ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

خاتمی: پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا، نقض کرامت ایران است

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • یکشنبه, 03 تیر 1397
 • خاتمی: پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا، نقض کرامت ایران است

   رییس دولت اصلاحات با اشاره به شرایط حساس کشور و تهدیدات بین‌المللی گفت: همه دلسوزان و علاقه‌مندان به ایران، اکنون نگران هستند و رشد فزاینده تهدیدات از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی تنها علیه نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه علیه ایران است و کسانی که مدعی دوست داشتن ایران هستند نباید به نحوی در این فضا علیه کشور عمل کنند.

  روز شنبه (۲ تیرماه/ ۲۳ ژوئن)  محمد خاتمی در دیدار با گروهی از اعضای هیأت مدیره و دبیران "انجمن اندیشه و قلم" گفته است «در شرایطی که این افراد (ترامپ و نتانیاهو) با ادبیات کاملا خصمانه و موهن علیه کشور تهدید و توهین می‌کنند، پیشنهاد کنار گذاشتن آداب دیپلماتیک و مذاکرات بی‌قید و شرط با آمریکا، نقض کرامت ایران است و اینگونه رفتارها نتیجه‌ای به سود منافع ملی در برنخواهد داشت.»

  وي مذاكرات با اروپا و ساير كشورهايي كه خود را از رفتارهاي هنجارشكنانه رييس‌جمهور امريكا تفكيك مي‌كنند، راهبرد صحيح نظام دانسته و افزود: بايد براي رويارويي با تهديدات خارجي، مشكلات داخلي كشور را حل يا دست‌كم مديريت و با صدايي واحد از منافع ايران دفاع كنيم.

  او همچنین، موضوع توسعه به خصوص توسعه اقتصادي را يكي از مسائل اصلي و اولويت‌دار كشور در شرايط فعلي دانسته و افزود: نبايد براي ايجاد اشتغال و رونق اقتصادي فقط به اميد دولت ماند، دولت اگرچه ضعف‌هايي در عملكرد خود دارد اما به تنهايي قادر به انجام اين امر بزرگ نيست و سازمان‌هاي مردم‌نهاد و جامعه مدني مي‌توانند با استفاده از ظرفيت‌ها و استعدادهاي فراوان جامعه در اين حوزه فعال شوند و دولت نيز از آنها حمايت كند.

  واکنش تند و منفی اصول‌گرایان و اصلاح‌طلبان

  این بیانیه بلافاصله واکنش منفی چهره‌های سیاسی هر دو جناح حکومت و اغلب رسانه‌های زیر کنترل اصول‌گرایان تندرو را به همراه داشت. روزنامه‌های رسالت، جوان و وطن امروز، یک روز پس از انتشار بیانیه، در تیترهای نخست خود بیانیه را "تسلیم‌طلبی" و "حقارت‌آمیز" نامیدند.

  عزیز جعفری فرمانده سپاه درباره بیانیه پیشنهاد مذاکره با آمریکا گفت: «اگر نگوییم اقدام آنها خیانت است باید گفت زمینه‌سازی برای سازش با دشمنان است.» جعفری اضافه کرد: «امروز هر کسی می‌داند که سازش با آمریکا مرگ انقلاب اسلامی است.»

  حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی بیانیه را "نسخه سازش ذلت‌بار مشتی پادوی مفلوک و فراری و یا ورشکسته سیاسی داخلی" نامید.

  علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل آیت‌الله خامنه‌ای، بیانیه را "تسلیم‌نامه" نامید.

  منابع: خبرآنلاین دویچه وله

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.