ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

یوگای صورت، جادوی جوانی

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • دوشنبه, 27 فروردين 1397
 • یوگای صورت، جادوی جوانی

  بوتاکس را فراموش کنید، چین و چروکهای صورت را با یوگای صورت از بین ببرید. این تمرینات شاید به نظر مسخره بیاید اما این روش روی پیری پوست صورت تاثیر خوبی دارد.

  ماهیچه‌های صورت نیز مانند سایر اندام بدن تحت تاثیر حرکات ورزشی قرار می‌گیرند. حرکات یوگا علاوه بر اینکه انرژی و شادابی چهره را بالا می‌برد می‌تواند به از بین بردن چین و چروک صورت نیز بسیار کمک کند. در این مقاله ابتدا با این نوع یوگا و فواید آن آشنا میشویم.

  یوگای صورت، جادوی جوانی

  هاگن اخیرا کتابی با نام « یوگای صورت: چین و چروک را با جراحی طبیعی صورت از بین می برد» را منتشرکرده است. او گفت که یک کارگاه برای یوگای صورت ایجاد کرده است، زیرا زنان دوست دارند بهترین ظاهر را داشته باشند، اما آنها واقعا به این موضوع فکرنمی کنند که چگونه ماهیچه ها و عضلات صورت خود را ورزش بدهند.

  او گفت که عضلات صورت ضعیف، سست و شل می شوند و به تمرین و گردش خون منظم نیاز دارند تا چین و چروکشان کاهش بیابد.

  تمرین های یوگای صورت به شرح زیر میباشند:

  1- رها کردن زبان

  یوگای صورت، جادوی جوانی

  توصیه می شودکه زبانتان را برای ۶ ثانیه به همین حالت نگه دارید ، در این حالت خیلی بهتر است حتی اگر اشک از چشمانتان جاری شود، به تدریج بیشتر و بیشتر جریان خون در صورت شما جاری می شود که این همراه با هیجان است.

  2- صورت شیر

  یوگای صورت، جادوی جوانی

  از طریق بینی تا جایی که می توانید هوا وارد شش هایتان کنید و نگه دارید، حالا نفس را بیرون دهید از طریق دهان بدون آنکه زبانتان حرکتی کند چشمانتان را باز و بسته و دستانتان را باز کنید این عمل را ۳ بار تکرار کنید.

  3- حرکت وی

  یوگای صورت، جادوی جوانی

   انگشت میانی و اشاره خود را به شکل حرف انگلیسی "V" قرارداده زیر هر 2چشم خود در امتداد 2گوشه ابرو‌ها قراردهید، با انگشتان خود به صورت فشار دهید و در همان حال سعی کنید چشمان خود را ببندید و ابرو‌ها را به سمت پایین حرکت دهید.

  برای مدت 2 ثانیه در این حالت باقی بمانید و مجدداً حرکت را تا هشت بار انجام دهید. اجرای این تمرین برای از بین بردن خطوط چین و چروک دور چشم مشهور به خطوط پاکلاغی بسیار مفید است.

  4- حرکت فک

  یوگای صورت، جادوی جوانی

  به آرامی در مسیر خط چانه ها سه بار پوستتان را به سمت گوش بکشید. انگشتها را در زیر خط چانه قرار داده و در مسیر خط چانه به گوش پوست را 3 مرتبه بکشید.

  5- بوسیدن آسمان

  سر را به سمت عقب کج کنید و ده مرتبه به سمت بالا ببوسید. ریلکس کنید و یک نفس عمیق کشیده و به روبرو نفس را بیرون دهید. کمی صبر کرده و دو بار دیگر این کار را تکرار کنید.

  عادات بدی که باید ترک شوند

  1- سر خود را روی دستتان استراحت ندهید خطوطی که در اثر این عمل می‌شوند منجر به چروک‌های دایم می‌شوند، هنگام خندیدن یا لبخند زدن چشمان خود را جمع نکنید. جمع کردن چشم‌ها موجب ایجاد چین و چروک در این ناحیه می‌شود.

  2- از بالش متوسط یا بزرگ استفاده نکنید. بالش کوچک یا بالش مخصوص گردن که به شکل u باشد از همه بهتر است. در طول شب صورت شما عمیقا به داخل بالش بزرگ فرو می‌رود و هنگامی که صبح بیدار می‌شوید پوست شما چین می‌خورد.

  نظر (2)

  • maryam

   27 فروردين 1397 در 12:19 |
   doctor in ravesho behempishnahad kard ama man hanooz anjam nadadam,khoobe?

   پاسخ

   • محدثه نجف نژاد

    27 فروردين 1397 در 12:20 |
    فکر نمیکنم امتحانش ضرری داشته باشه

    پاسخ

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی