ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

خواص زغال اخته

 • نویسنده: شهاب شعبانی
 • چهارشنبه, 30 خرداد 1397
 • خواص زغال اخته

  زغال اخته از آن دسته از میوه هایی است که متاسفانه در کشور ما آنطور که باید از آن استقال نمیشود که میتوان گفت یکی از دلایل آن عدم آشنایی مردم با خواص بی نظیر آن است.طی این مقاله سعی کرده شدهاست که تعدادی از این خواص را مطرح کنیم.

  مفید برای افراد مبتلا به سنگ کلیه و سنگ ادراری

  مصرف زغال اخته باعث تولید ادرار اسیدی می شود که این خاصیت توام با ویژگی ضد چسبندگی باکتریایی است. از تشکیل سنگ های کلیوی قلیایی جلوگیری می کند بنابراین برای افراد مبتلا به سنگ های ادراری از این نوع مناسب است.اگر سنگ کلیه  از جنس کلسیمی باشد ، آب زغال اخته در رفع آن اثر چشمگیری دارد .اما باید این نکته ذکر شود که به خاطر وجود اگزالات بالا در آن در افراد مبتلا به سنگ های اگزالاته نباید زیاد مصرف شود.

  زغال اخته ؛ ضد باکتری قوی

  بر اساس نتایج مطالعات مصرف آب زغال اخته سبب محافظت در برابر عفونت های باکتریایی گرم منفی مانند E.coli با جلوگیری از اتصال آن به دیواره مثانه و مجاری ادراری در دستگاه ادراری می شود.

  زغال اخته؛ آنتی اکسیدان قوی

  آنتی اکسیدان ها  مقاومت بدن در برابر بیماری های غیرواگیر که از رادیکال آزاد تولید می شود را بالا می برند و به پیش گیری از صدمه به سلول ها و بافت های بدن در مقابل این رادیکال های آزاد کمک می کنند.رادیکال های آزاد، داخل بدن تولید می شوند و یا از طریق عوامل محیطی وارد بدن می گردند و می تواند به بافت های بدن آسیب برساند و بیماری هایی چون بیماری قلبی  ، سرطان  ، دیابت  ، تصلب شرایین، آب مروارید  ، آرتروز  و آرتریت را به وجود آورد.بنابراین مصرف زغال اخته به اندازه کافی میتواند تاثیر به سزایی در جلوگیری از بروز این دسته از بیماری ها داشته باشد.

  خواص زغال اخته

  مصرف زغال اخته در دیابت

  نخست این که زغال‌اخته مانند تنظیم کننده‌‌ انسولین عمل می‌‌کند.جوشانده ی برگ زغال اخته با گل توت فرنگی  برای درمان دیابت  (مرض قند) مؤثر است.

  زغال اخته؛ باز کننده عروق

  افرادی که دارای مشکل تنگ شدن عروق هستند، مصرف زغال اخته کنند.زغال اخته، عروق خونی تنگ شده به دلیل رسوب کلسترول و تصلب شرائین را باز می کند. از آنجا که تنگ شدن عروق از مهم ترین دلایل بروز سکته قلبی به شمار می رود، توصیه میشود: گشاد کردن این عروق تنگ شده از مهم ترین اقدامات درمانی است که در این میان مصرف زغال اخته می تواند بسیار موثر باشد.

  زغال اخته منبع فیبرهای غذایی

  زغال اخته یک منبع خوب از فیبرها است. 100 گرم از این میوه تازه می تواند بیش از 4.6 گرم فیبر یعنی معادل 18 درصد نیاز روزانه را به بدن برساند. فیبرها علاوه بر کمک به هضم غذا به کاهش خطر سرطان روده نیز کمک می کنند.. واقعیت این است که فیبرها در بدن ما مانند اسفنج عمل می کنند. به این ترتیب که عناصر غیرضروری را به خود جذب و از بدن دفع می کند. این ترکیبات با چسبیدن به برخی ترکیبات کلسترول بد خون به کاهش میزان آن کمک زیادی می کند.

  منابع:سلامت نیوزهفت گنج

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی