ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

درمان عفونت گوش باروش های خانگی

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • پنج شنبه, 09 فروردين 1397
 • درمان عفونت گوش باروش های خانگی

  احساس درد در گوش از جمله بیماری هایی است که به دنبال سرماخوردگی، آنفولانزا به وجود می آید، و درمان آن به وسیله ی آنتی بیتیک ها صورت میگیرد.

  عفونت گوش با آنتی بیوتیک درمان می شود اما راهکار خانگی به درمان این بیماری نیز کمک خواهد کرد. عفونت گوش واقعا دردناک است و معمولا باکتری یا ویروس در گوش میانی، عامل آن است. به غیر از گوش درد، سایر علائم و نشانه‌های عفونت گوش شامل احساس فشار در گوش، مشکل در به خواب رفتن، سر درد، واکنش ضعیف به صداها، تب بالا و خروج مایعات از گوش می‌شود.

  علت های گوش درد

  علل و عوامل موثر بر آن عبارتند از ایجاد موم ، عفونت های تنقسی فوقانی ، آلرژی غذایی ، آلرژی زیست محیطی ، ژنتیک ، کمبود تغذیه و آسیب های داخلی است .

   درمان های خانگی

  نمک. نمک احتمالا در خانه به راحتی برای درمان عفونت گوش در دسترس استت، یک فنجان نمک در یک ظرف آب برای چند دقیقه حرارت دهید یا می توانید از ماکروویو نیز استفاده کنید، سپس یه پارچه درون این محلول قرار دهید و پارچه را گره بزنید

  در سپس به مدت ۱۰ دقیقه این پارچه گره زده را درون گوش خود قرار دهید، هر بار که لازم است این روش را تکرار کنید این روش به کاهش تورم و درد شما کمک می کند.

  درمان عفونت گوش باروش های خانگی

  سرکه سیب. سرکه سیب گزینه خوبی برای خلاص شدن از قارج است که ممکن است باعث عفونت گوش شده باشد، سرکه سیب با مقدار مساوی آب یا الکل مخلوط کنید و سپس یه پنبه را به آن آغشته کنید، این توپ پنبه را به مدت پنج دقیقه درون گوش خود قرار دهید و بردارید، حال صبر کنید مایع از گوش بیرون بیاید و سپس با کمک سشوار گوش خود را خشک کنید.

  درمان عفونت گوش باروش های خانگی

  پیاز. پیاز برای درمان عفونت گوش در خانه بسیار موثر است. خاصیت آنتی باکتریال و ضد عفونی کننده‌ی پیاز به درمان عفونت گوش کمک می‌کند. یک پیاز کوچک را خرد کنید و در یک کاسه بریزید، چند ثانیه در مایکرویو قرار دهید، بگذارید خنک بشود و سپس آب پیاز را بگیرید و با کمی آب رقیقش کنید. ۲ تا ۳ قطره از این محلول را در گوش بریزید. ۵ دقیقه صبر کنید و سپس سرتان را برگردانید تا آب پیاز از گوش‌تان خارج شود. این کار را دو بار در روز انجام دهید.

  درمان عفونت گوش باروش های خانگی

  سیر. یک حبه سیر بردارید و پوستش را بکنید. مطمئن شوید تمیز است. در سوراخ گوشتان قرارش دهید. وقتی یک حبه سیر انتخاب می کنید، ابتدا سایزش را چک کنید تا مطمئن شوید داخل گوشتان جا می شود یا خیر. با اینکه درد و التهاب در عرض چند دقیقه از بین می رود توصیه می کنم بگذارید یک شب داخل گوش بماند. پخش شدن گرما را داخل گوش خود حس می کنید.

  از روغن سیر یا نارگیل خانگی استفاده کنید. هر دو روغن سیر و نارگیل خواص ضد ویروسی و ضد باکتری دارند و برای درمان عفونت خانگی به مدت طولانی مورد استفاده قرار گرفته اند. روغن سیر را می توان در خانه از چندین حبه سیر و روغن نارگیل تهیه کرد و برای رسیدن به بهترین نتایج، باید روغن نارگیل بکر و با فشار سرد تهیه شده باشد.

   روغن سیر را در خانه می توانید درست کنید، به این صورت که چند حبه سیر را خرد کنید و در روغن نارگیل برای مدت ۳۰ دقیقه در حرارت کم بخیسانید. روغن نارگیل به طور گسترده ای در فروشگاه های مواد غذایی و فروشگاه های بهداشت مواد غذایی در دسترس است.

  برای استفاده، دو یا سه قطره روغن انتخابی خود را در گوش آسیب دیده قرار دهید و ۱۰ دقیقه بر روی گوش دیگرتان دراز بکشید تا روغن بیرون نیاید.

  هرگز روغنی را در گوش استفاده نکنید اگر باور دارید که پرده گوش شما ممکن است پاره شده باشد. روغن ممکن است به داخل گوش آسیب برساند اگر از طریق پرده گوش سوراخ شده عبور کند.

  اگر با پیروی از موارد بالا از شر گوش درد خلاص نشدید، حتما به یک پزشک متخصص مراجعه کنید، «چرا که در پاره‌ای از مواقع ممکن است گوش درد دلیل دیگری به جز عفونت داخلی و یا مواردی که بالا ذکر شد داشته باشد. روش‌هایی که ذکر شد ممکن است بر روی برخی افراد کارایی نداشته باشد. در صورت نیاز حتما به پزشک مراجعه کنید».

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی