ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

همکاری اصغر فرهادی با حامیان داعش!

 • نویسنده: سیمین اکبری
 • یکشنبه, 06 آبان 1397
 • همکاری اصغر فرهادی با حامیان داعش!

  وطن امروز نوشت: فرهادی در واقع مشارکت سرمایه‌گذار قطری را تکذیب نکرد و در عین حال در ادامه گفت‌وگوی خود در این باره رسانه‌ها را به شیطنت، بی‌اطلاعی و بی‌اخلاقی متهم کرد. ا

  لبته این در حالی بود که خواهر امیر قطر بعد از اینکه فرهادی به خاطر فروشنده اسکار گرفت، نوشت: «اسکار گرفتیم». خواهر امیر قطر در مطلبی که با عنوان «توئیت سرمایه‌گذار فیلم فروشنده» در رسانه‌ها منتشر شد، در صفحه رسمی خود نوشته بود: «افتخار می‌کنم که به عنوان نخستین‌بنیاد سینمایی عربی، در ۳ سال متوالی ۴ بار نامزد اسکار شدیم و امشب اسکار بهترین فیلم خارجی (فروشنده) را گرفتیم». خواهر امیر قطر خوشحال بود که اسکار بهترین فیلم خارجی را گرفته است!

   کسی هم ذیل مطلب او عنوان نکرد: «فاند شرکت شما در مقابل بودجه کلی فیلم، درصد بالایی نیست!» در واقع او خود را تهیه‌کننده و سرمایه‌گذار کار می‌دانست و اصغر فرهادی احتمالا می‌دانست در ازای «فاند ناچیز» _به قول خودش_ چه امکان تبلیغ گسترده‌ای در اختیار خواهر امیر قطر، به عنوان یکی از حامیان اصلی تروریسم و داعش در منطقه قرار داده است! موضوع فیلم فرهادی را که یادتان هست؟!

  «فروشنده» به فرآیند «گاو شدن آدم‌ها» اشاره می‌کرد و از زبان نقش اصلی فیلم تاکید می‌کرد که آدم‌ها بتدریج گاو می‌شوند. این فیلم درباره خشونت بود و در نقد رفتار عماد که به تلقی اصغر فرهادی بروز یک نوع خشونت بود. تناقض فرهادی در فیلم ساختن علیه آنچه به‌زعم او خشونت تلقی می‌شود و در عین حال تبلیغ برای یکی از کشور‌های اصلی حامی خشونت هم عجیب است. تبلیغ قطر و سرمایه‌گذار قطری اتفاقی نبود که فرهادی به آن فکر نکرده باشد.

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.