ویدئو مشروح
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی
تصاویر دیدنی روز

رشد مناسب اقتصاد در فصل اول سال/ روند رشد تورم بحرانی شده است

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • سه شنبه, 07 شهریور 1396
 • رشد مناسب اقتصاد در فصل اول سال/ روند رشد تورم بحرانی شده است

  رئیس کل بانک مرکزی گفت: هر چند آمارهای رشد اقتصادی فصل اول 96 هنوز تهیه و منتشر نشده ولی نماگرها نشانگر رشد مناسب اقتصاد در فصل اول سال جاری است. به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ولی الله سیف در بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی که دقایقی قبل آغاز به کار کرد با آرزوی موفقیت برای کرباسیان وزیر جدید اقتصاد، اظهار داشت: ان شاءالله با هماهنگی های تیم اقتصادی و لطف خداوند در این دوره شاهد دستاوردهای خوبی خواهیم بود.

   وی با اشاره به برگزاری بیست و هشتمین همایش بانکداری اسلامی گفت: برگزاری این همایش آثار مثبتی را در اصلاح تدریجی عملیات بانکی بدون ربا داشته است. الان تفاوت های فاحشی را نسبت به مصوبات شهریور 92 در مجلس در قانون داریم.رئیس کل بانک مرکزی ضمن تأکید بر اتکای بیش اندازه بهنظام بانکی و تنگنای اعتباری در این بخش گفت: با این حال با حداکثر توان در تامین مالی طرح های اقتصادی مشارکت داشته ایم. البته بانک مرکزی با ثبات ارز اقدامات موثری در تامین مالی اقتصاد داشته ایم.

  پیش بینی آقای رئیس از رشد اقتصادی 96

   سیف، در تشریح اقدامات بانک مرکزی تصریح کرد: هر چند آمارهای رشد اقتصادی فصل اول 96 هنوز تهیه و منتشر نشده و لی نماگرها نشانگر رشد مناسب اقتصاد در فصل اول سال جاری است.

   وی افزود: بررسی اقلام و صنایع مختلف و منتخب بورس حاکی از بهبود فعالیت های صنعتی در دوره اول سال 95 است. در این بررسی 13 رشته فعالیت افزایش عملکرد فروش را نشان میدهند و تنها دو گروه با کاهش درآمد مواجه هستند این درحالی است که در دوره مشابه سال قبل 8 رشته کاهش درآمد داشتند.رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: پیش بینی رشد اقتصادی مناسب برای سال 96 خواهیم داشت؛ بهبود روند رشد اقتصادی آغاز شده در سال قبل امسال هم ادامه پیدا می کند.

  ماجرای تماس تلفنی 2 رئیس/ وقتی نرخ ها معتدل شد

  رئیس کل بانک مرکزی در خاتمه گفت: در مذاکره تلفنی با آقای محمدی قبول کردند برای اوراقی که نرخ های غیرمعقولی داشتند برنامه ریزی کردند تا در بازار ثانویه معاملات شان انجام شود؛ این طور اقدامات می تواند فضای مناسبی برای رشد سرمایه گذاری و تولید اشتغال داشته باشد. از آقای کرباسیان و محمدی رئیس سازمان بورس برای کمک به بانک مرکزی در این حوزه کمال تشکر را دارم.

  منبع:تسنیم-مگیتو

  مطالب مرتبط

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.

  آخرین مطالب سایت

  مطالب جذاب - اخبار سیاسی