ویدئو مشروح
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی
تصاویر دیدنی روز

برگزاری حج عمره منوط به برگزاری با آرامش حج تمتع است

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • پنج شنبه, 02 شهریور 1396
 • برگزاری حج عمره منوط به برگزاری با آرامش حج تمتع است

  سخنگوی فراکسیون حج مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که حج تمتع با آرامش و در امنیت برگزار شود شرایط برای بازگشایی حج عمره برای حجاج ایرانی فراهم می‌شود.

   سید حسن حسینی شاهرودی سخنگوی فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه قرار است مسئولان حج و زیارت ایران و عربستان درباره اعزام حجاج ایرانی مذاکراتی داشته باشند، اظهار داشت: در صورتی که حج تمتع با آرامش و در امنیت برگزار شود شرایط برای بازگشایی حج عمره برای حجاج ایرانی فراهم می‌شود.

   وی در پاسخ به این پرسش که "آیا توافق‌نامه بین مسئولان ایران و عربستان برای تأمین امنیت زائران در حج تمتع به حج عمره هم تسرّی می‌یابد یا خیر؟" تصریح کرد: طبیعتاً اگر شرایط برای سفر حجاج ایرانی به حج عمره فراهم شود مذاکرات درباره تأمین امنیت زائران بین مسئولان حج دو کشور انجام می‌شود.

   نماینده مردم شاهرود در مجلس با یادآوری اینکه "در حج عمره شرایط سخت را از لحاظ تعداد جمعیت، اعمال سنگین حج تمتع و همچنین حضور در منا، عرفات و جمرات را نداریم"، ادامه داد: در ایام حج بیشترین آسیبی که متوجه زائران ایرانی می‌شود در ایامی است که زائران در منا، جمرات و عرفات حضور دارند.

  برای عضویت در خبرنامه مشروح کلیک کنید

  منبع:تسنیم

  مطالب مرتبط

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  آخرین مطالب سایت

  مطالب جذاب - اخبار سیاسی