود باید در تغذیه تان تغییراتی ایجاد کنید. چون احتمالاً کالری و انرژی کافی را برای تولید گرمای بدن دریافت نمی کنید.

  کمبود ویتامین B12

  چرا همیشه سردتان است؟

  اگر به اندازه کافی منابع ویتامین B12 در رژیم غذاییتان نیست باید بدانید که علت سرمای غیرعادی بدنتان کمبود این ویتامین است. مواد غذایی مانند گوشت مرغ، ماهی حبوبات و آجیل ها منبع غنی این ویتامین هستند.

  اختلال در غده هیپوفیز

  چرا همیشه سردتان است؟

  شاید این مورد برایتان یک مورد خاص باشد و بگویید این مشکل من نیست اما باید بدانید که علت نا میزان بودن سطح هورمون های بسیاری از افراد از عملکرد نادرست غده هیپوفیز نشات میگیرد. وقتی هیپوفیز به درستی هورمون ها را ترشح نکند، یکی از نتایجش سرد شدن بدن شماست که به سختی گرم خواهد شد.

  منابع: activebeat - webmd

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی