ویدئو مشروح
تیپ شخصیتی خود را بشناسید
آموزش اوریگامی
شخصیت شناسی از روی گروه خونی افراد
10 موزیک برتر در سایت مشروح
10 فیلم برتر در سایت مشروح
آموزش قدم به قدم و کامل مقدماتی عکاسی در 6 قسمت ؛ با مشروح عکاسی راساده بیاموزید..

روایت پزشکی قانونی از معاینه ۷ دانش‌آموز مدرسه غرب تهران

 • نویسنده: محدثه نجف نژاد
 • یکشنبه, 13 خرداد 1397
 • روایت پزشکی قانونی از معاینه ۷ دانش‌آموز مدرسه غرب تهران

  این دانش آموزان به همراه والدین خود به پزشکی قانونی مراجعه کردند و فردی از اولیاء مدرسه همراه آنها نبود.

  وی با اشاره به اینکه این معاینات از نظر آسیب های روانی وارد شده به این دانش آموزان بود، ادامه داد: من از آسیب های جسمی مطلع نیستم، بلکه پزشکان مسئول به این بخش باید اعلام نظر کنند.

  رئیس بخش معاینات روانپزشکی، سازمان پزشکی قانونی گفت: این دانش آموزان از نظر سلامت روانی به دلیل آزار‌ها و سوء استفاده‌های جنسی مورد بررسی قرار گرفتند، زیرا رفتار‌ها و صحبت‌هایی در مورد مسائل جنسی با آن‌ها صورت گرفته که این دانش آموزاان آمادگی آن را نداشتند و به همین دلیل آزار تلقی می‌شود.

  وی خاطرنشان کرد: در بررسی‌ها مشاهده شد که این دانش آموزان مورد آزار قرار گرفته اند و شاید هم بعد‌ها آسیب‌های روانی آن‌ها ظاهر شود و در مجموع نتیجه بررسی‌ها و معاینات به دادسرا اعلام خواهد شد. صابری ادامه داد: بعضی از این دانش آموزان دچار آسیب‌های روانی شده اند و این آسیب‌ها از نظر معاینات روانپزشکی قابل تشخیص است، حتی ممکن است که خانواده‌های آن‌ها متوجه این شرایط نباشند، بنابراین مداخلات پزشکی و روانپزشکی لازم برای آن‌ها توصیه شد تا در آینده دچار مشکلات بیشتری نشوند.

  وی در مورد سن دانش آموزان مراجعه کننده به پزشکی قانونی هم گفت: آنان در پایه هفتم و هشتم تحصیل می‌کنند و حدود ۱۳ تا ۱۴ سال سن دارند.

  صابری اضافه کرد: با توجه به سوال‌هایی که از این دانش آموزان پرسیده شد، متوجه شدیم که آن‌ها قبلا تجربه اذیت و آزر‌های جنسی را نداشتند و نحوه توضیحاتی که بیان می‌کردند، نشان می‌داد که نسبت به سن و سالشان از آموزش‌های متناسب با سن شان توسط خانواده در خصوص مسائل جنسی برخوردار نبودند.

  وی افزود: در واقع مطالبی که از سوی متهم به آن‌ها گفته شده برای آن‌ها جذاب بود و موجب کنجکاوی آن‌ها شده و همین طور بخشی هم موجب لذت آن‌ها بوده، که مورد استقبال قرار گرفته اند و از آن‌ها سوء استفاده شده است.

  منابع: نامه‌نیوز - پارسینه

  نظر دهید

  شما به عنوان مهمان نظر ارسال میکنید.