ویدئو مشروح
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی
تصاویر دیدنی روز

کمیته امداد امام را 20 درصد کوچک‌تر کردیم/ حذف تشکیلات اداری زائد

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • دوشنبه, 06 شهریور 1396
 • کمیته امداد امام را 20 درصد کوچک‌تر کردیم/ حذف تشکیلات اداری زائد

  رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) گفت: متوسط 13 میلیون تومان وام برای اشتغال مددجویان کمیته امداد امام(ره) پرداخت می‌شود.

  به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سید پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) در نشست علنی امروز (دوشنبه 6 شهریور) قوه مقننه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام گرفته در این نهاد، گفت: از 240 نماینده که بیانیه  حمایت از اقدامات کمیته امداد امام‌خمینی(ره) را در ماه مبارک رمضان امضا کردند، تشکر می‌کنم.

  وی درباره فعالیت 28 ماهه خود در کمیته امداد امام تصریح کرد: در حکمی که  رهبر معظم انقلاب به بنده برای تصدی ریاست کمیته امداد دادند، بر نقش موثر قوای سه‌گانه در حمایت از نهاد انقلابی و حمایت کمیته امداد امام‌خمینی (ره) تاکید شده است.

  رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) از نمایندگان  برای تدوین و تصویب افزایش مستمری مددجویان در بودجه سال 96 و همچنین توجه به این نهاد در برنامه ششم توسعه تشکر کرد و خواستار اجرای فراز آخر این مصوبه درباره واریز مبالغی غیر از یارانه به حساب مددجویان شد.

  فتاح با اشاره به اینکه در سال 95 در حدود 97 درصد از ردیف اعتباری دولت به کمیته امداد محقق شد، تصریح کرد: کمک های مردمی در سال گذشته با رشد 50 درصدی به یک هزار و 500 میلیارد تومان رسیده است که شاخص خوبی برای مشارکت مردمی و جلب اعتماد عمومی به این نهاد انقلابی است.

  وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات کمیته امداد به مناطق محروم  و مرزی در اولویت این نهاد است، افزود: سال گذشته دفتر مرکزی کمیته امداد را به دلیل حساسیت‌هایی که وجود داشت از منطقه سوهانک به میدان آزادی منتقل کردیم و امسال نسبت به دو سال قبل با کاهش هزینه‌ها و حذف تشکیلات اداری زائد، این نهاد انقلابی را 20 درصد کوچک‌تر کردیم و در سال گذشته بدون جذب نیروی جدید تعداد کارکنان کمیته امداد از 1900 نفر به 4000 هزار نفر رسید و برای هر مددکار 400 پرونده از مددجویان تعریف شد که باید تعداد پرونده‌ها را کاهش دهیم.

  رئیس کمیته امداد امام‌خمینی(ره) خاطرنشان کرد: در سال 95 با حمایت مجلس و دولت توانستیم 10 درصد از نیروهای تحت پوشش کمیته امداد را کاهش دهیم که به این ترتیب 175 هزار خانواده به دلیل خودکفایی و اشتغال از فهرست مددجویان ما خارج شدند و همچنین در سال گذشته 20 هزار واحد مسکونی در شهرها و عمدتاً روستاها احداث شده و 50 هزار واحد نیز بازسازی شده است.

  وی با اعلام اینکه همه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد از دفترچه‌های بیمه درمان در شهرها و روستاها استفاده می‌کنند، گفت: هچنین 300 هزار نفر از زنان سرپرست خانوار از بیمه بهره‌مند شده‌اند. همچنین تمام خانواده‌های تحت پوشش از سال 94 تاکنون تحت پوشش بیمه حوادث قرار گرفته‌اند.

  برای عضویت در خبرنامه مشروح کلیک کنید

  منبع:تسنیم-فان گاه

  مطالب مرتبط

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  آخرین مطالب سایت

  مطالب جذاب - اخبار سیاسی