ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

حرکاتی از یوگا برای مقابله با بیخوابی

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • یکشنبه, 10 تیر 1397
 • حرکاتی از یوگا برای مقابله با بیخوابی

  حتما برای شما اتفاق افتاده که با صدای گریه نوزادتان یا صدای کوبیده شدن یا هرچیز دیگری ناگهان از خواب بیدار شدید و دیگر نتوانسته اید بخوابید. حتی گاهی بی هیچ دلیل ناگهان چشمهایتان ساعت 3بامداد باز میشود و انگار ساعت 11 صبح است و بدنتان اصلا احساس نیاز به خواب نمیکند. این مسئله میتواند یک فاجعه باشد به خصوص اگر فردای آن شب یک جلسه کاری مهم یا امتحان داشته باشید.

  در این مقاله به معرفی چند حرکت بدنی یوگا پرداخته شده است که با انجام آن به مغز دستور خواب داده میشود.

  حرکت اول 

   همانطور که در عکس میبینید باید به پشت بخوابید و پاشنه پاهاتان را به دیوار بچسبانید.فاصله ساق پا تا دیوار بیشتر از 10 سانت نباشد. اگر بدنتان قدرت کافی برای نگه داشتن پاهایتان برای دقایق طولانی را ندارند ،میتوانید یک بالش زیر باسنتان بگذارید.

  دست ها را به کنارتان باز کنید و در راستای شانه هایتان روی زمین بگذارید. کف دست ها رو به سقف باشد.

  حرکاتی از یوگا برای مقابله با بیخوابی

  حرکت دوم

  حالا صاف روز زمین بخوابید و چانه را به گودی گردن کمی نزدیک باشد. پاشنه پاهایتان را به باسن نزدیک کنید اما نچسبانید. آن را به همان حالت به سمت چپ ببرید. دست ها مثل حرکت اول باشد و سرتان رو به سقف باشد اما با زاویه ای به سمت شکمتان. بعد از 10 ثانیه پاها را به سمت راست ببرید. این کار را تا 3 بار برای هر سمت تکرار کنید.

  حرکاتی از یوگا برای مقابله با بیخوابی

  حرکت سوم

  از رخت خواب بیرون بیایید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. حتما تیغه های داخلی کف پاها با هم موازی باشند. سعی کنید بالاتنه تان را به سمت پایین بیاورید . این کار را خیلی آرام و با صبر انجام دهید. نیاز نیست مثل عکس حرفه ای و منعطف عمل کنید. تا جایی پایین بیایید که شدت درد غیر قابل تحمل نباشد.

  حرکاتی از یوگا برای مقابله با بیخوابی

  حرکت چهارم

  روی زمین به حالت دو زانو بنشینید ( حالت سلام در نماز) . دست ها را به سمت سقف بکشید و با همان کشیدگی به سمت زمین و دور از خودتان ببرید . نهایتا باید به حالت سجده با دست های کشیده روی زمین قرار بگیرید. میتوانید پیشانیتان را هم روی زمین قرار دهید. برای حدود 10 ثانیه در این حالت قرار بگیرید.

  حرکاتی از یوگا برای مقابله با بیخوابی

  حرکت پنجم

  چهارزانو بنشینید به طوری که پشتتان صاف باشد و قوز نداشته باشید. چشم هایتان را ببندید و چند نفس عمیق بکشید. نفس کشیدنتان آهسته باشد. برای 1 دقیقه باید 5 نفس عمیق بکشید.

  حرکاتی از یوگا برای مقابله با بیخوابی

  منبع: yogajournal - stylecraze

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی