ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

ویژگی های افراد ماجراجو

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • پنج شنبه, 12 مرداد 1396
 • ویژگی های افراد ماجراجو

  از خصوصیات ماجراجوها  می توان تفکر ، سازمان دهی ، و قدرت استدلال را نام برد . این طبقه از افراد روابط اجتماعی را زیاد دوست ندارند ، کمتر به تغییر رشته تحصیلی در دانشگاه می پردازند ، گاه به رویاپردازی در مورد پیشرفت های آینده خود مبادرت می ورزند و از انجام مشاغل پیچیده که نیاز به تفکر دارد لذت می برند . این افراد خلاق ، مستقل ، پیشرونده ، کمرو و محتاط می باشند .

  ویژگی های افراد ماجراجو

  افراد ماجراجو علایق فراوانی دارند؛ از کوهنوردی و ماهی‌گیری گرفته تا رفتن به سینما و تئاتر. اگر شخصیت ماجراجویی داشته باشید، با افراد ماجراجویی که درست مانند خودتان هستند، به خوبی رابطه برقرار می‌کنید. اگر دنبال همسر ایده‌آل خودتان هستید، عجله نکنید؛ چون ماجراجویی شما باعث می‌شود خیلی سریع در عشق گرفتار شوید و عاقلانه‌ عمل نکنید. اگر به کسی واقعا علاقه دارید، به خودتان فرصت دهید تا بهتر او را بشناسید. در عین حال گاهی ماجراجویی بیش‌از‌اندازه ممکن است شما را وسوسه‌ کند که روابط جدید را امتحان کنید، ولی باید با این خصوصیت نادرست مبارزه کنید. زنان و مردان ماجراجو، تن به خطراتی می‌دهند که سایرین از انجامش ابا دارند، آنها برخلاف اغلب ما، نگران و وحشت‌زده نمی‌شوند، با محدودیت‌ها می‌ستیزند و جان خود را به مخاطره می‌اندازند. آنها در لبه‌ها زندگی می‌کنند، برای آنها تن به خطر دادن، معادل پاداش است. در زندگی استقلال دارند. آن‌قدرها نگران دیگران نیستند و معتقدند هر کس در قبال خود مسوول است. همچنین از هنر متقاعد کردن برخوردارند و به‌راحتی دیگران را تحت تاثیر قرار داده و دوستی آنها را برای خود می‌خرند. به سیاحت و سیر و سفر علاقه بسیار دارند. در برابر هر کس که بخواهد از آنها سوءاستفاده کند می‌ایستند، جسور و شجاعند. یکی از ویژگی‌های مهم آنها «در حال زندگی کردن» است. به خاطر حوادث و رویدادهای گذشته تاسف نمی‌خورند، برایشان زندگی چیزی است که باید آن را در لحظه و اکنون پیدا کرد.

  ویژگی های افراد ماجراجو

  اشتیاق به تجارب تازه شامل موارد زیر است:

  1- تخیلات

  کسانی که به تجارب تازه اشتیاق بیشتری دارند تخیلات قوی‌تری دارند. تخیل با خیال فرق می‌کند. تخیل فعالانه و خلاقانه است. تصور کنید فردی با تخیل بسیار قوی با کسی زندگی کند که توی عمرش یک‌بار هم در مورد چیزی یک تخیل قوی نداشته باشد.

  2- زیبایی‌ها

  کسانی که به تجارب تازه اشتیاق دارند، دوست دارند هر روز زیبایی‌های بیشتری را ببینند. آنها عاشق دیدن آثار هنری هستند؛ از تئاتر و سینما گرفته تا نمایشگاه‌های نقاشی، نسبت به زیبایی حساسیت دارند. حالا تصور کنید کسی که اصلا اثر هنری را نمی‌فهمد با کسی زندگی کند که فکر و ذکرش فهم زیبایی‌های هنری است.

  3- احساسات

  کسانی که به تجربه‌های تازه اشتیاق دارند، بدشان نمی‌آید که احساسات جدید را هم تجربه کنند؛ مثلا دوست دارند شادی بعد از طلوع آفتاب جنوب ایتالیا را هم تجربه کنند.

  4- اعمال

  کسانی که به تجربه‌های جدید اشتیاق دارند، رفتارهای جدید را هم دوست دارند. دلشان می‌خواهد سبک‌های جدیدی از زندگی روزمره را امتحان کنند. تصور کنید کسی که به شدت به پایدار بودن یک شیوه زندگی اعتقاد دارد با کسی زندگی کند که هر روز شعارش این باشد که «خب! این جوریش را هم امتحان می‌کنیم.»

  5- تفکرات

  مشتاقان به تجارب تازه عاشق شنیدن فکرهای تازه‌اند. بدشان نمی‌آید که یک نفر در مورد فکرهای متفاوتش با حرف بزند؛ برای همین است که زیاد کتاب می‌خوانند. در واقع می‌خواهند فکرهای تازه در کتاب‌ها را کشف کنند.

  6- ارزش‌ها

  مشتاقان به تجربه‌های تازه حتی در برابر ارزش‌های تازه هم از خود مقاومت نشان نمی‌دهند؛ برای همین خیلی به یک نوع ارزش نمی‌چسبند. این مورد هم برای نامزدها باید خیلی مهم باشد، وگرنه زندگی تبدیل به مکان بحث‌های ایدئولوژیک خواهد شد.

  7-ماجراجوها باید مواظب باشند

  افراد ماجراجو عاشق ریسک کردن هستند. چنین شخصیتی، احتمالا بسیار کنجکاو، خلاق و پرانرژی است و معمولا فرد خودانگیخته‌ای است، علائق فراوانی دارد؛ از کوهنوردی و ماهیگیری گرفته تا رفتن به سینما و تئاتر. اگر شخصیت ماجراجویی داشته باشید، با افراد ماجراجویی که درست مانند خودتان هستند، به خوبی رابطه برقرار می‌کنید. اگر دنبال همسر ایده‌آل خودتان هستید، عجله نکنید؛ چون ماجراجویی شما باعث می‌شود خیلی سریع در عشق گرفتار شوید و عاقلانه‌ عمل نکنید. اگر به کسی واقعا علاقه دارید، به خودتان فرصت دهید تا بهتر او را بشناسید. در عین حال گاهی ماجراجویی بیش از اندازه ممکن است آینده‌تان را به خطر بیندازید ولی باید با این خصوصیت نادرست مبارزه کنید.

  ویژگی های افراد ماجراجو

  منبع:سلامت نیوز-شرق-فارابی گرگان

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی