ویدئو مشروح
تیتر روزنامه ها
تیتر روزنامه های ورزشی

ایران در مواجهه با نقض برجام عکس‌العمل قاطع خواهد داشت

 • نویسنده: علی اصغر قره داغی
 • پنج شنبه, 30 شهریور 1396
 • ایران در مواجهه با نقض برجام عکس‌العمل قاطع خواهد داشت

  رئیس‌جمهور گفت:‌ ادبیات جاهلانه، زشت، کینه‌توزانه و مشحون از اطلاعات غلط و اتهامات بی‌پایه‌ای که از زبان رئیس‌جمهور آمریکا علیه ملت ایران شنیده شد، در شأن سازمان ملل نبود.به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم،‌ حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران دقایقی پیش در هفتاد و دومین مجمع عمومی سازمان ملل به سخنرانی پرداخت.

  رئیس‌جمهور در واکنش به اظهارات روز گذشته ترامپ اظهار داشت:‌ ادبیات جاهلانه، زشت، کینه‌توزانه و مشحون از اطلاعات غلط و اتهامات بی‌پایه‌ای که از زبان رئیس‌جمهور آمریکا علیه ملت ایران دیروز در این مجمع محترم شنیده شد، نه‌تنها در شأن سازمان ملل نبود بلکه در تقابل با خواسته امروز ملت‌ها از این اجلاس ــ یعنی اتحاد دولت‌ها برای مقابله با جنگ و تروریسم ــ قرار داشت.

  بخشی از سخنان روحانی به‌شرح زیر است

  بسم الله الرحمن الرحیم

  آقای رئیس

  آقای دبیرکل

  عالیجنابان

  خانم‌­ها و آقایان

  مایلم در آغاز سخنم انتخاب ریاست مجمع و همچنین دبیرکلّی جناب آقای گوتِرِش را تبریک بگویم و برای ایشان در انجام مأموریت سنگینی که برعهده گرفته‌­اند، آرزوی موفقیت نمایم.

  چهار ماه پیش در دوازدهمین دوره از انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران، بیش از 41 میلیون ایرانی یعنی 73 درصد واجدان شرایط، با حضور خود در پای صندوق‌های رأی، یک بار دیگر به برنامه اینجانب برای اعتدال و احترام به «حقوق بشر و حقوق شهروندی» در سیاست داخلی و اتخاذ خط‌مشی «تعامل سازنده» در سیاست‌خارجی و پیشرفت در مسیر تحول اقتصادی اطمینان کردند. این رأی حاصل بلوغ سیاسی اجتماعی در جامعه‌ای بود که تنها چهار دهه است حکومتی مردم‌سالار و آزاد را تجربه می‌کند. این رأی صرفاً انتخاب یک رئیس‌جمهور نبود، بلکه یک سرمایه‌گذاری بزرگ سیاسی، از سوی مردمی بود که بزرگ‌ترین پشتوانه نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌روند.

  حقوق بشر و حقوق شهروندی در کنار اسلام‌خواهی و عدالت­‌جویی از مهم­ترین خواسته­‌های مردم ایران در طول بیش از یکصد و پنجاه سال گذشته و به‌ویژه در انقلاب اسلامی سال 1357 بوده است. دولت من در دوره قبل، همزمان با پیشبرد مذاکرات هسته­‌ای در عرصه خارجی، برای تدوین حقوق شهروندی در عرصه داخلی نیز تلاش نموده و «منشور حقوق شهروندی» را اعلام و برای اجرا ابلاغ نمود. تحقق این منشور در راستای خواسته‌های مردمی بود که 111 سال پیش، انقلاب مشروطیت و 39 سال پیش انقلاب اسلامی را علیه رژیم‌های خودکامه و دیکتاتور و به‌منظور دستیابی به حیثیت و کرامت والای انسانی و دستیابی به حقوق خود رقم زدند.

  برای عضویت در خبرنامه مشروح کلیک کنید

  منبع:تسنیم

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.