ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

خواص سیر

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • شنبه, 27 آبان 1396
 • خواص سیر

  به نظر می‌رسد تنها تعداد کمی از افراد، مقدار لازم سیر خام برای حفظ سلامتی خود را مصرف می‌کنند. حتی در زمان ابتلا به ویروس‌ها و بیماری‌های مختلف سیر معمولا فراموش می‌شود. شاید عده‌ای از خواس سیر با خبر نباشند اما به نظر، مزه تند و بوی بد آن دلیل اصلی این بی توجهی است.

  عده ای این مزه را با مصرف استخراجات سیر تحمل می‌کنند. برای مثال کیولیک یک نوع سیر سالخورده است که معمولا در مراحل درمانی به کار می‌رود.

  حبه‌های سیر خرد شده را می‌توان به راحتی در هر غذایی جای داد، که این کار خوردن سیر را راحتتر از جویدن یک حبه کامل می‌کند. حتی می‌توانید یک حبه سیر را با یک قاشق چای خوری عسل مصرف کنید یا با خوردن گیشنیز و جعفری بوی بدن آن را کاهش دهید و به مضایای آن بیافزایید.

  به هر حال با هر روشی که مصرف شود، دو تا چهار حبه سیر در طول روز می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد.

  شش دلیل برای مصرف سیر

  شش دلیل برای مصرف سیر

  1- یک ترکیب قوی و فعال در سیر به نام دیالیل سولفید، قادر به شکستن تدافعات باکتری‌ها با قدرتی چندین برابر آنتی بیوتیک‌هایی مثل سیپروفلوکساسین است.

  بررسی‌های انجام شده طی دو آزمایش جداگانه انجام شدند. این مطالعات با استفاده از استخراجات سیر خام و تزریق آن به دو نوع باکتری که غذا را فاسد می‌کنند انجام گرفتند. پس مصرف سیر می‌تواند شما را از رفتن به بیمارستان نجات دهد.

  2- آزمایشات بر روی حیوانات (موجودات زنده) نشان داده‌اند که سیر می‌تواند مشکلات دیبات را کاهش دهد. این مطالعات حاکی از آن هستند که سیر بر تاثیرات و عملکرد انسولین تاثیر دارد و نه در کاهش مستقیم فشار خون.

  3- اگر مورد اول (جلوگیری و مبارزه با باکتری‌هایی که غذا را فاسد می‌کنند) نظر شما را جلب نکرد شاید بهتر باشد بدانید سیر در پاک سازی باکتری، یرسینیا پستیس هم نقش دارد که عوامل رخ دادن طاعون یا مرگ سیاه است.

  با این که طاعون یا مرگ سیاه امروزه شایع نیست، چندین مورد تک و توک در اروپا مشاهده شده‌اند. اما نکته اصلی این است که خواص آنتی‌بیوتیکی سیر توانایی مبارزه با بسیاری از بیماری‌ها را دارد.با مصرف روزانه سیر می‌توانید بدنتان را برای پیشگیری از چنین بیماری‌هایی آماده کنید.

  شش دلیل برای مصرف سیر

   4- سلامت قلبی و عروقی با سیر قدرتمند می‌شود. سیر قدرت کاهش فشار خون و میزان هموسیستئین را دارد. یافت شده است که میزان هموسیستئین در مشکلات قلبی تاثیر بیشتری از کلسترول دارد.سیر همچنین کلسترول اکسید شده را کاهش می‌دهد.

  کلتسرول غیر اکسید شده، در ایجاد غشای عصبی و مغز نقش موثری دارد و نیاز است، همچنین برای تبدیل اشعات سمی خورشید به ویتامین D3  نیز استفاده می‌شود. پس محدود کردن میزان کلتسرول اکسید شده، کار معقول‌تری نسبت به محدود کردن کلی کلسترول است.

  سیر باعث گسترش گلبول‌های خون شده و فشار خون را کاهش می‌دهد. تری گلیسیرید را حذف می‌کند، شریان‌های پلاکت‌ها و لخته‌ها را باز می‌کند و از اکسید شدن لیپیدهای مهمی جلوگیری می‌کند. و تمام این‌ها بدون عوارض جانبی رخ می‌دهند.

  همچنین سیر قادر به رقیق کردن خون است و این به گفته‌ای انطباق پذیر است زیرا لختگی به شکل عادی رخ می‌دهد که آسپیرین قادر به چنین کاری نیست.

  5- سیر یک آنتی اکسیدان است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و با سرطان می‌جنگد. چندین ترکیب دیگر در سیر علاوه بر آلیسین که شامل، سولفور، سلنیوم و چندی دیگر، در رخ دادن آپوپتوز سلول‌های سرطانی (خودکشی سلول‌ها) کمک می‌کنند.

  شش دلیل برای مصرف سیر

  حتی اگر با سرطان دست و پنجه نرم نکنیم، همگی تعدادی سلول سرطانی دارا هستیم که سراسر بدنمان در گردش هستند. پس بهتر است مانع جمع شدنشان شویم.

  6- در سال 1970 رابرت لین، سرپرست غذایی بین المللی، با استفاده از سیر توانست تعدادی از کودکان را از سرب سم زدایی کند. این از خواص اصلی سیر نیست اما دلیل دیگری برای استفاده از سیر در محیط های آلوده است.

  منبع:healthy-holistic-living

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی