ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
جذابیت جنسی مهم تر است یا جذابیت ظاهری؟
درمان و رفع جای جوش صورت با لیزر
سرگیجه (Dizziness) واژه ای است که اغلب برای تعریف دو احساس مختلف بیان می‌شود.
عوارض لیزر کردن بدن
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد

آپاندیس چه جوری می ترکد؟

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • دوشنبه, 22 مرداد 1397
 • آپاندیس چه جوری می ترکد؟

  یکی از ترس های همگی ما ترکیدن آپاندیس است. هشداری که از زمانی که کودک بودیم بزرگترها برای کنترل شیطنت مان به ما متذکر می شدند. اما واقعا ترکیدن آپاندیس کِی و چگونه اتفاق می افتد؟

  در این مطلب شرخ مختصری درباره هر آنچه ه درباره آپاندیس لازم است بدانید را برایتان تهیه کرده ایم.

  آپاندیس چیست؟

  این عضو از بدن زائده کوچکی است که اندازه آن بین 2 تا 20 سانت است و و به نوعی ادامه بخشی از روده است.آپاندیس از آن دسته عضوهایی است که کار پاکسازی را بر عهده دارد. و عدم کار کرد درست آن سبب "آپاندیست" میشود.

  آپاندیس چه جوری می ترکد؟

  آپاندیسیت چیست؟

  پسوند"its" به معنای التهاب است و آپاندیسیت به معنای التهاب آپاندیس است. زمانی که آپاندیس به دلیل یک انسداد که ممکن است علت آن مدفوع باشد، عمل پاکسازی را به درستی انجام ندهد ،بعد از مدتی باعث نوعی التهاب یا عفونت میشود .اگر این انسداد به موقع درمان نشود( که معمولا به موقع درمان نمی شود زیرا هیچ علائمی ندارد) با یک ضربه یا حرکت نه چندان محکمی دچار پارگی میشود. علت این پارگی آسیب پذیر شدن بافت لنفاوی آپاندیس است.

  این اتفاق در سنین بین 10 تا 40 سال بسیار شایع تر از سنین دیگر است.

  علائم ترکیدگی آپاندیس

  معده درد شدید

  آپاندیس چه جوری می ترکد؟

  آپاندیسیت معمولاً باعث درد شدید می شود که از ناف به سمت راست و پایین شکم پخش می شود. اگرچه این حالت لزوماً به معنای ترکیدن آپاندیس نیست اما ممکن است به سی تی اسکن نیاز باشد.به گفته متخصصان، برخی از بیماران دچار ناراحتی های متفاوت می شوند. درد هنگام راه رفتن، سرفه کردن، عبور از دست انداز جاده ، می تواند نشانه ملتهب بودن کل دیواره شکم باشد.در این شرایط آپاندیس در آستانه ترکیدن است.

  تب و لرز

  آپاندیس چه جوری می ترکد؟

  تب و لرز به معنای التهاب در جایی از بدن است. زمانی که آپاندیس ملتهب می شود، این حالت می تواند به شکل درد موضعی و با تب و لرز بروز کند، بنابراین اگر درد معده بدتر شد و یا این که دچار تب شدید به پزشک مراجعه کنید.

  تهوع، استفراغ و بی اشتهایی

  آپاندیس چه جوری می ترکد؟

  باید دانست که این علایم می تواند نشانه وجود باکتری معده باشد؛ از طرفی هر فردی که آپاندیسیت دارد، لزوما با این علایم روبه رو نخواهد شد. اما اگر دچار حالت تهوع و درد شدید حتماً به پزشک مراجعه کنید. زیرا التهاب آپاندیس گاهی اوقات آثاری روی دستگاه گوارش و سیستم عصبی می گذارد که به تهوع و استفراغ منجر می شود.

  گیجی

  آپاندیس چه جوری می ترکد؟

  حالت گیجی می تواند نشانه بدتر شدن عفونت باشد؛ حتی ممکن است عفونت وارد جریان خون شده باشد و منابع زیادی از بدن مانند اکسیژن را مصرف کند به طوری که مغز به اندازه کافی اکسیژن دریافت نمی کند و عملکرد مناسبی ندارد.

  تکرر بیش ازحد ادرار

  آپاندیس چه جوری می ترکد؟

  در برخی افراد، آپاندیس در قسمت پایین تر و در لگن قرار دارد و خیلی نزدیک به مثانه است. هنگامی که مثانه با آپاندیس ملتهب تماس پیدا می کند، مثانه نیز ملتهب می شود. درنتیجه، احساس نیازبه دفع مکرر ادرار پیدا می کنید که دردناک نیز است. البته، این حالت می تواند از علایم عفونت لوله ادراری باشد اما زمانی که با علایم دیگری همراه است می تواند نشانه آپاندیسیت باشد.

  منابع: onhealth - medicinenet - mayoclinic

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  مطالب جذاب - خواص مواد غذایی